Jestes 41072183 gosciem na naszej stronie
Dobra jazda Katarzyny Pawłowskiej

Holenderka Marianne Vos sięgnęła po złoty medal olimpijski

Wielkopolanka Katarzyna Pawłowska zajęła 11. miejsce w wyścigu kolarskim kobiet ze startu wspólnego podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Złoty medal na trasie liczącej 140 km wywalczyła faworytka - Holenderka Marianne Vos.

Katarzyna Pawłowska jest znana raczej z rywalizacji na torze, w tym roku w austrajijskim Melbourne zdobyła w scratchu tytuł mistrzyni świata. W tym także roku, 23 czerwca w Sędziszowie, na szosie wywalczyła mistrzostwo Polski w wyścigu ze startu wspólnego.

W Londynie, w strugach deszczu, spisała się bardzo dobrze. Cały czas trzymała się niedaleko za czołówką. Po przejechaniu 90 km znajdowała się w peletonie, mijając punkt kontrolny na 14. miejscu, zaledwie cztery sekundy za prowadzącą trójką - Elizabeth Armitstead (Wielka Brytania), Marianne Vos (Holandia) i Aleną Amialiusik (Białoruś).

Armitstead i Vos zdecydowały się na ucieczkę po minięciu setnego kilometra. Towarzyszyła im Rosjanka Olga Zabielińska. Ich przewaga nigdy nie wynosiła więcej niż minutę, ale kolarki cały czas kontrolowały sytuację, nie dopuszczając do siebie peletonu.

Już na kilka kilometrów przed metą było jasne, że między sobą rozdzielą medale. Na 700 metrów przed metą zaatakowały mocniej Vos i Armitstead, zostawiając z tyłu Rosjankę. Sprinterski finisz należał do Holenderki, która sięgnęła po swój pierwszy w karierze złoty medal na szosie. Przed czterema laty triumfowała na torze w wyścigu punktowym.

Katarzyna Pawłowska przekroczyła metę razem z peletonem, zajmując ostatecznie 11. miejsce, ze stratą 27 sekund do Vos.