R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41190422 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Maja Włoszczowska i Marek Konwa
mistrzami Polski w kolarstwie górskim

 

Ekstremalnie upalne XC w Żerkowie


Maja Włoszczowska jedzie po tytuł mistrzyni Polski. Żerków, 20 lipca 2014.
Fot. Anna Olszańska

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim miały dziś w Żerkowie ostatnią, ale i najważniejszą odsłonę. Ścigali się najlepsi z najlepszych, na trudnej trasie i w ekstremalnie upalnych warunkach. Maja Włoszczowska (Liv Pro XC Team) i Marek Konwa (Superior Brentjens MTB Racing Team) uporali się z gorącem i rywalami i, jak przed rokiem, sięgnęli po tytuły mistrza Polski MTB 2014.

W niezwykle udanej imprezie ścigało się dziś prawie dwadzieścia pań elity i U23 i ponad 60 mężczyn - elity i orlików. Rywalizowali także juniorzy i juniorki. Wrogiem wszystkich był dojmujący upał, z którym jedni sobie poradzili, inni - nie. Były zasłabnięcia, prawie omdlenia i rezygnacja z jazdy. Niekiedy dramatyczna, na ostatnich metrach przed metą.

Wytrwali najlepsi. Przyjechali przygotowani i zmotywowani, by sięgnąć po tytuły mistrzowskie. Tak można opisać postawę Mai Włoszczowskiej i Marka Konwy, którzy - jak przed rokiem - znów wygrali. Ale nie przyszło im to łatwo. Naszą najbardziej utytulowaną kolarkę górską naciskała w pierwszej połowie trasy, cztery rundy po 4,3 km, bardzo mocno Katrzyna Solus-Miśkowicz (KK Kross Racing Team). Maja prowadziła, Kasia podążała za nią jak cień. Dopiero w końcówce Majka uzyskała przewagę liczoną w kilkudziesięciu sekundach, by po godzinie 23 minutach 15 sekundach być na końcowej kresce przed Kasią wcześniej o 58 sekund. Trzecia Paula Gorycka (4F Racing Team) zameldowała się na mecie 2 minuty 11 sekund za Mają Włoszczowską.

- Swój sukces, swoje mistrzostwo, swój medal dedykuję tragicznie zmarłemu Markowi Galińskiemu - powiedziała Maja Włoszczowska na konferencji prasowej.

Wśród orliczek (U23) po tytuł mistrzyni Polski sięgnęła Monika Żur (4F Racing Team) przed Martą Turoboś (Integral Collection LKK Luks Sławno) i Stefanią Staszel (Sante-BSA Whistle Team).

 


Trzech najlepszych w wyścigu elity mężczyn: Bartłomiej Wawak (2. miejsce), Marek Konwa (1. miejsce) i Marcin Kawalec (3. miejsce). Z lewej burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk.
Fot. Anna Olszańska

Do wyścigu elity mężczyn i orlików zglosiło się 67 panów, ale ostatecznie wystartowało 61 zawodników. Klasą dla siebie był Marek Konwa, który od początku podyktował mocne tempo, zyskał przewagę nad konkurentami w granicach minuty i utrzymał ją do końca rywalizacji.

Na drugim miejscu jechał Bartłomiej Wawak (JBG-2) i w którymś momencie odrobił swe starty do prowadzącego, ale nigdy nie były one poniżej minuty. Ostatecznie Wawak przyjechał na metę 69 sekund za Konwą. Trzecie miejsce, wielka niespodzianka, zajął Marcin Kawalec (Sante-BSA Whistle Team) - strata do mistrza 3 minuty 42 sekundy.


Wśród orlików pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Bartłomiej Wawak, 2. Piotr Konwa (4F Racing Team), 3. Maciej Jeziorski (Sante-BSA Whistle Team).

Mistrzowie cieszyli się z sukcesów, ale widać było, że jazda po prestiżowy tytuł championa kraju kosztowała ich sporo, jak i juniorki i juniorów, którzy ścigali się przed elitą kobiet i mężczyn. Najlepszą juniorką okazała się Marlena Drozdziok (Bioam Racing Team), juniorem - Marceli Bogusławski (Integral Collection LKK Luks Sławno).

Cztery dni Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2014 w ocenie zawodniczek i zawodników trzeba uznać za bardzo udane.

                                                                     Piotr Kurek

Jutro relacja z czterech dni MP MTB 2014
na stronie Wielkopolskie Rowerowanie

Zdjęcia Anny Olszańskiej z MP MTB 2014 do obejrzenia pod adresem:
https://www.facebook.com/annaolszanskafotografia

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL