R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40477464 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
W ten weekend w Jeleniej Górze
Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski

 

Karkonoski Klasyk 2014 na nowej rundzie

 

W ostatni weekend sierpnia w Jeleniej Górze startuje Karkonoski Klasyk - Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. W tym roku dla zawodowców i amatorów nowa, bardziej wymagająca trasa.

W 2014 roku Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbędą się od 30 do 31 sierpnia w Jeleniej Górze. W wyścigu wystartują zawodowi kolarze, biorący udział w cyklu ProLigi, młodzi zawodnicy z klubów sportowych w całej Polsce oraz niezrzeszeni amatorzy kolarstwa szosowego. Wszyscy rywalizować będą na wspólnej, nowo wytyczonej trasie, ale w osobnych wyścigach i kategoriach.

Bardziej wymagająca trasa

Start do wyścigu już tradycyjnie odbędzie się na placu Piastowskim, w uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. Dojazd do rundy to dystans 10,1 km. Droga początkowo prowadzi przedmieściami miasta, a następnie wspina się do Przesieki. W okolicy wzgórza Chybotek rozpoczyna się wjazd na rundę, która ma 12,5 km. Pierwszy kilometr rundy to dalszy podjazd na szczyt, aż do skrzyżowania z Drogą Sudecką. Tu następuje długi, pond 6-kilometrowy zjazd i dalsze wspinanie w kierunku Przesieki. Meta zorganizowana będzie w okolicy wjazdu na rundę (Chybotek). W zależności od poziomu sportowego i kategorii wiekowej kolarze będą pokonywali rundę od dwóch do ośmiu razy. Mapa i profil trasy na www.karkonoskiklasyk.pl

– W tym roku ze względów organizacyjnych trochę zmieniliśmy trasę. Jest krótsza, ale podjazdy bardziej strome. Jednocześnie staraliśmy się tak ją poprowadzić, by nie straciła na widowiskowości zarówno dla zawodników jak i kibiców. Jest to runda, na której kibice mogą wielokrotnie oglądać kolarzy – powiedział Maciej Grabek, dyrektor wyścigu.

Mistrzostwa Polski dla wszystkich

W ostatni weekend sierpnia w Jeleniej Górze wystartuje nie tylko elita z ProLigi. W ramach odbywających się pod patronatem Polskiego Związku Kolarskiego, Górskich Szosowych Mistrzostw Polski o tytuł najlepszej i najlepszego w kraju oraz o punkty challengowe dla klubów walczyć będą młodzi adepci kolarstwa z klubów sportowych w całej Polsce.

W 2014 r. w Karkonoskim Klasyku będą mogli wystartować również kolarze-amatorzy. Do wyboru mają dwa dystanse – FUN (35 km: 2 rundy + dojazd) lub PRO (60 km: 4 rundy + dojazd). Oba wyścigi poprowadzone będą na tej samej pętli, którą przejadą zawodowcy.

www.celineoutletstore.com

 

– W ubiegłym roku wystartowało prawie 400 młodych kolarzy z 29 klubów kolarskich z całego kraju. Oprócz tego, że rywalizowali o tytuł, puchary i punkty, na zawodach w Jeleniej Górze mogli obserwować rywalizację elity, szukać wzorców i motywacji do dalszego sportowego rozwoju. Na tej samej trasie wystartowało też 230 amatorów. Na Karkonoskim Klasyku staramy się łączyć środowisko kolarskie, tworzyć atmosferę święta wszystkich, którzy uważają rower za sposób na życie lub aktywny wypoczynek. Są dla nas równie ważni – podkreślił Maciej Grabek.

Organizatorem zawodów jest firma Grabek Promotion. Więcej informacji o wyścigu można zaleźć na stronie: www.karkonoskiklasyk.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL