R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587503 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Kolarz wygrał sprawę sądową z dziennikiem

 

"Fakt” przeprasza Łukasza Bodnara

Reprezentant Polski podczas ostatniego Tour de Pologne Łukasz Bodnar wygrał sprawę sądową z gazetą codzienną „Fakt” o naruszenie dóbr osobistych w związku z publikacją artykułu prasowego z dnia 17 września 2008 roku. Decyzją Sadu Okręgowego w Warszawie w „Fakcie” ukazało się oświadczenie, w którym wydawca gazety przeprasza kolarza.

W wydanym dnia 18 września 2010 roku wyroku Sąd Okręgowy w Warszawie III Wydział Cywilny po trwającym dwa lata postępowaniu rozpatrzył sprawę na korzyść Łukasza Bodnara. Oprócz zasądzonej kwoty pieniężnej w postaci zadośćuczynienia Sąd nakazał publikację oświadczenia na łamach „Faktu” przepraszającego kolarza za naruszenie jego dóbr osobistych.

- W związku z publikacją na łamach Gazety Codziennej „Fakt” z dnia 17 września 2008 roku  artykułu prasowego zatytułowanego „Ulżył sobie i wygrał”, wydawca Gazety Codziennej „Fakt” wyraża głębokie ubolewanie i przeprasza Pana Łukasza Bodnara za zaistniałą sytuację, która naruszyła jego dobra osobiste – napisano w oświadczeniu zamieszczonym na pierwszej stronie działu sportowego gazety w dniu 28 września 2010 roku.

Autor artykułu w niewybredny sposób opisał załatwianie potrzeb fizjologicznych przez kolarza podczas jednego z etapów wyścigu Tour de Pologne w roku 2008.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL