R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572374 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jestem naprawdę szczęśliwy

 

Z Michałem Kowalczykiem rozmawia Piotr Kurek


19-letni Michał Kowalczyk ze Swarzędza wygrał dziś Skandia Maraton Lang Team w Lublinie na dystansie Grand Fondo. To jego największy sukces sportowy w życiu.

– Dziś twój wielki dzień. Wygrałeś po raz pierwszy maraton MTB na dystansie Grand Fondo w Skandia Maraton Lang Team.

– Tak wygrałem dziś maraton MTB w Lublinie na najdłuższym dystansie. I bardzo się cieszę, jestem szczęśliwy, choć bardzo zmęczony.

– Widziałem wiele twoich sukcesów, 6 maja tego roku w Krakowie wygrałeś na dystansie Medio podczas Skandia Maraton Lang Team. Kiedy po raz pierwszy wystartowałeś na Grand Fondo?

– Mój debiut na Grand Fondo wypadł w Białymstoku 12 maja tego roku. Zająłem miejsce w pierwszej dziesiątce, dziś jechałem długi dystans po raz drugi w życiu.

– Jak byś opisał dzisiejszą rywalizację?

– Po starcie, na drugim kilometrze z Krzysztofem Krzywym i jeszcze jednym zawodnikiem z Lublina oderwaliśmy się od grupy. W tym momencie jechaliśmy po asfalcie z prędkością 50 kilometrów na godzinę. Od 10 kilometra aż, mniej więcej, do połowy dystansu pedałowałem wspólnie z Krzysztofem Krzywym, który miał pecha, gdyż złapał gumę. Ostatnie 40 kilometrów jechałem sam. Walczyłem z samym sobą i skurczami. Dystans 87,2 kilometrów przejechałem ze średnią prędkością 32 kilometrów na godzinę.

– Na jakim rowerze jechałeś po ten swój największy w życiu sukces?

– Jechałem na rowerze marki Merida. Złożyłem go w miniony czwartek. Rama jest odpowiednia do mego wzrostu, koła 26-calowe. Dziś na nowym bicyklu górskim jechało mi się naprawdę świetnie.

– Jesteś tegorocznym maturzystą, zamierzasz studiować na Politechnice Poznańskiej.

– Wszystkie egzaminy już poza mną, czekam na ogłoszenie wyników matur, co nastąpi 29 czerwca. Teraz mam trochę więcej czasu i jestem kolarzem w pełni. Dziś wygrałem w Lublinie, co jest moim największym sukcesem sportowym w życiu. 3 czerwca startuję w Gdańsku w czwartej edycji Skandia Maraton Lang Team na długim dystansie i zechcę pokazać, że moje dzisiejsze zwycięstwo nie było przypadkowe.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL