R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40476881 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Paweł Cieślik i Mateusz Taciak walczą w niedzielę
o tytuł górskiego mistrza Polski

 

W Podgórzynie rywalizacja o krajowy championat i punkty prestiżowego rankingu BGŻ ProLigi


Tak było przed dwoma laty w Sosnówce. Wielkopolanie - Mateusz Taciakm z Kórnika (CCC Polsat Polkowice) i Paweł Cieślik z Tarnowa Podgórnego (Bank BGŻ Team) - zajęli miejsca drugie i trzecie w Górskich Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym.

Kolejny, trzeci już raz areną rywalizacji o tytuł mistrza Polski w wyścigu górskim będzie Kotlina Jeleniogórska i położony w niej Podgórzyn. Trasa prowadzi Pętlą Karkonoską i dla kategorii elity ma łącznie ponad 143 km długości. Stawką będzie nie tylko tytuł, lecz i punkty w zbliżającym się już do końca rankingu BGŻ ProLigi.

W końcówce sezonu walka o miano najlepszego polskiego kolarza zawodowego 2013 roku staje się coraz ciekawsza. Prowadzący w punktacji Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) ma co prawda ponad 50 punktów przewagi nad zajmującym drugie miejsce Łukaszem Bodnarem (Bank BGŻ), ale w pozostałych do zakończenia tegorocznej edycji BGŻ ProLigi wyścigach zdobyć ich można maksymalnie 130.

Tegoroczna edycja mistrzostw zapowiada się wyjątkowo interesująco z uwagi na zmienioną w stosunku do poprzednich lat trasę. Kolarze, po starcie z placu Piastowskiego w Jeleniej Górze-Cieplicach, dojadą do 17-kilometrowej pętli, którą zawodowcy i orlicy będą musieli pokonać aż osiem razy. Metę wyznaczono w Jagniątkowie, a prowadzi do niej wymagający podjazd.

Dla kibiców dodatkową atrakcją będą wspaniałe widoki na Karkonosze z najwyższych punktów pętli. Najniższy punkt wyścigu znajduje się na wysokości 360 m n.p.m., najwyższy, Michałowice, 675 m n.p.m., co oznacza, że zawodowcy będą mieli do pokonania przewyższenie wynoszące ponad 2500 metrów.

Konfiguracja trasy, z długim podjazdem i bardzo szybkim zjazdem, faworyzuje typowych "górali", ale na liście zgłoszeń nie brakuje też kolarzy wszechstronnych, liczących na to, że tempo nie będzie zbyt forsowne i do mety dojedzie większa grupka. Odwrotną taktykę przyjmą jednak zapewne czołowe ekipy – CCC Polsat, Bank BGŻ czy BDC Marco, które postarają się wcześniej przeprowadzić "selekcję" w peletonie.

Kolarskie święto w Karkonoszach trwać będzie przez dwa dni – sobotę i niedzielę. W pierwszym dniu na trasę wyruszą juniorzy, juniorki i elita kobiet, w niedzielę o 13.00 na trasę ruszą zawodnicy kategorii elita oraz orlicy. Zakończenie wyścigu przewidziane jest około godziny 17.00.

Kolejnym wyścigiem BGŻ ProLigi będzie 1 września będzie jednodniowy Tour de Rybnik.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL