R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40482260 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Sporo nowości, także ofera dla biegaczy

 

Ruszają zapisy do Mistrzostw Polski
w Maratonie MTB Obiszów 2014Trzej najlepsi maratończycy Mistrzostwa Polski 2013 w Obiszowie: Adrian Brzózka (od lewej - 2. miejsce), Piotr Brzózka (1. miejsce), Wojciech Halejak (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek 

Już za niecałe dwa miesiące w Bike Parku w Obiszowie rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB. Wystartują zarówno zawodowcy, amatorzy, leśnicy, policjanci oraz górnicy. Ruszyły już zapisy do poszczególnych zawodów.

Mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 13 i 14 września w Obiszowie pod Głogowem i w porównaniu z ubiegłym rokiem sporo będzie nowości. Zacznijmy od pierwszego dnia. 13 września na terenie Bike Parku nie będzie ścigania na rowerach… Organizatorzy zrobili ukłon w stronę miłośników biegania. Tego dnia będzie można się sprawdzić na trasie biegowej o długości 12 km lub 4-kilometrowej. Dzień później – 14 września zawody rozpoczną młodzi adepci szkółek kolarskich w ramach rozgrywanych Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich, a o godzinie 12 rozpoczną się główne zawody. Dla amatorów do pokonania będzie dystans Mini – 35 km lub Mega - 70 km. Elita kobiet zmierzy się również na trasie 70-kilometrowej, a elita mężczyzn walczyć będzie na dystansie 105 km. – Rys trasy w porównaniu z rokiem ubiegłym pozostanie ten sam, ale nie ukrywam, że będzie kilka zmian i urozmaiceń – mówi Artur Chodor, Dyrektor Wyścigu.

Nowością będzie także dwubój. Jak wspominaliśmy, pierwszego dnia rozegrany zostanie bieg na dystansie 12 i 4 km. Drugiego dnia osoby, które zdecydowały się na start w dwuboju i które przebiegły 12 km do przejechania będą miały 70 km – czyli dystans Mega, a te, które pokonały 4 km dystans Mini (35 km). Także po raz pierwszy w Obiszowie w tym roku o medale mistrzostw Polski rywalizować będą górnicy, wszystko to z okazji 40-lecia Zakładów Górniczych Rudna.

Zapisy do zawodów rozpoczynają się dzisiaj - 28 lipca. Zgłaszać można się za pomocą strony internetowej www.mtbobiszow.pl. Opłata startowe zarówno w przypadku biegu, jak i Mistrzostw Polski amatorów wynosi 40 zł, a w dzień startu 50 zł. Za udział w dwuboju zapłacimy 60 zł. W ramach startowego zawodnicy otrzymają pakiet startowy, na który składać się będą: skarpetki, bidon, wyjątkowe medale, a także świadczenia takie jak: catering, bezpłatne pole namiotowe, udział w teletomboli, bufet zawodniczy, serwis rowerów, mycie rowerów, natryski, elektroniczny pomiar czasu. Warto też dodać, że najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach, czyli w sumie około 60 osób, nagrodzeni zostaną pamiątkowymi statuetkami oraz cennymi upominkami.

Zapraszamy wszystkich miłośników MTB oraz biegów przełajowych do Obiszowa.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL