R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482364 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Tour de Pologne wraca do Zakopanego

 

W sierpniu kolarze powalczą
w malowniczym, ale i wymagającym terenie


Na trasie szóstego etapu 67. Tour de Pologne. 6 sierpnia 2010, Bukowina Tatrzańska.

W czwartek 17 marca o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta w Zakopanem dojdzie do uroczystego podpisania umowy na organizację startu i mety etapu 68. Tour de Pologne UCI World Tour w Zakopanem. Podpisy złożą burmistrz miasta Janusz Majcher i dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang.

Po roku przerwy Tour de Pologne UCI World Tour ponownie wraca do Zakopanego. W 2008 i 2009 roku w zimowej stolicy Polski - jaką jest Zakopane - mieściły się mety królewskich etapów naszego narodowego touru. Wszyscy pamiętamy jak w ciężkich warunkach atmosferycznych Niemiec Jens Voigt z ówczesnego Team CSC - Saxo Bank, szaleńczym rajdem zapewnił sobie zwycięstwo nie tylko etapowe, ale i triumf w całym wyścigu. Rok później etap z metą w Zakopanem wygrał Norweg Edvald Boasson Hagen z HTC.

W 68. edycji Tour de Pologne UCI World Tour blisko 200-osobowy peleton wystartuje z Zakopanego, aby po kilku godzinach jazdy w malowniczym, ale i wymagającym terenie, wrócić w to samo miejsce i walczyć o zwycięstwo etapowe. Stolica Tatr będzie tego dnia stolicą światowego kolarstwa.

Etap ze startem i metą w Zakopanem może mieć decydujące znaczenie dla losów całego wyścigu. W pobliżu nie brakuje ciężkich podjazdów, które z pewnością wyłonią nam najmocniejszych kolarzy. O tym czy triumfator z Zakopanego zostanie zwycięzcą klasyfikacji generalnej 68. Tour de Pologne UCI World Tour dowiemy się 6 sierpnia w Krakowie.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL