R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36588081 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Lance Armstrong krytycznie o kolarstwie

 

Amerykanin wystartuje w Australii po raz ostatni
poza granicami Stanów Zjednoczonych

Siedmiokrotny triumfator Tour de France Amerykanin Lance Armstrong twierdzi, iż nie martwi się z powodu śledztwa, jakie prowadzą władze federalne USA w sprawie dopingu w kolarstwie.

W dzisiejszym (środowym - 5 stycznia 2011) wywiadzie, jakiego udzielił australijskiej gazecie "Sydney Morning Herald" – pierwszy wywiad prasowy od lipca ubiegłego roku - Armstrong wypowiedział się niezwykle szeroko na temat problemów, które dotykają kolarstwa, o swej wizycie wśród amerykańskich żołnierzy w Iraku i Afganistanie, jak i pomocy dla ofiar powodzi w Australii.

Wywiad poprzedza i zwiastuje udział Lance'a Armstronga w australijskim Tour Down Under, który odbędzie w się od 16 do 23 stycznia 2011 roku. Będzie to prawdopodobnie jego ostatni wyścig międzynarodowy. W lutym być może wystartuje w Tour of California, marzy zaś o tym, by w październiku wystartować na Hawajach w rywalizacji Ironmenów. 
 
Armstrong wyraził zaniepokojenie o stan światowego kolarstwa i jego przyszłość, gdy wstrząsają nim skandale, jakiś rodzaj dyskryminacji i gorzka debata publiczna. "Tak długo jak będzie trwał swoisty rodzaj anarchii w kolarstwie, nie zrobimy kroku do przodu".

W jego opinii, współczesnemu cyklizmowi totalnie brakuje solidarności i jedności. Zamiast dyskutować za zamkniętymi drzwiami o drażliwych kwestiach i sprawach, z udziałem teamów i kolarzy, i szukać rozwiązań, wszystko rozgrywa się na oczach publiczności z udziałem mediów.

"Zbliżam się do czterdziestki. Nie mam w sobie mocy reformatora, by uzdrawiać kolarstwo. Jest ono dla mnie czymś wielkim. Ale odtąd będę już tylko jeździł dla przyjemności, dla zdrowia, dla rekreacji".

"Planuję zachować związki ze światem kolarstwa, czy to z jakimś lokalnym salonem rowerowym, czy z moim teamem (triathlon i MTB), czy z udziałem w imprezach o charakterze charytatywnym. To będą moje związki".

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL