R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482150 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Czesław Lang zaprasza w sierpniu
do Bukowiny Tatrzańskiej

 

Tour de Pologne dla amatorów 2011


Dariusz Michalczewski (446) i Piotr Kurek (570) przed startem Tour de Pologne dla amatorów. Nowy Targ, 6 sierpnia 2010.

Po ubiegłorocznym sukcesie (niezapomniany debiut) dyrektor Tour de Pologne, pierwszy polski kolarz zawodowy Czesław Lang ponownie zaprasza amatorów-szosowców (i nie tylko) na etap Tour de Pologne dla amatorów sponsorowany przez Bank Gospodarki Żywnościowej, który zostanie rozegrany na tej rundzie, którą kilka godzin później pojadą zawodowcy uczestniczący w 6. etapie 68. Tour de Pologne UCi World Tour. 

Start i meta w piątek, 5 sierpnia w Termach Bukowina Tatrzańska u podnóża najwyższych gór w Polsce - Tatr. Do przejechania niecałe 60 km, a po drodze moc górskich wspinaczek, a więc adrenalina, ale i wspaniała zabawa. Tym razem dla wszystkich startujących przewidziany jest jeden, bardzo wymagający dystans (56,6 km). Trasa jest bardzo malownicza i prowadzi przez przepiękne tereny Podhala. Po drodze kolarze amatorzy przejadą między innymi przez wioskę Ząb, jedną z najwyżej położonych miejscowości w Polsce (ponad 1000 metrów nad poziomem morza) skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry. Natomiast w Gliczarowie Górnym znajduje się podjazd, którego nachylenie dochodzi miejscami do 27%. Meta, tak jak w 68. Tour de Pologne, wyznaczona jest obok słynnych term bukowińskich.


Ryszard Szurkowski (nr 7) na mecie Tour de Pologne dla amatorów.

Rok temu w etapie Tour de Pologne dla amatorów wzięło udział dokładnie 672 kolarzy, którzy wystartowali z Nowego Targu. Na trasie zaprezentowali się specjalni goście – wybitni kolarze, mistrzowie świata sprzed lat - Francesco Moser i Ryszard Szurkowski.


Francesco Moser (drugi z lewej) i Wielkopolanie: Kacper Urbanowicz, Piotr Kurek i Tomasz Urbanowicz. Nowy Targ, 6 sierpnia 2010.

Jak piękny był to wyścig, niech świadczy internetowy opis jednego z uczestników: „Nagle słyszę brawa, podnoszę głowę i widzę już tylko zjazd w dół. Znowu cała masa kibiców. Fantastycznie uczucie. Nie odczuwam atmosfery typu: “Patrzcie, dziadek wepchał rower na górę”. Odczuwam za to dużą życzliwość tych charakternych ludzi. Jestem wśród swoich. Na drodze i na poboczu. Wspaniałe uczucie…”


Szosowy mistrz Polski 2010 Jacek Morajko na mecie 6. etapu 67. Tour de Pologne. Bukowina Tatrzańska, 6 sierpnia 2010.

Czesław Lang nie ukrywa, że organizując tę imprezę podczas Tour de Pologne wzoruje się na podobnych wyścigach rozgrywanych podczas Tour de France czy Giro d’Italia. – W Polsce istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na zawody dla amatorów, rozgrywane na wymagających trasach, ale i w scenerii prawdziwych wyścigów kolarskich – mówi Czesław Lang. – Ubiegłoroczny wyścig bardzo się podobał uczestnikom. Frekwencja, jak na debiut, była bardzo wysoka. Liczę, że w tym roku chętnych, mimo trudniejszej i dłuższej trasy, będzie jeszcze więcej. Moim zdaniem, to wspaniała forma promowania zdrowego trybu życia, kolarstwa, a także regionu. Na piękne Podhale, do serca polskich gór zapraszam także gości z zagranicy. Przyjeżdżajcie, a poznacie polską gościnność - podkreśla Czesław Lang, który od kilkunastu lat organizuje najpiękniej imprezy kolarskie w Polsce.


W Tour de Pologne dla amatorów 2010 wystartowała silna ekipa SLD: z Wojciechem Olejniczakiem (piąty z prawej) i Markiem Siwcem (czwarty z prawej) na czele.

xxx


Dzielna mama i dzielny syn. Chciałoby się ich zobaczyć także w 2011 roku.

6 sierpnia 2010 roku uczestniczyłem w Tour de Pologne dla amatorów. 672 kolarzy na starcie, wśród nich mistrzowie szosy sprzed lat - Włoch Francesco Moser i Polak Ryszard Szurkowski. I także Jan Brzeźny - kolega Ryszarda Szurkowskiego z dawnych lat, i Dariusz "Tiger" Michalczewski, i Ewa Błaszczyk - aktorka, i bankowcy, i licznie Wielkopolanie - Tomasz Urbanowicz, Zbigniew Ogrodowicz i wiele innych osób.

Tak sobie myślę, że udział w Tour de Pologne dla amatorów był dla mnie najważniejszym (kolarskim) doświadczeniem minionego roku. Start w Nowym Targu, obok pomnika Władysława Orkana, meta w Bukowinie Tatrzańskiej - na wyciągnięcie dłoni od słynnych już nie tylko w Polsce term.

Jechaliśmy przed Markiem Rutkiewiczem, przed innymi championami szosy. My amatorzy dojeżdaliśmy na linię mety w słońcu, zawodowcy w deszczu.

I Dorota Warczyk, i Ryszard Szurkowski, i Ewa Błaszyczk zapisali w swych życiorysach udział w wydarzeniu niezwykłym. Kiedy wjeżdżałem 6 sierpnia 2010 na metę wiedziałem już o tym, że w 2011 roku ponownie wystartuję w Tour de Pologne dla amatorów.

Wiem, że na udział Tomasza Urbanowicza z Miłosławia można liczyć, jak i na Zbigniewa Ogrodowicza z Wrześni. Swe słowa kieruję przede wszystkim do Wielkopolan, którzy kochają jazdę na rowerach: zjawmy się licznie 5 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej! Podobnie, jak na Skandia Maraton Lang Team, pokażmy całej Polsce, że jesteśmy liczącą się społecznością rowerową, która umie się ścigać, bawić i swym kolarskim wysiłkiem pomnaża wielkość kolarskiego dzieła Czesława Langa, jakim jest nie tylko Tour de Pologne.

                                                              Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL