R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41873485 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W tym roku spełnia się
piękny sen mego życia

 

Z Czesławem Langiem rozmawia Piotr Kurek


Piotr Kurek i Czesław Lang. Poznańskie Centrum Kultury "Dąbrówka", 18 stycznia 2013.
Fot. Mateusz Kina/www.epoznan.pl

– W tym roku odbędzie się 70., jubileuszowy Tour de Pologne. Jaką w tym roku przygotował pan trasę dla najlepszych kolarzy świata?

– W tym roku spełnia się piękny sen mego życia. Siedemdziesiąty, jubileuszowy Tour de Pologne rozpoczyna się we Włoszech, w mojej drugiej ojczyźnie. Tutaj przez dziewięć lat byłem kolarzem, jeździłem w barwach kilku grup zawodowych, dziewięć razy startowałem w Giro d'Italia. Znam Dolomity jak własną kieszeń, mieszkałem nad jeziorem Garda. 27 lipca 2013 roku po raz pierwszy Tour de Pologne rozpocznie się na obcej, ale jakże nam Polakom i mnie bliskiej ziemi. Tego dnia kolarze wystartują w Tour de Pologne w Rovereto, pojadą przez miasteczko Riva del Garda, finiszować będą w Madonna di Campiglio. Następnego dnia pojadą z Marilleva Val di Sole do Passo Pordoi. Będzie to jeszcze trudniejszy etap i jak mówi mój przyjaciel Włoch Franceso Moser, dwukrotny mistrz świata w kolarstwie, jazda powyżej wysokości dwóch tysięcy metrów może w dużym stopniu zdecydować o sukcesie końcowym w wyścigu. Na drugim etapie, w hołdzie naszej przyjaźni, przejedziemy przed domem Mosera w Palu di Giovo. Dla Tour de Pologne będzie to zaszczyt podążać tymi drogami i przejechać przez takie podjazdy jak Alpe di Pampeago i Passo Pordoi, gdzie dziesiątkami lat pisano historię Giro d’Italia. Powiem krótko, raduje moje serce fakt, że 70. Tour de Pologne rozpocznie się na na ziemi włoskiej i że kolarze pojadą szlakami Jana Pawła II.

Cały zapis rozmowy z Czesławem Langiem, znakomitym przed laty kolarzem - obecnie organizatorem Tour de Pologne, w poniedziałek 21 stycznia w dzienniku "Polska - Głos Wielkopolski".

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL