R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482229 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Grudzień 2010

 

Masakra na włoskiej drodze
Siedmiu rowerzystów zginęło w wypadku, gdy
rozpędzony samochód wjechał w nich czołowo


Niewyobrażalna masakra cyklistów we Włoszech, kraju słońca i kolarstwa.
Fot. Reuters

Siedmiu rowerzystów zginęło w wypadku drogowym w Kalabrii (południowe Włochy), gdy rozpędzony samochód wjechał w nich czołowo w niedzielny poranek. Tragedia wydarzyła się niedaleko miejscowości Lamezia Terme, kierowca został aresztowany i oskarżony o nieumyślne spowodowanie zabójstwa.


Kolarskie Włochy są w szoku.
Fot. "La Repubblica"

Włoski dziennik "La Repubblica" poinformował, że kierowcą samochodu był Chafik Elketani, 21-letni Marokańczyk. Był on pod wpływem marihuany w czasie wypadku. Prowadził auto bez ważnego prawa jazdy, które stracił kilka miesięcy temu za niebezpieczną jazdę.

Elketani nie odniósł poważnych ran w wypadku. Jego ośmioletni bratanek, który był pasażerem w aucie, również nie został poważnie ranny.

Siedmiu cyklistów było częścią amatorskiej grupy kolarskiej przy siłowni "Atlas" w Lamezia Terme, działającej od pięciu lat.

W niedzielny poranek na swych rowerach zginęli: Fortunato Bernardi, Rosario Perri (55), Francesco Stranges (51), Vinicio Pottin (47), Giovanni Cannizzaro (58), Pasquale De Luca (35) i Domenico Palazzo.

Silvio Rocca z Białego Krzyża był jedną z pierwszych osób, które dotarły na miejsce dramatu. "Otrzymaliśmy informację o wypadku, że został poturbowany tylko jeden rowerzysta" - powiedział Rocca. "Kiedy jednak dotarliśmy na miejsce zdarzenia, zrozumieliśmy, że jesteśmy świadkami niewyobrażalnej masakry. To byli ludzie, których znałem osobiście, a zatem rozmiar mego bólu jest ogromny."

Burmistrz Lamezia Terme Gianni Speranza ogłosił stan żałoby w mieście, podczas gdy prezes Włoskiej Federacji Kolarskiej Renato Di Rocco złożył kondolencje rodzinom i przyjaciołom tragicznie zmarłych cyklistów.

www.vansfactoryoutlet.com
Małgorzata Wojtyra trzecia w wieloboju
Puchar Świata w kolarstwie torowym


Katarzyna Pawłowska startowała w dalekiej Australii. Przed miesiącem reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Pruszkowie, we wrześniu - w Sankt Petersburgu.

Małgorzata Wojtyra (BoGo Szczecin) zajęła w Melbourne trzecie miejsce w rywalizacji w omnium (wielobój) w Pucharze Świata w kolarstwie torowym. Wygrała Hiszpanka Leire Olaberria, a druga była Kanadyjka Tara Whitten.

Małgorzta Wojtyra, brązowa medalistka listopadowych mistrzostw Europy w omnium w Pruszkowie (najlepsza była Olaberria), triumfowała w trzech z sześciu konkurencji: 250 m ze startu lotnego, scratchu i 500 m ze startu zatrzymanego.

W piątek na szóstej pozycji w omnium uplasował się Rafał Ratajczyk (Gryf Szczecin).

Z kolei w sobotę na ósmej lokacie w sprincie sklasyfikowany został Damian Zieliński (Gryf). Zwyciężył Australijczyk Shane Perkins.

Zieliński w ćwierćfinale (200 m ze startu lotnego) przegrał z Holendrem Teunem Mulderem, który ostatecznie był trzeci.

Zawody w Melbourne były drugim z dwunastu etapów kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Kolejny PŚ odbędzie się w Cali (Kolumbia) w dniach 16-18 grudnia.

W dalekiej Australii startowała także Wielkopolanka Katarzyna Pawłowska (UKS Jedynka Limaro Kórnik), która wraz z Małgorzatą Wojtyrą i Edytą Jasińską rywalizowały w nowej konkurencji olimpijskiej - wyścigu na 3 km na dochodzenie kobiet. Polki uzyskały czas 3:30.303 - o pół sekundy gorszy od rekordu kraju z pruszkowskich mistrzostw Europy. Wygrały Australijki.

Wyścig na 3 km na dochodzenie

1. Australia 3:22.171
(Katherine Bates, Sarah Kent, Josephine Tomic)
2. Niemcy 3:23.166
3. Nowa Zelandia 3:23.477
...
10. Polska 3:30.303
(Małgorzata Wojtyra, Edyta Jasińska, Katarzyna Pawłowska) 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL