R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36588045 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Maraton przed maratonem

 

Spinningowe rowery na Malcie
poprzedziły niedzielny start biegaczy


Andrzej Kaiser (w środku - numer 11) był dziś gwiazdą spinningowego maratonu nad poznańską Maltą. Małgorzata Zellner (od lewej) i Roman Krzywiński (z prawej) pedałowali obok znakomitego maratończyka MTB. 
 
Andrzej Kaiser, znakomity kolarz górski, był gwiazdą spinningowego maratonu, który dzisiaj, 9 października, odbył się nad poznańską Maltą. Przez ponad trzy godziny, od 15 do 18.30, miłośnicy tej odmiany cyklizmu pedałowali, słuchali muzyki i tworzyli niepowtarzalny klimat wielkiej imprezy sportowo-rekreacyjnej. Najlepsi wrócili do domu z nagrodami.

Jazdę na rowerach stacjonarnych poprowadzili: Maciej Pordąb, Lara Dobosz, Klaudia Henicz, Agata Madej, Przemysław Zasada, Andrzej Kostuś i Jarosław Skiba. Impreza odbyła się nad Maltą - widownia kina letniego.


To była udana i zarazem piękna impreza. Poznańscy fani rowerów nie zawiedli.

Andrzej Kaiser, rocznik 1973, jest od lat jednym z najlepszych polskich kolarzy górskich. Wygrał wiele najważniejszych maratonów MTB w Polsce, przed rokiem wszystkie siedem edycji Skandia Maraton Lang Team na dystansie Grand Fondo (najdłuższym). Mieszka z Bytowie, reprezentuje od 1 października tego roku barwy teamu Shimano Polska i z przyjemnością przyjechał do Poznania na spinningowy maraton.


Klaudia Henicz (druga z lewej) i Lara Dobosz, główne organizatorki imprezy, dziś o godzinie 15 rozpoczęły spinningowy maraton nad poznańską Maltą.

Miał być też dzisiaj nad Maltą, w roli gwiazdy - jak Andrzej Kaiser, Marcin Sapa - znakomity szosowiec, kolarz teamu Lampre Varnese Fini. W ostatniej chwili został powołany przez dyrektorów sportowych włoskiej ekipy Pro Tour na wyścig Paryż - Tours. Dziś przed południem poleciał do stolicy Francji, jutro wystartuje obok znakomitych kolegów z zespołu: Mauro Da Dalto, Angelo Furlan, Danielo Hondo, David Loosli, Mirco Lorenzetto,Adriano Malori i Daniele Righi.


Pamiątkowe foto startujących i organizatorów. Nie wszyscy wytrwali do końca.

Jutro, w niedzielę - 10 października, w Poznaniu odbędzie się maraton, w którym - jak twierdzą organizatorzy - weźmie udział około pięciu tysięcy biegaczy. Maratończyków spinningu było kilkudziesięciu, ale pedałowali dziś niezwykle dzielnie...

Andrzej Kaiser, Małgorzata Zellner, Karolina Dopierała, Arkadiusz Garczarek, Michał Fogt, Bogusław Malke, Marek Zubrzycki, Roman Krzywiński, Hubert Kamiński - to tylko kilka nazwisk spośród kilkudziesięciu pasjonatów rowerów, którzy dziś przez ponad trzy godziny stworzyli piękne widowisko. Dla samych siebie, dla kibiców, także dla sponsorów.

Zamiast komentarza

Jutro w Poznaniu pobiegną maratończycy. Dziś przez ponad trzy i pół godziny pedałowali amatorzy rowerów - spinningowych. Ich radość, ich entuzjazm w widoczny sposób ożywiły Maltę. Myślę, że za rok taka sekwencja zdarzeń znów będzie miala miejsce: w sobotę - rowery, w niedzielę - biegacze.

Poznań stawia na sport. Dziś, w sobotę, pasjonaci rowerowego spinningu stworzyli widowisko. Piękne, widoczne dla mieszkańców Grodu Przemysła, także dla tych, którzy przyjechali tu, z Polski i świata, jutro biegać.

Sobota - rowery, niedziela - maraton biegaczy, od dziś, od tego roku trzeba kształtować taką oto tradycję. W Poznaniu, nad Maltą, w mieście stawiającym na sport. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL