R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 29872493 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2019-02-18

 
Zdobyli aż dwanaście medali

 

Dominacja Bank BGŻ Teamu na torowych MP!


Adrian Tekliński (drugi z prawej) i jego koledzy zdobyli aż dwanaście medali podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym, które od 11 do 13 października odbywały się w Pruszkowie.

W niedzielę w Pruszkowie zakończyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Wśród męskiej części imprezę zdominowali kolarze Zbigniewa Szczepkowskiego zdobywając w kategorii elita aż 11 medali. "Pierwsze skrzypce" w BGŻ Arenie grał Adrian Tekliński.

Tekliński był jednym z głównych bohaterów mistrzostw. Zdobył trzy złote, dwa srebrne i jeden brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stawał w wyścigu drużynowym na 4 km, w omnium i w scratchu. Srebrne medale wywalczył na 1 km i w madisonie, a brąz na 4 km indywidualnie.

W sumie ekipa Zbigniewa Szczepkowskiego wywalczyła w ciągu trzech dni 11 medali w kategorii elita oraz 1 medal w kategorii U-23. Na welodromie BGŻ Arena zawodową grupę kolarską Bank BGŻ Team reprezentowali jeszcze: Adam Stachowiak, Mateusz Nowaczek i Paweł Brylowski.

Adam Stachowiak wywalczył oczywiście złoto w drużynie na 4 km (bo ten medal zdobyli wszyscy czterej kolarze ekipy) i 3 srebrne krążki: w madisonie, wyścigu punktowym i na 4 km indywidualnie. Mateusz Nowaczek swój dorobek medalowy torowych MP powiększył o 5 krążków: 2 złota (drużyna na 4 km i madison), 1 srebro (omnium) i 2 brązy (1 km w elicie i 4 km ind. U-23). Na szyi Pawła Brylowskiego natomiast dwukrotnie zawieszano złote medale za występy w konkurencjach 4 km drużynowo i madison.

Warto wspomnieć, że Mateusz Nowaczek ma na swoim koncie już trzy medale Młodzieżowych MP wywalczone przed kilkoma miesiącami i są to dwa złota i brąz - nie wliczając w to oczywiście brązowego medalu z niedzieli na 4 km indywidualnie.

Zakończenie sezonu dla kolarzy Bank BGŻ Team trzeba uznać za bardzo udane, a wręcz wymarzone, mimo iż był to długi i ciężki rok. Doskonałe wyczyny torowców ekipy Zbigniewa Szczepkowskiego przeszły do historii i zapisały się w niej na stałe. Czy ktoś poprawi ich wynik…?

Dorobek medalowy Bank BGŻ Team podczas torowych MP 2013
Złote medale: 4 km drużynowo, scratch, omnium, madison;
Srebrne medale: omnium, 1 km, 4 km indywidualnie, madison, wyścig punktowy;
Brązowe medale: 1 km, 4 km indywidualnie, 4 km indywidualnie U-23.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL