R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40955277 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
1 czerwca ruszył Tour de Pologne!

 

Nadzwyczajny pociąg kursuje
między Katowicami i Gdynią

1 czerwca 2010 roku w swoją dziewiczą trasę wyruszył pociąg TLK 45108/54108 o nazwie Tour de Pologne. Skład relacji Katowice-Gdynia/Gdynia-Katowice (przez Olsztyn i Ełk) przybrał imię największego kolarskiego wyścigu w Polsce.


Z Katowic do Gdyni od 1 czerwca kursuje Tour de Pologne. W swoim składzie ma wagon z 12 hakami do przewożenia rowerów.

Zapewniamy, że ów pociąg, podobnie jak nasz narodowy wyścig Tour de Pologne, jest wyjątkowy. Wyścig organizowany przez Czesława Langa to przecież elitarny ProTour UCI, ponadto nazywany jest przez wielu kolarską Ligą Mistrzów, a więc jego kolejowy imiennik również musiał być nadzwyczajny.

Kolejowy Tour de Pologne ma wyjątkową trasę, dociera do wielu urokliwych miast naszego pięknego kraju, podobnie jak kolarski TdP, który w Polsce jest bardzo potężną marką - jedną z najbardziej rozpoznawalnych wśród kibiców sportowych.

Co oferuje pociąg Tour de Pologne?

Oprócz wagonów kl. 1. i 2., wagonu barowego, oczywiście nie mogło zabraknąć wagonu dostosowanego do przewozu rowerów (od 3 czerwca dla cyklistów będzie przygotowany wagon z 12 hakami).

Ciekawostką jest to, że warszawiacy dojadą nim na Mazury w niespełna cztery godziny - omijając uliczne korki! To chyba wystarczająca zachęta dla, udręczonych codziennymi zmaganiami ulicznymi, mieszkańców stolicy.

Tym pociągiem, wszyscy cykliści dojadą komfortowo do Olsztyna, gdzie na przykład w dniach 12-13 czerwca odbędą się dwie imprezy organizowane przez Czesława Langa – VacansOleil Grand Prix MTB (12 czerwca) oraz Skandia Maraton LangTeam (13 czerwca). Pociąg, kończący swój bieg w Gdyni może zabrać także maratończyków do Sopotu, gdzie Skandia zagości 27 czerwca.

67. edycja kolarskiego wyścigu Tour de Pologne, w którym od kilku lat ścigają się najlepsze zawodowe ekipy kolarskie na świecie oraz najlepsi polscy zawodnicy jako kadra narodowa, współpracuje z InterCity na wielu płaszczyznach. W lipcu i sierpniu Tour de Pologne zagości na okładkach biletów. Ponadto w wybranych pociągach EIC przez dwa miesiące (także lipiec i sierpień) znajdą się plakaty promujące 67. Tour de Pologne.

Życzymy miłej podróży!

Materiał prasowy firmy Lang Team 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL