R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587998 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Polski Związek Kolarski
bez nowego prezesa

 

Ryszard Szurkowski nadal na czele PZKol. 

 
Dariusz Miłek (drugi z lewej) jest najważniejszym sponsorem polskiego kolarstwa. Na zdjęciu z Mają Włoszowską, Ewą Włoszczowską, Paulą Gorycką, Krzysztofem Korsakiem i Andrzejem Piątkiem. Warszawa - lotnisko Okęcie, 7 września 2010.

Dariusz Miłek niespodziewanie wycofał swoją kandydaturę na prezesa Polskiego Związku Kolarskiego. Wbrew zapowiedziom, sobotni zjazd PZKol. w Pruszkowie nie przyniósł zmian we władzach. Na czele związku nadal stoi Ryszard Szurkowski.

Jest to tymczasowe rozwiązanie. Najpóźniej w kwietniu 2011 roku ma być wybrany nowy prezes PZKol.

- Podjęta w listopadzie uchwała o samorozwiązaniu zarządu i odwołaniu prezesa obowiązuje, ale w sytuacji, gdy pan Dariusz Miłek zrezygnował z kandydowania i nie było kogo wybrać, została schowana do szuflady. Po Nowym Roku zarząd zbierze się ponownie, by wyznaczyć termin kolejnego zjazdu wyborczego, który musi się odbyć w ciągu trzech miesięcy - powiedział Ryszard Szurkowski.

xxx

Zamiast komentarza

Dzisiaj w Pruszkowie padały mocne słowa. Nie dziwię się wcale, że Dariusz Miłek wycofał swą kandydaturę na prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Przed dniem dzisiejszym zostały poczynione ustalenia w rozmaitych sprawach (spłata zadłużenia wobec Mostostalu - budowa toru kolarskiego w Pruszkowie, sponsorowanie polskiego kolarstwa przez BGŻ), ale nagle się okazało, że ktoś zadbał o to, by zostały one (USTALENIA) złamane.

Dariusz Miłek jest biznesmenem o kolarskiej przeszłości. Dziś denerwował się, i słusznie, na działania starych wyjadaczy kolarskich. Wycofał swą kandydaturę. I słusznie zrobił.

Przecież jedna ciepła posadka dla byłego kolarza nie może przesądzać o przyszłości polskiego kolarstwa. I to teraz, kiedy Dariusz Miłek daje pieniądze i nadzieję polskiemu kolarstwu na różnych frontach.

Sobota 18 grudnia jest dniem triumfu starego układu kolarskiego, ale przyszłość należy do Pana Dariusza Miłka, jego trenerów, jego kolarzy i jego miłości do cyklizmu

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL