R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 36587984 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2021-05-18
Tragedia na Cytadeli

 

W poniedziałek zginął rowerzysta

W poniedziałek około godziny 20.00 na poznańskiej Cytadeli doszło do tragicznego wypadku. Po upadku z roweru zginął 30-letni rowerzysta, który zjeżdżał po dawnym torze saneczkowym, który jest niewykończonym torem do four crossu. Poznaniak jechał bez kasku i ochraniaczy.

Mężczyzna (rocznik 1981), który zginął w poniedziałek, upadł nieszczęśliwie. Jechał na nowym rowerze górskim marki "Giant", rozpędził go maksymalnie i na trzeciej hopce dawnego toru saneczkowego wyleciał kilka metrów w powietrze. Spadł na głowę.

Reanimowano go przez 20 minut, mimo to nie udało się go uratować. Sprawę wyjaśnia obecnie poznańska policja.

xxx

To była zupełnie niepotrzebna śmierć. Trzydziestoletni poznaniak na swym nowym rowerze postanowił zmierzyć się z Cytadelą. W jej najtrudniejszym miejscu, gdzie przed laty, w 2008 roku, w miejsce toru saneczkowego miał powstać tor dla four crossu.

Są tam hopki, które szybko wyrzucają młodych ludzi w powietrze, ale temu miejscu dużo brakuje do prawdziwego toru four crossowego, jak Big Szczawiana w Szczawnie-Zdroju. Był kiedyś pomysł, by zrobić taki tor na Cytadeli, ale to co jest, daleko odbiega od standardów. Stowarzyszenie GrandaPropaganda, która moralnie poczuwa się do inicjatywy budowy niewykończonego toru four crossowego, dziś milczy w obliczu tego co się stało w poniedziałek wieczorem.

Wczoraj zdarzyła się na Cytadeli tragedia. Kiedyś po torze saneczkowym ścigali się kolarze górscy, ale od kilku lat już tam nie jeżdżą, gdyż organizatorzy imprez MTB uznali, że może to być niebezpieczne dla życia i zdrowia zawodniczek i zawodników.

Trzydziestolatek z Poznania, bez doświadczenia i wyobrażni, chciał sprawdzić swój rower i samego siebie. Poniósł śmierć na miejscu, na oczach młodych fanów ekstremalnego kolarstwa. Próbowali go reanimować, nie udało się.

Dziś ci młodzi ludzie w ciszy i spokoju stali po 20 w tym miejscu, gdzie dzień wcześniej zdarzyło sie nieszczęście. Byli jego świadkami i doświadczyli czegoś, co będą pamiętać na całe życie. Niepotrzebnej śmierci, która sprawę dawnego toru saneczkowego stawia na nowo władzom Poznania do rozpatrzenia, tym bardziej, że Cytadela, jak magnes, ściąga młodych ludzi żądnych ekstremalnych wrażeń.


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL