R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825237 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Środa Wielkopolska bliżej świata

 

Z Michałem Główczewskim rozmawia Piotr Kurek

– Jak zrodził się pomysł, by średzki team MTB zarejestrować w UCI?

– Pomysł, by nasz średzki team MTB zarejestrować w UCI na sezon 2012 zrodził się jesienią ubiegłego roku podczas wielu rozmów ze znakomitym trenerem Andrzejem Piątkiem. Na początku wydawał się nam, działaczom klubu, jakiś odległy, nie do spełnienia. Na przełomie starego i nowego roku wiedzieliśmy, że będziemy o to zabiegać. W połowie stycznia złożyliśmy wszystkie niezbędne dokumenty w Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i postanowiliśmy czekać. Dziś nasze marzenia się spełniły, wkrótce nasi zawodnicy pojawią się na zawodach w czerwono-czarnych strojach z tęczowym logiem UCI.

– UCI dziś ogłosiła listę wszystkich zawodowych teamów MTB. Zespół ze Środy Wielkopolskiej jest na tej liście. Szczere gratulacje, nasz region ma team, który może bez przeszkód startować w zawodach Pucharu Świata.

– Dziś UCI ogłosiła listę 132 zawodowych teamów MTB z całego świata. Jesteśmy na tej liście, jako jeden z sześciu polskich teamów MTB. UCI z dumą ogłosiła, że tych zespołów w tym roku jest o 12 więcej niż w sezonie 2011. Na stronie UCI można przeczytać pełny skład naszego zespołu, adres pocztowy i e-mailowy, numer telefonu oraz informację, że menedżerem teamu jest Daniel Kurpisz, ja jestem jego asystentem. Jesteśmy szczęśliwi, zawodnicy i działacze, że jesteśmy zarejestrowani, że jesteśmy częścią światowej elity MTB. Myślę, że to jest też dobry dzień dla wielkopolskiego i polskiego kolarstwa górskiego.

– Jakie najbliższe plany ma doborowa ósemka średzkiego teamu?

– 28 i 29 marca Weronika Rybarczyk, Olaf Małek, Wojciech Wiktor, Tomasz Woźniak, Patryk Adamkiewicz, Karol Michalski, Kacper Urbanowicz i Borys Góral jadą do Warszawy na badania wydolnościowe w Instytucie Sportu. Będą to już trzecie takie badania tych ośmioro pasjonatów MTB. Dzień później, 30 marca, w warszawskiej restauracji "Paros" przy ulicy Jasnej odbędzie się konferencja prasowa z udziałem wybranych zawodników i sztabu szkoleniowego. Poinformujemy na niej dokładnie dziennikarzy o tegorocznych planach i zamiarach - sportowych i także organizacyjnych.

– Gdzie po raz pierwszy w tym roku wystartuje doborowa ósemka?

– 1 kwietnia Weronika Rybarczyk oraz jej siedmiu kolegów wystartują w pierwszej edycji zawodów XC Thule Cup 2012 w Gnieźnie. Będzie to jeden z nielicznych startów regionalnych dla tej grupy, dzięki któremu będziemy mogli zaprezentować się Wielkopolsce przed rywalizacją na zawodach najwyższej rangi. W tych wyścigach wezmą udział także zawodniczki i zawodnicy z zespołu B - w sumie około 25 osób.

– Jakie są dalsze plany?

– 2 kwietnia team zgłoszony w UCI jedzie na zgrupowanie do Zieleńca. Potrwa ono kilkanaście dni i po jego zakończeniu grupa udaje się do Belgii (Houffalize) na zawody Pucharu Świata, które odbędą się w dniach 13-15 kwietnia. W zawodach Pucharu Świata zamierzamy startować kilka razy - także w Czechach i Francji. W kraju priorytetem dla nas będą zawody XC Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, które na początku lipca odbędą się w Kielcach.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL