R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40486524 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Alberto Contador zostanie
oczyszczony z zarzutów?

 

Decyzję poznamy najprawdopodobniej we wtorek


Jeśli Alberto Contador zostanie oczyszczony z zarzutów, będzie mógł wystartować w portugalskim Tour of Algrave, w którym pojadą kolarze polskiego teamu CCC Polsat Polkowice: Łukasz Bodnar (z lewej) i Jacek Morajko - szosowy mistrz Polski 2010 (na zdjęciu). Oprócz tej dwójki barwy "Pomarańczowych" reprezentować będą: Marek Rutkiewicz, Portugalczyk Jose Mendes, Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak, Adrian Honkisz oraz Błażej Janiaczyk.

Komitet Dyscyplinarny hiszpańskiej federacji kolarskiej (RFEC) może uchylić dyskwalifikację za doping podczas zeszorocznego Tour de France zwycięzcy wyścigu, Alberto Contadora (Saxo Bank Sungard), poinformowała hiszpańska gazeta "El Pais", która powołała się na nieoficjalne źródła zbliżone do RFEC.

Alberto Contador odwołał się od decyzji hiszpańskiej federacji, powołując się na zapis regulaminu antydopingowego Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), który pozwala uchylić dyskwalifikację zawodnika w przypadku gdy doping nie był świadomy i mógł zostać przez kolarza przyjęty przypadkiem.

Takie jest właśnie tłumaczenie Contadora, który twierdzi, że nieświadomie zjadł mięso skażone zabronionym clenbuterolem. Ani kolarz, ani jego team, nie odniósł się do zarzutów RFEC i WADA (Międzynarodowa Agencja Antydopingowa), jakoby miał również dokonywać transfuzji krwi, czego śladem miały być drobinki plastiku znalezione podczas badania próbek zawodnika.

Trzykrotny zwycięzca "Wielkiej Pętli" przebywa ze swym zespołem w Portugalii, gdzie zamierza wziąć udział w Tour of Algarve (wyścig rozpoczyna się w najbliższą środę). Jacinto Vidarte, rzecznik prasowy kolarza, wydał oświadczenie, w którym wyraził zadowolenie z możliwości cofnięcia dyskwalifikacji Contadora. Dodał, że zawodnik czeka na oficjalne pismo od RFEC i potwierdzenie oczyszczenia go z zarzutu o doping. W podobnym tonie wypowiada się szef zespołu Saxo, Bjarne Riis.

O tym, że nie ma legalnych podstaw do skazywania 28-letniego Alberto Contadora na jakąkolwiek karę wypowiedział się w miniony piątek premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero.

Decyzja w sprawie Alberto Contadora zostanie ogłoszona najprawdopodobniej we wtorek 15 lutego. Jeśli kolarz zostanie oczyszczony z zarzutów, zachowa tytuł zwycięzcy Tour de France 2010 i będzie mógł startować w wyścigach natychmiast. Z kręgów teamu Saxo dochodzą wieści, że jeśli zostanie oczyszczony z zarzutów, w środę wystartuje w portugalskim Tour of Algrave.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Contador wygrał Tour of Algrave dwa ostatnie lata pod rząd: w 2009 i w 2010 roku przed Hiszpanem Luisem Leonem Sanchezem i Portugalczykiem Tiago Machado.

xxx

W portugalskim pięcioetapowym Tour of Algrave (16-20 luty) wystartuje ekipa CCC Polsat Polkowice. Jak poinformował wcześniej dyrektor sportowy teamu Piotr Wadecki, w Portugali ścigać się będzie zespół w składzie: Jacek Morajko, Marek Rutkiewicz, Jose Mendes, Tomasz Marczyński, Bartłomiej Matysiak, Łukasz Bodnar, Adrian Honkisz oraz Błażej Janiaczyk. W tym bardzo mocno obsadzonym wyścigu (12 ekip ProTeam) będzie miał okazję wystąpić przed swoją publiczności Portugalczyk Jose Mendes, który swoim pierwszym startem w Malezji pokazał, że jest dobrze przygotowany do sezonu i może walczyc o dobre lokaty.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL