R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40477535 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Kwiecień 2010

 

Triumf kolarzy Mroza i Agnieszki Gulczyńskiej
Skandia Maraton Lang Team w Chodzieży


Agnieszka Gulczyńska i Robert Banach - zwycięzcy na dystansie Grand Fondo w Chodzieży.

25 kwietnia w Chodzieży odbyła się pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2010. To wielkopolskie miasto już czwarty rok z rzędu powitało pasjonatów MTB z całego kraju w liczbie ponad 900, zaś jego władze z burmistrzem Jackiem Gurszem i wiceburmistrzem Piotrem Witkowskim pokazały, że potrafią wspólnie z Czeslawem Langiem i Skandią zorganizować dużą imprezę sportowo-rekreacyjną.

Punktualnie o godzinie 11 na trasę maratonu MTB ruszyło 66 zawodniczek i zawodników, którzy zdecydowali się na jazdę na dystansie Grand Fondo (86 km). Na początku było bardzo nerwowo, gdyż kolarze chcieli zająć jak najlepszą pozycję do ataku.Od startu peleton jechał całą grupą. Dopiero na 5 kilometrze Radosław Tecław z Bydgoszczy bardzo wyraźnie przyspieszył na pierwszym podjeździe, na drugim wzniesieniu na czoło wyszedł Andrzej Kaiser z Bytowa i rozerwał prowadząca grupą.


Agnieszka Gulczyńska (2897) i Lech Piasecki - znakomity kiedyś kolarz, obecnie organizator imprez w firmie Lang Team - na chwilę przed startem wyścigu na dystansie Grand Fondo. Na mecie okazało się, że Agnieszka Gulczyńska, dziennikarka Wielkopolskiej Telewizji Kablowej, nie miała dziś godnych siebie rywalek.

Na 7 kilometrze odjechali trzej kolarze: Tecław, Kaiser i Bartosz Banach (Mróz Active Jet). Współpraca między nimi układała się dobrze, na prostych odcinkach rozwijali oni prędkość ponad 35 km na godzinę, na nierównościach spadała ona do 20 km/h.

Na 15 km Andrzej Kaiser złapał gumę, do 60 km razem jechali Tecław i Banach. Ostatnie dwadzieścia kilometrów kolarz Mroza samotnie jechał po swój sukces. Dystans 86 km pokonał w czasie 3 godzin 13 minut 30 sekund.


Prezes Skandii Paweł Ziemba, burmistrz Chodzieży Jacek Gursz i Francuz Alain Mompert przed startem do niedzielnego maratonu.

– Ten sukces mnie raduje - powiedział Robert Banach, gdańszczanin, który w latach 2004-2005 jeżdził w barwach Mroza, od tego roku znów reprezentuje barwy Mróz Active Jet. Zamierzam startować w następnych edycjach Skandia Maraton Lang Team, marzy mi się udział w tym roku w mistrzostwach świata w maratonach MTB.


Poznaniacy stawali dziś często na podium, jak choćby prezes firmy Wielspin Jacek Wichłacz (drugi z prawej - z tyłu), który na dystansie Medio był trzeci w swej kategorii M5.

Zadowolenia nie krył dyrektor sportowy Mróz Active Jet Piotr Kosmala, gdyż inny zawodnik z tej grupy Łukasz Osiecki (Głuchołazy) wygrał na dystansie Medio. Wśród pań na Medio najlepsza była Magdalena Hałajczak z Poznania.

Na dystansie Grand Fondo, najdłuższym, najdzielniejszą z dzielnych okazała się Agnieszka Gulczyńska - dziennikarka Wielkopolskiej Telewizji Kablowej. Mistrzyni Polski w maratonach MTB sprzed dwóch lat specjalnie nie przygotowywała się do tej imprezy, ale sukces w Chodzieży bardzo ją ucieszył. – Nie jeździłam w tym roku zbyt dużo, ale pokonanie dystansu 86 km w czasie 4 godzin i 4 minut 53 sekund zapewniło mi pierwsze miejsce.


W niedzielę w Chodzieży wystartowało pięciu kolarzy grupy Mróz Active Jet; wygrali Robert Banach (Grand Fondo) i Łukasz Osiecki (Medio).

Ponad 900 startujących w czterech kategoriach wiekowych. Najwięcej, bo 267 osób zdecydowało się na jazdę na Medio (64 km), aż 142 startujących przypięło numery maratonu rodzinnego. Było kolorowo, barwnie, wesoło.

W Chodzieży już drugi rok z rzędu rywalizowali na dystansie Mini samorządowcy o tytuły mistrza Polski w maratonie MTB. Wśród pań triumfowała Dorota Pawińska z Chodzieży (Starostwo Powiatowe, Wydział Komunikacji), wśród panów do 45. roku życia - Mateusz Łangowski (Urząd Miejski w Gorzowie Wielkopolskim), w kategorii 45 lat i więcej Roman Siemiński z Cybinki.

Pierwsza impreza w cyklu Skandia Maraton Lang Team zapisuje się jako impreza na wysokim sportowym poziomie (ścigało się pięciu kolarzy Mroza, także Andrzej Kaiser - miał pecha, pomylił trasę i nie został sklasyfikowany).

Słoneczna pogoda sprawiła, że zawodnikom na całej trasie towarzyszyli kibice, w lesie, na wzieniesieniu Gontyniec, także nad jeziorami Strzeleckim i Karczewnik.


Piotr Witkowski jest wiceburmistrzem Chodzieży i startował na dystansie Mini, natomiast żona - Małgorzata, córka - Julia i nieobecny na zdjęciu syn Kuba podjęli trud pedałowania na dystansie rodzinnym.

W tym czasie, gdy kolarze się ścigali, na Rynku Miejskim w Chodzieży wystawiono auto Fiat Punto Evo, nagrodę główna w tegorocznym cyklu Skandia Maraton Lang Team. Przypadnie ona temu martończykowi MTB, który wystartuje w sześciu z ośmiu maratonów i podczas ostatniej edycji w Rzeszowie, 26 września, będzie miał szczęście w losowaniu. Tak jak przed rokiem w Kwidzynie Andrzej Kaczmarek, przed dwoma laty w Gdańsku Mateusz Kanoniczak - obaj z Poznania.

- Pula nagród wynosi około 400 tysięcy złotych, w tym kilkadziesiąt tysięcy złotych dla zwycięzców klasyfikacji generalnej w 29 kategoriach wiekowych - podkreśla Adam Siluta, dyrektor ds. marketingu w firmie Lang Team. – Trzeba startować, trzeba się ścigać, nagród w tym roku jest najwięcej od 2007 roku - aż tysiąc, od poczatku ścigania się w maratonach MTB pod sztandarami Czesława Langa i Skandii - podkreśla Adam Siluta.

xxx

W związku z tym, że część uczestników Skandia Maraton Lang Team w Chodzieży pomyliła trasę dyrektor wyścigu Czesław Lang podjął decyzję, że tej grupie zostaje zaliczony udział w wyścigu (w perspektywie losowania samochodu), choć nie zostaną oni sklasyfikowani w wynikach z Chodzieży. Dodatkową rekompensatą będzie ustawienie w kolejnym maratonie w Bielawie w sektorach poprzedzających tych, którzy zgłosili się tylko na drugą edycję.

Sylwetka Agnieszki Gulczyńskiej na stronie Zawodnicy

 

Wystartuj lub kibicuj w Chodzieży!
W niedzielę rusza Skandia Maraton Lang Team 2010
 

Zawody w Chodzieży zainaugurują w niedzielę, 25 kwietnia, ogólnopolski cykl ogólnodostępnych imprez w kolarstwie górskim - Skandia Maraton Lang Team. Od kwietnia do września amatorzy rowerowych maratonów będą mieli okazję wystartować w ośmiu wyścigach w różnych miejscach w Polsce. Główną nagrodą w całym cyklu będzie samochód Fiat Punto Evo.


Chodzież, 29 kwietnia 2007 - start do pierwszego maratonu Skandii i Czesława Langa.

W każdej z imprez przygotowano trasy o zróżnicowanej długości i stopniu trudności, a najdłuższy dystans - od 75 do aż 112 kilometrów - przeznaczony jest dla wytrwałych i wprawnych kolarzy-amatorów. Z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rowerem, organizatorzy - firma Lang Team i Towarzystwo Ubezpieczeniowe Skandia - proponują już drugi rok z rzędu dystans nazwany rodzinnym, gdzie na trasie długości około 10 km rywalizować będą mogły także rodziny z dziećmi.

Maratończycy MTB z całej Polski wystartują o godzinie 11 z Rynku Miejskiego w Chodzieży. W ramach pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team 2010 odbędą się II Mistrzostwa Polski Samorządowców w kolarstwie górskim. Oddzielnie klasyfikowani będą bankowcy. Biuro zawodów znajdować się będzie na Rynku Miejskim. Zapisy: w sobotę od 16 do 20, w niedzielę - od 8.00 do 10.30.

W Chodzieży wystartuje na dystansie Grand Fondo najlepszy polski maratończyk Andrzej Kaiser (Dobre Sklepy Rowerowe-Author), który w ubiegłym roku wygrał wszystkie siedem edycji Skandii Maraton Lang Team. – I choć niezbyt dobrze przepracowałem zimę, to jednak do Chodzieży, na inaugurację cyklu, jadę z prawdziwą przyjemnością i dobrymi nadziejami - powiedział Wielkopolskiemu Rowerowaniu sympatyczny kolarz z Bytowa.

– Czwarty rok z rzędu organizujemy ten cykl imprez - przypomina dyrektor Skandia Maraton Czesław Lang. – Chodzi nam o to, by zachęcać ludzi do uprawiania sportu, przyciągać do niego młodzież, promować zdrowy styl życia. Nie zapominamy jednak, że tego typu zawody, w których każdy może nie tylko zmierzyć się z innymi uczestnikami ale także spróbować pokonać własne słabości, powinny być przede wszystkim doskonałą zabawą.

Czesław Lang, jeden z najlepszych polskich kolarzy, serdecznie zaprasza do Chodzieży. – Sportowych emocji nie zabraknie. Do rozdania jest wiele nagród - to wielki atut tej imprezy. Na maratończyków czekają niespodzianki, jak choćby oddzielna klasyfikacja dla mężczyzn, którzy ukończyli 60 lat.

Paweł Ziemba, prezes zarządu Skandii, tytularnego sponsora cyklu, który sam chętnie startuje w popularnych kolarskich imprezach, podkreśla także pozasportowe aspekty udziału w tych wyścigach - największej, najbardziej masowej polskiej imprezie w kolarstwie górskim.

Program cyklu Skandia Maraton Lang Team 2010

25 kwietnia - Chodzież
16 maja - Bielawa
23 maja - Białowieża
30 maja - Nałęczów
13 czerwca - Olsztyn
27 czerwca - Sopot
12 września - Białystok
26 września - Rzeszów

Dystanse w Chodzieży

Rodzinny - 7 km
Mini - 35 km
Medio - 54 km
Grand Fondo - 84 km
 

Pierwsze zapisy w Chodzieży
Czesław Lang organizuje 6 sierpnia
etap Tour de Pologne dla amatorów

Podczas pierwszej w tym sezonie edycji Skandia Maraton Lang Team w najbliższą niedzielę w Chodzieży będzie można zapisać się na etap Tour de Pologne dla amatorów dla Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?

 

DLA

 

Wzorem największych na świecie wyścigów, 6 sierpnia 2010 roku podczas 67. Tour de Pologne zostanie rozegrany etap dla amatorów z Nowego Targu do miejscowości Terma Bukowina Tatrzańska. Dystans – 43 km („SPORT”) dla zaawansowanych kolarzy z dwoma trudnymi podjazdami pod Sierockie i Gliczarów Górny oraz 21 km („FITNESS”) dla mniej doświadczonych z trasą przez Białkę Tatrzańską. Obie trasy zakończą się finiszem pod górę na rondzie w Bukowinie.

Amatorzy pojadą rano tą samą trasą co później zawodowcy, ci jednak wykonają znacznie więcej rund i kilometrów. W „etapie Tour de Pologne dla amatorów” może wziąć udział każdy, będzie rozegrany w formule open, dowolne są też rowery, na których pojadą uczestnicy (szosowe lub MTB). Pokonanie etapu Tour de Pologne to wielkie wyzwanie dla każdego rowerzysty, ale jednocześnie przygoda i świadomość przejechania tą samą trasą co zawodowcy oraz finiszowania w otoczeniu scenografii jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie.


Prezentacja trasy 67. Tour de Pologne - 13 marca 2010. Na scenie w Pruszkowie (BGŻ Arena) Ewa Błaszczyk, Czesław Lang, Giuseppe Saronni, Marcin Sapa, Ryszard Szurkowski, Lech Piasecki, Janusz Kowalski i wielu innych znakomitych polskich kolarzy.

Czesław Lang podpisał umowę z Fundacją Ewy Błaszczyk „Akogo?” o przekazaniu zebranych środków finansowych z etapu Tour de Pologne dla amatorów na rzecz fundacji. Celem Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki-wzorca (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.


 

W niedzielę zaczynamy w Chodzieży
Skandia Maraton Lang Team 2010


W najbliższą niedzielę wszystkie drogi prowadzą do Chodzieży. Tak było przed rokiem, 26 kwietnia w Chodzieży właśnie - podczas inauguracji trzeciego cyklu Skandia Maraton Lang Team.

25 kwietnia w Chodzieży odbędzie się pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2010. To wielkopolskie miasto już czwarty rok z rzędu powita pasjonatów MTB z całego kraju, zaś jego władze z burmistrzem Jackiem Gurszem i wiceburmistrzem Piotrem Witkowskim serdecznie zapraszają maratończyków oraz ich rodziny na wielką imprezę sportowo-rekreacyjną. Kolarskich emocji nie zabraknie, jak i innych atrakcji.

Inauguracja w Chodzieży, to już tradycja, zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Można liczyć na dużą frekwencję wielkopolskich maratończyków, a także na przyjazd amatorów dwóch kółek z całej Polski. Zdaniem rowerowych portali, Skandia Maraton Lang Team, choć jest cyklem imprez o niewielkim jeszcze stażu - czwarty rok, to przebija wszystkie pozostałe organizacją, lokalizacją, atrakcyjnością nagród (w tym roku do wylosowania Fiat Punto Evo) oraz profesjonalizmem. W palecie nagród dla uczestników są tak atrakcyjnie niespodzianki jak rowery Giant, zegarki Festina, skutery, quady i motory Zumico.


Elita polskich kolarzy górskich przed startem do Skandia Maraton Lang Team, Chodzież - 26 kwietnia 2009. Andrzej Kaiser - pierwszy z prawej.

Skandia Maraton Lang Team jest niewątpliwie najbardziej rozpoznawalnym cyklem w mediach. Patronat nad imprezą mają TVP, która imprezę w Chodzieży relacjonować będzie na żywo, a w TVP Sport prezentowane będą relacje z każdej z ośmiu edycji. Relacje i zapowiedzi można usłyszeć w radiu RMF FM i przeczytać w „Polska The Times” i „Przeglądzie Sportowym” oraz w internecie na stronach onet.pl, czy innych portali. Nie zabraknie także barwnych opisów w media lokalnych. Jak zwykle, organizatorzy liczą na dużą frekwencję w Chodzieży i innych miastach, pamiętając, że ubiegłoroczny rekord z Gdańska wynosi blisko 1200 osób.

Prezes Skandii Paweł Ziemba, którego z rodziną można spotkać na trasie każdego z maratonów, oraz dyrektor cyklu Czesław Lang mają przyjemność zaprosić wszystkich amatorów kolarstwa na czwartą już imprezę z cyklu Skandia Maraton LangTeam.


Ojciec i syn - Paweł Ziemba i Michał Ziemba. 26 kwietnia 2009 w Chodzieży.

Zeszłoroczny cykl imprez cieszył się bardzo dużą popularnością. Można mieć nadzieję, że tym razem zawodników i kibiców będzie jeszcze więcej. Dla zawodników przygotowanych zostało 8 tras. W tym roku pojawiły się trzy nowe lokalizacje: Sopot, Białystok i Rzeszów. W programie przewidziane są również znane z poprzedniej edycji: Chodzież, Bielawa, Białowieża, Nałęczów i Olsztyn. Trasy są zróżnicowane pod względem trudności oraz rodzaju nawierzchni, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. W każdym wyścigu przewidziane są 4 różne dystanse (Rodzinny, Mini, Medio i Grand Fondo), aby każdy mógł dostosować trasę do swoich preferencji i możliwości.

Zaczynamy już 25 kwietnia w Chodzieży, kończymy 26 września w Rzeszowie. Impreza z pewnością dostarczy mnóstwo sportowych wrażeń i emocji, dlatego warto wziąć w niej udział.

Ze względu na żałobę narodową prezentacja serii Skandia Maraton Lang Team odbędzie się po pierwszym starcie (28 kwietnia o godzinie 14.00 w siedzibie głównego sponsora, Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. ul. Cybernetyki 7 w Warszawie).

Kalendarz Skandia Maraton Lang Team 2010

25.04 - Chodzież
16.05 - Bielawa
23.05 - Białowieża
30.05 - Nałęczów
13.06 - Olsztyn
27.06 - Sopot
12.09 - Białystok
26.09 – Rzeszów

Szczegóły na stronie: www.skandiamaraton.pl
 

Czytaj także:

Skandia Maraton Lang Team/ Chodzież jest zielonym, górskim zakątkiem Wielkopolski

Skandia Maraton Lang Team/ Więcej podjazdów i zjazdów

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL