R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587869 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Fantastyczne finisze 21-letniego Włocha

 

Andrea Guardini wygrał po raz czwarty
w tegorocznym Tour de Langkawi

Andrea Guardini (Farnese Vini-Neri Sottoli) znów pokazał swe fantastyczne umiejętności sprinterskie, wygrywając po raz czwarty etap (siódmy - do Tampin) Tour de Langkawi.

Zawodnicy teamu United Healthcare dobrze przygotowali swój kolarski pociąg i jechali ostatnich pięćset metrów na finiszową kreskę z ogromną prędkością, gdy młody Włoch (21 lat) pokazał swą dojrzałość - rozpoczynając atak zakończony pięknym zwycięstwem. Robert Forster (United Healthcare) zajął drugie miejsce, Rico Rogers (Giant Kendra Pro Cycling) był trzeci na podium.

- Dziś był trudny sprint, ponieważ niewielu zawodników spodziewało się takiego finiszu - powiedział Guardini. - Spojrzałem przed startem na książkę wyścigu, gdzie była informacja, że etap kończy się podjazdem. W rzeczywistości dwa ostatnie kilometry były zjazdem. Na ostatnim zakręcie byłem na szóstej pozycji, która była idealna, by pociągnąć na maksa na ostatnich trzystu metrach.

W czołówce, na siódmym miejscu, finiszował niemiecki sprinter CCC Polsat Polkowice Andre Schulze.

Czterech innych kolarzy z grupy Piotra Wadeckiego - Jose Mendes, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Bodnar i Rafał Ratajczyk - ukończyło etap w peletonie. 48 sekund stracił natomiast Błażej Janiaczyk.

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany. Prowadzenie utrzymał 42-letni Kolumbijczyk Libardo Nino (Le Tua Cycling Team), który o dwie sekundy wyprzedza Wenezuelczyka Yonathana Monsalve i o 19 sekund Emanuele Sellę (obaj Androni Giocattoli).

Spośród kolarzy CCC Polsat Polkowice najwyżej po siedmiu z dziesięciu etapów jest Jose Mendes, który zajmuje 12. miejsce (strata 1.44 min.). Łukasz Bodnar jest 67. (27.30 min.), Bartłomiej Matysiak - 84. (35.45), Błażej Janiaczyk - 86. (35.54), Rafał Ratajczyk - 107. (43.55), a Andre Schulze - 116. (48.45).

Wyścig ma 10 etapów i kończy się we wtorek, 1 lutego 2011 roku.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL