R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40503608 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Dziękuję za życzenia świąteczne i noworoczne

 

 
Latarnia morska w Racine, stan Wisconsin, na północnym krańcu jeziora Michigan. 26 grudnia 2010.
Fot. Barry Kurek

Barry Kurek jest Amerykaninem. Mieszka w Nowym Jorku, jest człowiekiem biznesu (pracuje jako Development Manager - Consultant w firmie FIS). Ma polskie pochodzenie, gdyż jego przodkowie na przełomie XIX i XX wieku wyemigrowali z Małopolski za Wielką Wodę w poszukiwaniu pracy i lepszej przyszłości dla siebie.

Absolwent Saint John's University poza pracą, poza wszechstronnym doradzaniem na wielu ekonomicznych polach, ma jedno wielki hobby: fotografowanie. Zaczynał jako ten, który rodzinie robił zdjęcia na imprezach familijnych. Najpierw czarno-białe, później kolorowe.

Ma za sobą tysiące wykonanych przez trzydzieści lat fotografii. Wiele z nich ozdabia najbardziej znane amerykańskie galerie. W ostatnim dniu Starego Roku 2010 otrzymałem e-maila z Nowego Jorku od Barry Kurka z najlepszymi życzeniami na 2011 rok. Załącznikiem było piękne zdjęcie, które pasjonat fotograf wykonał w grudniu (w ostatnią niedzielę miesiąca), kiedy Stany Zjednoczone nawiedziły mrozy i śnieg.

"Marzyło mi się takie zdjęcie i uchwycenia piękna latarni morskiej (Wind Point Light) w świątecznym nastroju w Racine, stan Wisconsin. Latarni, która położona na północnym krańcu jeziora Michigan od 1880 roku roku wskazuje bezpieczną drogę statkom" - napisał Barry Kurek.

Na przełomie 2010 i 2011 otrzymałem wiele ciepłych i serdecznych życzeń. Dziękuję Barry Kurkowi z Nowego Jorku za ciepłe słowa i malarsko piękne zdjęcie. Dziękuję Ryszardowi Szurkowskiemu i Lechowi Piaseckiemu, wybitnym przed laty kolarzom, za dobre słowa na 2011 rok. Także Czesławowi Langowi.

Dziękuję Markowi Galińskimu, czterokrotnemu olimpijczykowi, najlepszemu polskiemu kolarzowi górskiemu w minionych kilkunastu latach, też za życzenia. Od całej jego rodziny.

Dziękuję Ireneuszowi Rutkowskiemu, z którym w różnych latach miałem okazję pedałować na rowerze przez Ukrainę, Słowację, Austrię, Czechy i Niemcy. Dziękuję Tomaszowi Kaczmarkowi, z którym już dziesięć lat wspópracuję przy organizacji Michałków w Wieleniu, kultowej już nie tylko w Wielkopolsce imprezie MTB.

Dziękuję młodszemu koledze z branży, redaktorowi Łukaszowi Widulińskiemu (Onet.pl), który na znanym portalu prowadzi z wielką znajomością rzeczy tematykę kolarską, i z którym najczęściej spotykam się na imprezach organizowanych przez Czesława Langa.

Dziękuję koleżankom Izabeli Dachterze i Edycie Wasielewskiej z miesięcznika "Rowertour" za kilka lat wielce udanej współpracy przy tworzeniu pisma dla tych, którzy lubią wyprawy na dwóch kółkach.

Jędrzej Gołaś z Poznania, Rafał Zielazek ze Swarzędza, rodzina Gołębiowskich z Wrześni (Anna, Małgorzata i Bogusław), Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu, Jacek Głowacki (szef ekipy kolarskiej PYRCYK Poznań), Andrzej Maziarz z Połczyna-Zdroju,  Zbigniew Wiater z Połczyna-Zdroju, Marek Kluj z Poznania, Przemysław Pniewski z Mosiny, Janusz Hadyniak z Poznania, Zbigniew Długi z Poznania. Aleksander Morozowski z Poznania, Maria i Tadeusz Matuszkowie z Kiekrza, Krzysztof Sadyś ze Środy Wielkopolskiej, Bogdan Malke z Poznania, Dariusz Mikołajewski z Turku, Radosław Jaskulski z Gniezna, Michał Wroniecki z Rokietnicy, Bartosz Brzeziński z Poznania, Mariusz Zmudziński z Rokietnicy, Jacek Wichłacz z Poznania, Zdzisław Obiegała z Poznania, Bogusław Witkowski z Kołaty, Jarosław Schraube z Murowanej Gośliny, Aleksandra Gagarina z Lwowa, Robert Taciak (UKS Jedynka Limaro Kórnik), Kinga, Jan i Tomasz Zozulińscy z Poznania, Marzena Polowczyk z Poznania, grupa rowerowa z Lipki, Eugeniusz Jacek z Poznania, Wiesława Kil z Poznania - otóż wszystkim ślicznie dziękuję za życzenia.

Swe podziękowania oprawiam zdjęciem autorstwa Amerykanina o polskich korzeniach, który chciałby bliżej poznać ojczyznę swych przodków i ładnie ją sfotografować. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL