R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645295 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Contadora chyba nie ukrzyżują

 

Od soboty do soboty - 6 (5.02 - 12.02.2011)

Minął kolejny tydzień. Wielkopolscy fani MTB mają do czytania nową stronę w internecie. "Rowertour" kończy trzy lata i rozdaje nagrody, zaś oficjalna Hiszpania staje po stronie Alberto Contadora.

Warto zajrzeć na stronę.... o MTB

Jakiś czas temu, na początku lutego, otrzymałem od Rafała Przybylskiego z Piły e-maila, który w uprzejmy sposób poinformowal mnie, że stworzył stronę internetową, na której będzie zapowiadał, relacjonował i opisywał poczynania wielkopolskiego środowiska MTB.

Ciągle czymś zajęty i zaganiany, nie miałem specjalnie czasu, by dotąd zajrzeć pod adres: www.xc-mtb.pl. W piątek to uczyniłem i z przyjemnością stwierdzam, że warto na stronę redagowaną przez fana rowerów górskich (masters, kategoria M4) zawitać. Były prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sportowiec" Piła (zrezygnował z własnej woli) zabrał się ostro do pracy i efektem jest naprawdę ładna stronka.

Jak pisze jej autor, serwis nasz będzie się sytematycznie (z dnia na dzień) rozbudowywał i poszerzał o kolejne informacje. Sezon startów już za kilka tygodni. Na wszelkie uwagi, sugestie i propozycje współpracy redakcja czeka pod adresem e-mail: redakcja@xc-mtb.pl lub na naszym profilu na Facebooku.

Ze strony www.xc-mtb.pl. dowiaduję się, że Bartosz Bejm z Koła (jeździ w barwach Corratec Teamu) będzie w tym sezonie objęty opieką medialną redakcji, także i o tym, że Joanna Teofilak z Piły znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych sportowców Ziemi Pilskiej, że, że, że...

Warto zajrzeć na stronę Rafała Przybylskiego, śledzić ją i monitorować. Wielkopolska ma coraz więcej miłośników rowerów górskich, coraz więcej wielce aktywnych zawodników XC i maratonów MTB. Jeszcze jedną stronę internetową (w sytuacji gdy braciom Klińskim zabrakło chęci i zapału do prowadzenia swego portalu) o wielkopolskim kolarstwie górskim należy powitać z zadowoleniem, zaś jej autorowi życzyć wytrwałości, dobrych tekstów i miejsc na podium w zawodach mastersów. Zarówno XC, jak i maratonach MTB.

Trzydzieści sześć numerów "Rowertouru"

Bohaterem pierwszego numeru magazynu ludzi aktywnych "Rowertour" był Henryk Sytner. Znany dziennikarz Polskiego Radia (Trójka), który przez minionych czterdzieści lat organizuje wyprawy rowerowe dla młodych Polaków. Wiódł ich w różnych latach na różnych rowerach i nie tylko po Europie.

Dziś redaktor Henryk Sytner w auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu ujawnił się jako członek Kapituły Konkursowej (dwa pozostali to Ryszard Szurkowski oraz Dominik Szmajda) "Rowertouru", który postanowił przyznać, po raz pierwszy, nagrody za najciekawsze wycieczki i wyprawy rowerowe. W trzech kategoriach: Polska, Europa i świat.

Redakcja otrzymała około stu propozycji. Weryfikując zgłoszenia starano się zwracać uwagę na niebanalny pomysł i walory poznawcze proponowanej trasy, a liczba przejechanych kilometrów naprawdę nie była najważniejsza.

Nagrody zostały dziś, 12 lutego, wręczone w wypełnionej do ostatniego miejsca auli Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Mówiąc cokolwiek górnolotnie, nastąpiło to w 36 miesiącu ukazywania się ogólnopolskiego miesięcznika. Czyta go regularnie Maja Włoszczowska, także Ryszrad Szurkowski, również Czesław Lang i Lech Piasecki.

W ciągu minionych trzech "Rowertour" stał się parasolem, pod którym gromadzą się miłośnicy jazdy rowerowej po Polsce, Europie i świecie. Magazyn przedstawia znane postaci kolarstwa, proponuje różne trasy, podpowiada, jak się ubierać na rower, jak dbać o sprzęt i swoje zdrowie.

Trzy lata minęły. 36 numerów poszło w Polskę, kolejne warto także nabywać. Pismo ma swój humanistyczny wymiar i prowadzą je od początku panie - Izabela Dachtera i Edyta Wasielewska. Tak trzymać Miłe Panie, Drogie Koleżanki, z którymi mam okazję pracować od początku istnienia tego potrzebnego miesięcznika.

Alberto Contadora chyba nie ukrzyżują

9 lutego, tak przynajmniej mówiło się kilka jeszcze tygodni temu, miała być ogłoszona decyzja w sprawie Alberto Contadora. Dziś mamy dwunasty dzień niezbyt mroźnego miesiąca i świat kolarski czeka na werdykt w tej sprawie.

W minionym tygodniu w sprawie trzykrotnego triumfatora Tour de France zabrał głos, między innymi, premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero. I ocenił, że kolarz nie zasługuje na to, by go karać. W słowach szefa rządu z Madrytu zawarta była wyraźna sugestia, że nie ma logicznego uzasadnienia, by dawać jakikolwiek zakaz kolarzowi. Podobnie myślą hiszpańscy ministrowie, tamtejsze media.

W piątek na konferencji prasowej w Madrycie głos zabrał rzecznik prasowy UCI Enrico Carpani. Pochwalił hiszpański związek kolarski za prowadzenie dochodzenia. I zarazem wypowiedział znamienne słowa: nie jest dobre dla kolarstwa widzieć ukrzyżowanego Contadora.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL