R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587785 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Jan Bestry z Warszawy nowym szefem

 

Kolarscy mastersi wybrali władze
i planują 70 imprez w tym roku


Nowe władze Komisji Masters. Kazimierz Korcala (Kraków - od lewej), Jan Bestry (Warszawa - nowy przewodniczący), Romuald Szaj (Poznań - wiceprzewodniczący), Franciszek Jowik (Wałbrzych), Henryk Praski (Płock - wiceprzewodniczący) i Jerzy Gajewski (Warszawa - wiceprzewodniczący).
Fot. Tadeusz Kubiak

Mają 30 lat i więcej i nie stracili ochoty do kolarskiego ścigania. Mastersi, bo o nich mowa, stanowią w Polsce wcale liczną społeczność - jest ich około 750. W sobotę czterdziestu ośmiu ich przedstawicieli spotkało się w Warszawie, by nakreślić plan działania na lata 2011-2015 i wybrać nowe władze. Nowym przewodniczącym Komisji Masters przy PZKol. został Jan Bestry z Warszawy.

Kolarscy mastersi głosami swych 48 reprezentantów wybrali nowe władze. Jan Bestry z Warszawy został nowym przewodniczącym Komisji Masters przy PZKol. Na stanowiska wiceprzewodniczących wybrano cztery osoby: Jerzego Gajewskiego (Warszawa), Henryka Praskiego (Płock), Józefa Soburę (Kielce) i Romualda Szaja (Poznań). Do zarządu weszli także: Kazimierz Korcala (Kraków), Andrzej Wasilewski (Maków Mazowiecki), Franciszek Jowik (Wałbrzych) i Kazimierz Kwiatkowski (Żyrardów).

– W roku 2011 polskie środowisko mastersów zamierza zorganizować około siedemdziesiąt imprez, przede wszystkim w kolarskich przełajach i na szosie - poinformował Wielkopolskie Rowerowanie Romuad Szaj, prezes Poznańskiego Towarzystwa Cyklistów i zarazem nowy wiceszef Komisji Masters. – Ogólnopolska inauguracja odbędzie się 9 kwietnia na samochodowym torze "Poznań", który dobrze służy od lat kolarzom - podkreślił szef PTC.

Mastersi ścigają się w dziewięciu kategoriach wiekowych i w tym roku planują zorganizować swe mistrzostwa Polski w czterech miejscach. Najwcześniej, bo 20 marca, rywalizować będą w Kielcach przełajowcy (głównym organizatorem będzie Waldemar Banasiński), w końcu maja (28-29) w Sobótce Zbigniew Szczęsny zorganizuje mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas oraz w jeździe parami. W czerwcu, 19, w Strawczynie koło Kielc (Jan Sobura - główny organizator) mastersi wszystkich kategorii walczyć będą o tytuły w wyścigach ze startu wspólnego, zaś w dniach 3-4 września w Podgórzynie zakończą górskimi mistrzostwami Polski walkę o tytuły krajowych championów.

Jan Bestry i nowy zarząd Komisji Masters mają wiele pomysłów, by ożywić środowisko i zachęcić wielu byłych zawodników do sportowej rywalizacji i ścigania.
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL