Jestes 41159370 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Katarzyna Pawłowska na trzecim miejscu

Torowa sześciodniówka w Rotterdamie

Katarzyna Pawłowska została nagrodzona w grudniu ubieglego roku przez władze samorządowe Wielkopolski. Na zdjęciu z mistrzynią świata 2012 Tomasz Wiktor (od lewej) - dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Marek Woźniak - marszałek województwa wielkopolskiego oraz Robert Taciak - trener UKS Jedynka Limaro Kórnik.

We wtorek, w godzinach wieczornych, zakończyła się rywalizacja w Zesdaagse Rotterdam. W sześciodniówce rozgrywanej na welodromie położonym w tym jednym z największym na świecie miast portowych miejsce na podium wywalczyła Katarzyna Pawłowska.

Polka zajęła w Rotterdamie trzecie miejsce, ustępując Hiszpance Leire Olaberrii oraz zwycięskiej Kirsten Wild. Holenderka wygrywała w większości z 18 rozegranych konkurencji i pewnie triumfowała w całych zawodach. Druga z naszych kolarek torowych Małgorzata Wojtyra była w końcowej klasyfikacji wyścigu 11.

Ostatni dzień ścigania w Rotterdamie to kolejne bardzo dobre występy Pawłowskiej, ale także Wojtyry. Pierwsza z nich była 2. w wyścigu scratch, 4. na 200 metrów ze startu lotnego oraz 7. w punktowym. Wojtyra nieomal nie zwyciężyła w rywalizacji na punkty, po tym jak wraz z trójką zawodniczek nadrobiła okrążenie zdobywając dodatkowych 20 punktów. Przegrała jednak o "oczko" z Jarmilą Machacovą. Na 200 metrów Polka zajęła 8. pozycję. W pierwszej konkurencji ostatniego dnia sześciodniówki - wyścigu scratch - była 11.

W trakcie 6 dni zawodów najmniejszą liczbę punktów - 33 zdobyła Wild, która pewnie triumfowała przed Olaberrią (66 pkt.) oraz Pawłowską (91 pkt.).

Zwycięstwo wśród mężczyzn odnieśli kolarze Omega Pharma - Quick-Step, Holender Niki Terpstra oraz Belg Iljo Keisse. W trakcie blisko tygodniowych zmagań okazali się oni lepsi od Holendrów Petera Schepa i Wima Stroetingi oraz Nicka Stoplera i Yoeri Havika.