R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40478383 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Powtórzyli sukces sprzed roku

 

Ekipa Sante-BSA Whistle Team 2
mistrzami Polski w wyścigu sztafet


Trzy najlepsze ekipy w wyścigu sztafet drużynowych. Środa Wielkopolska, 17 lipca 2014.
Fot. Piotr Kurek

Ekipa Sante-BSA Whistle Team 2 wygrała w Środzie Wielkopolskiej wyścig sztafet mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. Srebrne medale wywalczył Integral Collections LKK Luks Sławno, a brązowe - KKW Jama Wałbrzych.

Rywalizacją drużynową zainaugurowano Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, które organizowane są przez dwa wielkopolskie miasta - Środę i Żerków. W pierwszej konkurencji wystartowało 10 sztafet.

Najszybciej trasę prowadzącą ulicami centrum Środy pokonali zawodnicy z Sante-BSA Whistle Team 2 w składzie: Patryk Adamkiewicz, Adrian Siarka, Aleksandra Podgórska i Dariusz Batek. Wyprzedzili o 36 sekund ekipę Integral Collections Luks Sławno i o ponad minutę KKW Jama Wałbrzych.


Czekanie na zmianę.
Fot. Piotr Kurek

To był niezwykle ciekawy wyścig. Zawodnicy ścigali się po średzkiej starówce i ulicami doń przylegającymi. Po starcie najszybciej ruszył Marcin Kawalec (Sante-BSA Whistle Team 1), ale kiedy kończyła się pierwsza runda na czele był Patryk Adamkiewicz (Sante-BSA Whistle Team 2). Klepnął w ramię kolegę z drużyny Adriana Siarkę i drugie okrążenie było również zwycięskie dla tej ekipy. Aleksandra Podgórska jechała na trzeciej zmianie i zdążył ją wyprzedzić Mikołaj Dziewa (KS KTM Racing Team Złoty Stok).

Na ostatnią zmianę jako pierwsza wjechała Karina Kruk (KS KTM Racing Team Złoty Stok), trzydzieści pięć sekund za nią jako drugi rozpoczął pedałowanie Dariusz Batek. Przed połową dystansu wyprzedził młodą zawodniczkę ze Złotego Stoku i tylko pech mógł odebrać zwycięstwo ekipie z Warszawy. Tak się jednak nie stało i Dariusz Batek, mistrz Polski w maratonie MTB z 2012 roku, z podniesionymi rękoma jako zwycięzca wjechał na linię mety. Tam już czekali na niego Aleksandra Podgórska, Patryk Adamkiewicz i Adrian Siarka oraz prezes Dariusz Noceń z butelką szampana.


Dariusz Batek dojeżdża do mety.
Fot. Piotr Kurek

Tymczasem za plecami Dariusza Batka trwała zacięta walka o drugie i trzecie miejsce. Marceli Bogusławski przyprowadził ekipę Integral Collections LKK Luks Sławno na drugie miejsce a kapitalną jazdą Filip Helta zapewnił drużynie KKW Jama Wałbrzych trzecie miejsce. Na czwartym miejscu uplasowała się ekipa MTB Silesia Rybnik a KS KTM Racing Team Złoty Stok zajął piąte miejsce.

Wyścig sztafet drużynowych - wyniki
1. Sante-BSA Whistle Team 2 (Patryk Adamkiewicz, Adrian Siarka, Aleksandra Podgórska, Dariusz Batek) - 00:39:49
2. Integral Collections LKK Luks Sławno (Tomasz Budziński, Marcin Budziński, Marta Turoboś, Marceli Bogusławski) - 00:40:25
3. KKW Jama Wałbrzych (Łukasz Winiarski, Mateusz Banaś, Patrycja Piotrowska, Filip Helta) - 00:40:50

Z kronikarskiego obowiązku informuję, że rundę na wyścigowej trasie najszybciej pokonał Patryk Adamkiewicz - 9 minut 6 sekund. Drugi czas uzyskał Marcin Kawalec (Sante-BSA Whistle Team 1) - 9 minut 10 sekund, trzeci Rafał Alchimowicz (KS KTM Racing Team Złoty Stok) - 9 minut 22 sekundy. Najszybszą kobietą była Elżbieta Figura (MTB Silesia Rybnik) - 00:10:49 przed Martą Turoboś ze Sławna - 00:10:56 i Aleksandrą Podgórską - 00:10:58.

Zmagania kolarzy oglądali mieszkańcy Środy Wielkopolskiej, którzy stworzyli w wieczornej scenerii miasta niesamowitą atmosferę pięknie kibicując zawodniczkom i zawodnikom. Na scenie koszulki mistrzowskie zwycięskiej ekipie zakładał prezes PZKol Wojciech Skarul w towarzystwie burmistrza Środy Wielkopolskiej Wojciecha Ziętkowskiego i burmistrza Żerkowa Jacka Jędraszczyka.


Zwycięska ekipa Sante-BSA Whistle Team 1 w centrum prasowym MP MTB. Patryk Adamkiewicz (od lewej), Aleksandra Podgórska, Adrian Siarka i Dariusz Batek. Z lewej szef teamu Dariusz Noceń.
Fot. Piotr Kurek

W tym miejscu trzeba przypomnieć, że ekipa Sante BSA Tour przed rokiem w Żerkowie zdobyła też tytuł mistrza Polski w wyścigu drużynowym sztafet. Jechała wówczas w składzie Aleksandra Podgórska, Patryk Adamkiewicz, Piotr Kurczab i Bartosz Banach.

W piątek, także w Środzie, rozegrane zostaną sprinty, a następnie rywalizacja przeniesie się na dwa dni do Żerkowa. Głównym punktem Mistrzostw Polski MTB będą wyścigi U-23 i elity kobiet i mężczyn, zaplanowane na niedzielne popołudnie. Udział w nich zapowiedzieli najlepsi zawodnicy - Maja Włoszczowska, Paula Gorycka, Anna Szafraniec i Marek Konwa.
 

                                               Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL