R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689422 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Adrian Jach i Jan Zugaj głównymi aktorami
szosowych zmagań na Torze Poznań

 

Kolarze kończyli rywalizację w ulewnym deszczu


Adrian Jach przed Janem Zugajem zmierzają do mety.

41-letni Adrian Jach ze Szczecina i 43-letni Jan Zugaj z Goleniowa byli głównymi aktorami sobotnich wyścigów szosowych na Torze Poznań. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu czołowych polskich mastersów, ścigali się także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, amatorzy, kolarze MTB oraz jedna kobieta.

Kilkanaście minut po godzinie 16 rozpocząli rywalizację szosowcy kategorii cyklosport (18-29 lat), M30 (30-39 lat) i M40 (40-49 lat). Wszyscy oni mieli do pokonania 15 rund po poznańskim torze samochodowym.


Początek wyścigu trzech kategorii wiekowych: cyklosportu, M30 i M40.

Na drugim okrążeniu Adrian Jach i Jan Zugaj uciekli rywalom i zgodnie współpracując stopniowo odjeżdżali rywalom. Gdzieś w połowie wyścigu przez chwilę zaczęło kropić i ... jeden zawodnik z prowadzącej dwójki upadł. Był to Adrian Jach, który trochę się poturbował, szybko się jednak podniósł i dopędził do Jana Zugaja. Dwaj kolarze samotnie pedałowali przez ponad 50 kilometrów i finisz rozegrali między sobą. Wygrał szczecinianin.

- Za mocno napompowalem opony i kiedy zaczęło padać - na jednym z zakrętów się wyłożyłem. Kolega z Goleniowa poczekał, dawaliśmy mocne zmiany i peleton do nas nie dojechał - mówił na mecie z radością sympatyczny szczecinianin.

Trzeci na mecie był Łukasz Rakoczy przed Przemysławem Wegnerem (obaj z Poznania). Pierwsza dwójka na 60 km to zawodnicy kategorii M40.

M40, 60 km - wyniki
1. Adrian Jach
2. Jan Zugaj
3. Przemysław Wegner

M30, 60 km - wyniki
1. Arkadiusz Posmyk
2. Rafał Stacha
3. Marcin Wichłacz

Cyklosport, 60 km - wyniki
1. Łukasz Rakoczy
2. Robert Kiszka
3. Rafał Jaros

M50, 40 km - wyniki
1. Franciszek Harabacewicz
2. Damian Makowski
3. Lech Ergang

M60, 40 km - wyniki
1. Romuald Szaj
2. Jerzy Rogalski
3. Grzegorz Napierała

M70, 20 km - wyniki
1. Stanisław Paterka
2. Rajmund Nowak
3. Jerzy Drewnik

Amatorzy, 20 km - wyniki
1. Borys Chwiłkowski
2. Piotr Falczyński
3. Maciej Norek

Amatorzy MTB, 20 km - wyniki
1. Jerzy Neuman
2. Maciej Dudziak
3. Ryszard Bróździński

Jedyną startującą kobietą była Monika Tomyślak z Poznania. Najstarszym zawodnikiem był Jan Głowacki z Poznania.


Stanisław Paterka (od lewej), członkowie poznańskiej Drużyny Szpiku oraz Monika Tomyślak kończyli jazdę w ciemnościach oraz w trakcie ulewy.

W trakcie ostatniego wyścigu - na dystansie 20 km, rywalizowali amatorzy szosowi, amatorzy MTB, jedna kobieta oraz 70-latkowie - gwałtowny deszcz przerodził się w niesamowitą ulewę, której towarzyszył silny wiatr. Zawodów nie przerwano, startujący dzielnie przetrzymali warunki pogodowe i kompletnie przemoczeni kończyli jazdę na torze samochodowym.

Organizatorem niezwykle udanej imprezy było Poznańskie Towarzystwo Cyklistów, współorganizatorami - Automobilklub Wielkopolski, UKS Błyskawica Tarnowo Podgórne oraz Wielkopolski Związek Kolarski z siedzibą w Kaliszu. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL