R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40956323 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-02-22
Bartosz Banach na dziewiątym miejscu

 

Od soboty do soboty - 5 (29.01-5.02.2011)

Bartosz Banach (Mróz Active Jet) zajął dziewiąte miejsce w 53. plebiscycie na najlepszego sportowca Wielkopolski. Cykl Skandia Maraton Lang Team w tym roku będzie miał siedem edycji, pierwsza odbędzie się 16 kwietnia w Krakowie. Włoch Andrea Guardini jawi się jako kandydat na wielką gwiazdę kolarską.


Dziewiąte miejsce Bartosza Banacha

W tym tygodniu można napisać o kilku sprawach, poruszyć kilka wątków, jeśli chodzi o nasze wielkopolskie środowisko rowerowe.


Bartosz Banach (pierwszy z prawej) wygrywa maraton MTB na dystansie Grand Fondo. Kolejne miejsca zajęli: Robert Banach, Krzysztof Krzywy, Przemysław Ebertowski i Michał Putz. Bielawa, 16 maja 2010

Pierwszą i bodaj najważniejszą z nich mogą być wyniki plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera Wielkopolski, jaki już po raz 53. przeprowadził największy dziennik naszego regionu "Głos Wielkopolski". Jak można było oczekiwać, wygrali żużlowcy - zawodnik Jarosław Hampel i trener Roman Jankowski, oboje reprezentujący Unię Leszno. Miłą niespodzianką jest to, że czytelnicy gazety, która ukazuje się od 16 lutego 1945 roku (będzie wkrótce jej 66. rocznica), dojrzeli w pierwszej dziesiątce kolarza grupy Mróz Active Jet Borek Wielkopolski (Wojciech Mróz - najlepszy polski sponsor kolarstwa po 1989 roku w Polsce) - Bartosza Banacha.

Ten sympatyczny kolarz ukończył 1 lipca ubiegłego roku 24 lata. Jak na zawodnika MTB, jest zatem bardzo młody. W roku ubiegłym wraz z bratem Robertem i kolegami (Wojciechem Halejakiem, Krzysztofem Krzywym i Łukaszem Osieckim) zdominowali cały cykl Skandia Maraton Lang Team. Wygrywali prawie wszystkie kolejne edycje indywidualnie na dystansach Grand Fondo i Medio (było ich osiem) i triumfowali drużynowo w klasyfikacji drużynowej rozgrywanych już od czterech lat maratonów MTB, które firmują swymi nazwiskami Czesław Lang i Paweł Ziemba - prezes Skandii.

W 2011 roku team Mróz Active Jet będzie tylko grupą kolarstwa górskiego. Trzech jego reprezentantów (Bartka Banacha właśnie, Roberta Banacha i Wojciecha Halejaka) podpatrywać będą i na treningach, i na zawodach młodzi, utalentowani zawodnicy: Adrian Kucharek (LKK Start Tomaszów Mazowiecki, Rafał Suszko (UKS Wygoda Białystok), Michał Kowalczyk (Taris Sevroll Puszczykowo) i... być może Konrad Gorzelak (Warszawski Klub Kolarski).

Bracia Banachowie oraz Wojciech Halejak kochają kolarstwo i MTB, młodzi jak Michał Kowalczyk są silnie utalentowani. Pomysł Piotra Kosmali (dyrektora sportowego grupy Mróz) na grupę MTB w tym kształcie ma kilka wymiarów: nas interesują wyniki sportowe jej zawodników nie tylko w 2011 roku. I nie tylko w maratonach Czesława Langa i Skandii.

Spotykamy się na krakowskich Błoniach

W miniony poniedziałek o poranku zadzwoniłem do Lecha Piaseckiego, by podziękować mu za nadesłany kilka godzin wcześniej e-mail. Ważny, będący dla tysięcy ludzi w Polsce, ale nie tylko, rozpiską sportowo-rekreacyjnych zajęć, co robić i jak planować sobie czas w 2011 roku.


Czesław Lang i Paweł Ziemba zapraszają w 2011 roku pasjonatów rowerów na maratony MTB. Szczawno-Zdrój, 3 maja 2008.

Skandia Maraton Lang Team. To nazwa wielkiej imprezy dla pasjonatów MTB, także największy z brandów (nie lubię tego słowa) w Polsce odnoszący się do maratonów na rowerach górskich.

Czesław Lang i Paweł Ziemba (prezes Skandii) rozpoczęli w 2007 roku wspólnie maratony MTB. Obaj startują, obaj zapraszają na swe imprezy, obaj wręczają medale, koszulki i stają na podium obok najlepszych zawodników. Obaj tworzą klimat imprezy i niepowtarzalny nastrój: od startu do końca każdej imprezy.

Dwadzieścia sześć imprez czterech lat za nami (2007 - 5, 2008 - 6, 2009 - 7, 2010 - 8), siedem tegorocznych przed nami. W sezonie 2011 pasjonaci polskiego MTB spotykają się na dobry początek 16 kwietnia w Krakowie, na miejscowych Błoniach.

Kraków, Chodzież, Nałęczów, Gdańsk, Rzeszów, Białystok, Kwidzyn, w tej kolejności od 16 kwietnia do 1 października 2011 będziemy z sobą rywalizować...

Brałem udział w pierwszym maratonie Czesława Langa i Skandii w 2007 roku w Chodzieży, startowałem w tym ostatnim (26 września 2010) w Rzeszowie. Mam na swym koncie dwadzieścia ukończonych maratonów. I wszystkie je opisywałem na róźne sposoby: dla dzienników grupy Polskapresse, na własną stronę internetową (www.kurek-rowery.pl), niekiedy także dla czytanego przez miliony ludzi portalu Onet.pl (http://sport.onet.pl/kolarstwo/sport.html) - ukłony dla redaktora Łukasza Widulińskiego.

Boleję nad tym, że w Białowieży w tym roku nie pościgam się z Dorotą Kamińską-Zacharuk, że nie będzie imprezy w Bielawie (deszcz 2008 to już historia polskiego MTB), ale siedem imprez w różnych rejonach naszego kraju chciałbym przeżyć... mając obok siebie Bartosza Banacha i jego brata Roberta, także Dorotę Kamińską-Zacharuk z Sopotu, Macieja Włodarczyka z Piły, Piotra Witkowskiego i Romana Kołodziejczyka z Chodzieży, Dorotę i Macieja Pawińskich z Chodzieży...

I także Krzysztofa Golwieja, Wojciecha Skarula (być może nowy prezes PZKol. - po Ryszardzie Szurkowskim, wszystko się rozstrzygnie 5 marca), Jana Brzeźnego, Zbigniewa Sprucha, Andrzeja Kaczmarka, Kazimierza Gogolewskiego, Stanisława Heleniaka, Czesława Sudrę i tysiące ludzi, którzy w minionych czterech latach doświadczyli, że Skandia Maraton Lang Team TO JEST TO.

Wielka impreza dla amatorów zorganizowana w pełni profesjonalny sposób. Kto w niej uczestniczył choćby raz, ten wie, że już powinien szykować się do startu na krakowskich Błoniach 16 kwietnia 2011. Ale tak powinni zrobić i ci, którym może brakuje śmiałości i odwagi, by zmierzyć się z rowerem, dystansem i uczestniczyć w pełnej zawsze niespodzianek imprezie Skandii i Czesława Langa.

Andrea Guardini symbolem młodych szosowców

Włoski kolarz ma 21 lat i już bardzo głośne nazwisko. Startował w malezyjskim Tour de Langkawi i na pięciu z dziesięciu etapów triumfował. Sposób, w jaki je wygrywał, sprawiły w naturalny sposób, że stał się znany. I obudził nadzieję, przede wszystkim na Półwyspie Apenińskim, na to, że może być włoską Megagwiazdą kolarską.


Kolarska Wielkopolska kibicuje Maciejowi Paterskiemu (Liquigas-Cannondale).

Guardini i koledzy z jego teamu Farnese Vini-Neri jeżdżą na rowerach, które produkuje Mario Cipollini (słynny mistrz finiszu) i w ten sposób jakby przedłużają karierę legendarnego mistrza sprintu.

Andrea Guardini (urodził się 12 czerwca 1989) nie wygrał wyścigu w Malezji, ale pokazał w tymże tourze swój talent (startuje pierwszy rok jako kolarz profesjonalny). Jutro rusza na trasę Tour of Qatar, gdzie za rywali będzie miał bardziej znanych niż w Malezji kolarzy - Belga Toma Boonena i Brytyjczyka Marka Cavendisha.

Tour of Qatar - to, tak naprawdę, trzeci w tym roku ważny wyścig kolarski. 21-letni Andrea Guardini startuje w nim z nadzieją, by wygrywać, by zwyciężać, by wreszcie być świadectwem, że młodzi w światowym peletonie szeroką ławą atakują.

Włoch Andrea Guardini, Słowak Peter Sagan, Polacy Maciej Paterski, Jarosław Marycz i Maciej Kwiatkowski mieszczą się w tej lidze młodych uzdolnionych szosowców, którym śnią się sukcesy i wygrane. Nie tylko w Tour de Langkawi, nie tylko w Tour of Qatar, ale i na największych tourach świata.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL