R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587320 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
6 lutego w Poznaniu już po raz kolejny
kolarski Memoriał Marka i Zbyszka

 

Trzy lata temu zdarzyła się tragedia

 
6 lutego 2011 w Poznaniu już po raz trzeci odbędzie się Memoriał Marka i Zbyszka.

Zbigniew Jędrzejczak i Marek Wawrzyniak. Prawie rówieśnicy, koledzy, partnerzy wspólnych jazd rowerowych. Ta z 9 stycznia 2008 roku, będąca kolarskim treningiem, okazała się dlań ostatnia. Dostawczy Mercedes, kierowany przez niespełna 20-latka, potrącił ich tego dnia około godziny 14 na obwodnicy Kórnika. Marek Wawrzyniak zginął na miejscu, Zbyszek Jędrzejczak zmarł pięć dni później w poznańskim szpitalu przy ulicy Przybyszewskiego.

Obaj kochali jazdę na rowerze, obaj od lat rywalizowali w zawodach cross country i maratonach MTB. Pokonywali tysięce kilometrów rocznie na swych rowerach górskich. I na szosie, jak i po bezdrożach.


Tu trzy lata temu, 9 stycznia 2008, na obwodnicy Kórnika doszło do tragedii.

Z tej dwójki Zbyszek Jędrzejczak, rocznik 1965, był bardziej utytułowany. Rozpoczynał przygodę z kolarstwem jako nastolatek w poznańskim klubie Stomil, trenowany przez Ryszarda Pawlaka i Andrzeja Kaczmarka. Ścigał się także w znanym w Polsce Wojskowym Klubie Sportowym Flota Gdynia.

Średniego wzrostu, zawsze uśmiechnięty Zbyszek Jędrzejczak w kilku ostatnich latach brał udział w zawodach kolarzy górskich. I tych organizowanych w Wielkopolsce i tych, które odbywały się w kraju. Nie sposób zliczyć wszystkich jego sukcesów. Rok 2007 był dlań dobrym rokiem. Stawał wiele razy na podium - tak było w Turku, Chodzieży, Wrześni czy w Białymstoku podczas maratonów MTB Czesława Langa. W końcowej klasyfikacji Wielkopolskiej Ligi Masters 2007 zajął szóste miejsce - za Zbigniewem Górskim, Pawłem Boberem, Rafałem Łukawskim, Romanem Kołodziejczykiem i Adamem Ostrowskim.

Marek Wawrzyniak, rocznik 1966, był jednym z tych, którzy kochają jazdę na rowerze i tworzą coraz liczniejszą społeczność pasjonatów MTB. Startował w zawodach cross country i maratonach MTB. Na ten w Wieleniu, edycja 2005, przyjechał kilka godzin przed startem. Po to, by starannie przygotować się do jazdy, by odczuwać radość ze spotkania kolarzy, atmosferę tej niepowtarzalnej imprezy.

Aż się nie chce wierzyć, że jednego dnia, 9 stycznia 2008 roku na drodze pod Kórnikiem śmierć przystąpiła do dzieła. Jedno życie zabrała od razu, drugie - pięć dni później.

Dwóch pasjonatów rowerów odeszło od nas trzy lata temu na zawsze. Zachowamy ich w swej pamięci, wiedząc aż nadto dobrze, że śmierć spotkała na swej drodze dobrych cyklistów, że pogrążyła w bólu i smutku ich rodziny, że położyła się cieniem na całym wielkopolskim środowisku kolarskim.

***

W 2009 i 2010 odbyły się w Poznaniu, na terenie ośrodka TKKF przy ulicy Obornickiej, kolarskie zawody przełajowe, Memoriał Marka i Zbyszka.


Tak było przed rokiem, podczas II Memoriału Marka i Zbyszka. Poznań, 7 lutego 2010.

Kolejna edycja tej imprezy, poświęconej pamięci Zbigniewa Jędrzejczaka i Marka Wawrzyniaka, odbędzie się 6 lutego 2011 roku w Poznaniu, w tym samym miejscu, co przed rokiem i dwoma laty.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL