R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587626 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Ryszard Szurkowski ustępuje,
Dariusz Miłek jedynym kandydatem

 

Dzisiaj w Pruszkowie zmiana sternika
Polskiego Związku Kolarskiego


Dariusz Miłek (drugi z lewej) jest jedynym kandydatem na funkcję prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Na zdjęciu z Mają Włoszowską, Ewą Włoszczowską, Paulą Gorycką, Krzysztofem Korsakiem i Andrzejem Piątkiem. Warszawa - lotnisko Okęcie, 7 września 2010.

Ryszard Szurkowski nie będzie już prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Jedynym kandydatem na jego następcę jest 42-letni biznesmen Dariusz Miłek. W sobotę w Pruszkowie odbędzie się drugi w tym roku zjazd PZKol.

Ryrszard Szurkowski kierował związkiem tylko osiem i pół miesiąca, zastępując Wojciecha Walkiewicza, pełniącego funkcje prezesa od 1996 roku.

W styczniu, mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej związku, delegaci na zwołanym w trybie nadzwyczajnym zjeździe udzielili Walkiewiczowi votum zaufania. Jednak 31 marca na posiedzeniu zarządu PZKol. Walkiewicz niespodziewanie podał się do dymisji.

Ryszard Szurkowski zastał związek na skraju katastrofy finansowej - budowa toru w Pruszkowie i zorganizowane na nim mistrzostwa świata i Europy wygenerowały dług sięgający dziewięciu milionów złotych.

- Zostałem prezesem w trybie awaryjnym, ponieważ taka była potrzeba chwili. Teraz sytuacja jest inna. Nie kandyduję - powiedział Szurkowski, który ostatnie miesiące poświęcił na ratowanie finansów związku.

Jego następcą, jak wszystko na to wskazuje, zostanie biznesmen od lat związany z kolarstwem - Dariusz Miłek, prezes spółki NG2 i twórca marki obuwniczej CCC.

W 2003 roku jego grupa CCC Polsat, jako jedyna dotąd z polskich, startowała w Giro d'Italia. Obecnie Miłek finansuje ekipę kolarzy szosowych, którą prowadzi Piotr Wadecki, oraz górskich, z mistrzynią świata Mają Włoszczowską na czele.

Sylwetka Dariusza Miłka
na stronie Ludzie kolarstwa

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL