R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825414 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Więcej Polaków wystartuje w tegorocznym wyścigu narodowym

 

Siedem etapów 68. Tour de Pologne UCI World Tour


Grupa CCC Polsat Polkowice, kierowana przez Piotra Wadeckiego, wystartuje w tegorocznym, 68. Tour de Pologne UCI World Tour.

W siedzibie Urzędu Miasta w Krakowie zaprezentowano dzisiaj trasę 68. Wyścigu Kolarskiego Tour de Pologne. Po raz pierwszy w historii została ona przedstawiona w animacji 3D. Impreza, która rozpocznie się 31 lipca w Pruszkowie liczyć będzie siedem etapów. W sumie kolarze będą mieli do przejechania 1110 km.

Najdłuższy etap prowadzić będzie z Terma Bukovina do Bukowiny Tatrzańskiej i liczyć będzie 207,7 km. Najkrótszy będzie pierwszy, prowadzący z Pruszkowa do Warszawy (101,5 km). Na czwartym etapie, z Oświęcimia do Cieszyna (176,9 km), TdP - podobnie jak w roku ubiegłym - zagości u Czechów, bowiem wiedzie do czeskiej części Cieszyna.

- Kraków jest związany z Tour de Pologne od samego początku, ale bardziej ściśle od czterech lat. Wyścig miał swoje wzloty, ale też miał lekki dołek, ale dzięki Czesławowi Langowi znów znalazł się w elicie kolarskich wyścigów na świecie. W tym roku w Krakowie będzie meta, ale tym razem kolarze jeździć będą w naszym mieście znacznie dłużej - powiedział Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa.

- Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim gospodarzom miast, sponsorom i mediom. Bez was ciężko byłoby przeprowadzić tę imprezę. Jestem dumny, jako Polak, że tak wspaniała impreza gości w naszym kraju - stwierdził z kolei krótko Czesław Lang, organizator wyścigu.

W 2011 roku wystartuje grupa CCC Polsat Polkowice, a także reprezentacja Polski.
- Bardzo za to panu Czesławowi dziękujemy - powiedział Piotr Wadecki, dyrektor pomarańczowej grupy. W składzie grupy jest, między innymi, Marek Rutkiewicz, który ma być liderem podczas TdP.

- Jeszcze rok temu nie można było zaprosić żadnej polskiej grupy zawodowej, bo niespełniały one odpowiednich wymagań. Teraz kolarze CCC Polsat Polkowice posiadają paszporty biologiczne i dzięki temu mogą oni wystartować w wyścigu tej rangi. Bardzo się z tego cieszymy. Teraz trzeba czekać na to, by polskie kolarstwo miało swojego Adama Małysza czy Justynę Kowalczyk - powiedział Lang.

Triumfator wyścigu otrzyma w nagrodę nowy model Fiata - Freemont.

Przy okazji Tour de Pologne, po raz kolejny odbędzie się także wyścig dla amatorów, który planowany jest na 5 sierpnia. Nie zabraknie także wyścigu dla dzieci, czyli Nutella Mini Tour de Pologne. Żeby w nim wystartować trzeba mieć rower i kask.

Trasa 68. Tour de Pologne:

1. etap (31.07): Pruszków - Warszawa (101,5 km)
2. etap (01.08): Częstochowa - Dąbrowa Górnicza (159,6 km)
3. etap (02.08): Będzin - Katowice (135,7 km)
4. etap (03.08): Oświęcim - Cieszyn (176,9 km)
5. etap (04.08): Zakopane - Zakopane (201,5 km)
6. etap (05.08): Terma Bukovina - Bukowina Tatrzańska (207,7 km)
7. etap (06.08): Kraków - Kraków (128 km)
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL