R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29872110 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2019-02-18

 
Katarzyna Solus-Miskowicz i Borys Góral
mistrzami Polski w sprintach MTB

 

Niezwykle emocjonujące zawody w Żerkowie


Piotr Konwa, Borys Góral i Marcin Kawalec. Żerków, 5 lipca 2013.

Trzynaście kobiet i pięćdziesięciu pięciu mężczyzn rywalizowało w drugim dniu Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie w sprintach kolarskich (eliminatorze) na dystansie 700 metrów. Po tytuły mistrza Polski sięgnęli Katarzyna Solus-Miskowicz (DekMeble-CycloKorona Kielce) i Borys Góral (Superior MTB Energy Team).

Przed prawie dwie godziny 68 zawodniczek i zawodników ścigało się u podnóża wieży telewizyjnej w Żerkowie na dystansie 700 metrów w coraz bardziej modnych sprintach na rowerach górskich, czyli eliminatorze. Konkurencja ta rozgrywana była po raz pierwszy oficjalnie podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim.

W eliminacjach wyłoniono 32 mężczyn, z których najlepszy czas uzyskał Borys Góral z Piły, startujący w barwach średzkiego teamu Superior MTB Energy. Student Politechniki Poznańskiej, rocznik 1990, był w piątek nie do pokonania, gdyż jako pierwszy dojeżdżał na linię mety w wyścigach ćwierćfinałowych i półfinałowych.

Jego rywalami w finale byli Piotr Konwa (4 F Racing Team), Marcin Kawalec (KTM Racing Team Złoty Stok) i Tomasz Drożdż (JBG-2 Professional MTB Team), którzy w takiej właśnie kolejności wjeżdżali na linię mety za kolarzem z Piły.

Miejsca od piątego do ósmego zajęli: 5. Kornel Osicki (Trek Ryszard Pawlak SMS Żywiec), 6. Bartosz Banach (Sante BSA Tour), 7. Łukasz Szymczuk (KKW Jama Wałbrzych) i 8. Rafał Alchimowicz (KTM Racing Team Złoty Stok).


Elżbieta Figura, Katarzyna Solus-Miskowicz i Aleksandra Dawidowicz. Żerków, 5 lipca 2013.

Wśród pań od eliminacji do finału najszybciej jechała Katarzyna Solus Miskowicz, za którą w rozstrzygajacym wyścigu uplasowały się: 2. Katarzyna Figura (MTB Silesia Rybnik), 3. Aleksandra Dawidowicz Big Esse Carrera) i Monika Żur (4 F Racing Team).

Miejsca od piatego do ośmego zajęły: 5. Stefania Staszel (KS Luboń Skomielna Biała), 6. Dorota Warczyk (LKK Start Tomaszów Mazowiecki), 7. Dagmara Drabik (niestowarzyszona) i 8. Klaudia Radziszewska (UKS Wygoda Białystok).

Debiut nowej konkurencji kolarskiej wypadł na medal i bardzo, ale to bardzo podobał się kibicom.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL