R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40497452 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Dziś rozpoczyna się walka o tytuły

 

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym
Sobótka - Strzelin - Kondratowice 2015


Maciej Paterski z Jarocina (CCC Sprandi Polkowice) jest jednym z kandydatów do tytułu mistrzowskiego w wyścigu ze startu wspólnego.

Najlepsi polscy zawodnicy wystąpią w Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice. Zawody odbędą się w dniach 24-28 czerwca, a na starcie mają się pojawić między innymi mistrz świata Michał Kwiatkowski i zwycięzca 71. Tour de Pologne Rafał Majka.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobótka – Strzelin Kondratowice będą wyjątkowym wydarzeniem w kolarskim kalendarzu. Końcówka czerwca to termin zarezerwowany przez Międzynarodową Unię Kolarską właśnie na rozegranie krajowych mistrzostw, dzięki czemu mogą w nich walczyć najlepsi polscy kolarze, między innymi mistrz świata Michał Kwiatkowski i zwycięzca 71. Tour de Pologne Rafał Majka.

W mistrzostwach wystartują także najlepsi zawodnicy krajowych grup – CCC Sprandi Polkowice, Active Jet, Kolss BDC. Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski nastąpi w środę 24 czerwca, tego samego dnia kolarze wszystkich kategorii wiekowych – od juniorów po elitę – będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas. Będzie się ona odbywała na 22-kilometrowej rundzie ze startem i metą w Strzelinie. 26 czerwca rozpoczną się wyścigi ze startu wspólnego. Piątek zarezerwowany jest dla kategorii juniorskich, w sobotę wystartuje elita kobiet, a w niedzielę o mistrzostwo powalczy elita mężczyzn. Wyścigi ze startu wspólnego odbędą się na trasie „Ślężańskiego Mnicha”. To osiemnastokilometrowa pętla o bardzo zróżnicowanym profilu i wymagająca technicznie. – Osobiście twierdzę że to bardziej selektywna i ciekawsza runda niż ta z zeszłego roku – mówi dyrektor mistrzostw Przemysław Bednarek. W ciągu czterech dni rywalizacji we wszystkich kategoriach wiekowych wystartuje około 600 zawodników i zawodniczek.

Mistrzostwa Polski Sobótka – Strzelin Kondratowice to również wiele wydarzeń towarzyszących dla miłośników rowerów i kolarskich kibiców. Tych pierwszych zachęcamy do udziału w wyścigu amatorów. Odbędzie się on w niedzielę 28 czerwca i zostanie rozegrany na tej samej trasie, na której później najlepsi kolarze będą rywalizować o tytuł mistrzowski. Amatorzy będą walczyć o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka Stanisława Dobrowolskiego. Zapisów można dokonać na stronie www.mpkol.pl, a na uczestników czekają medale, koszulki i atrakcyjne nagrody. Z kolei Aleja Sław Kolarstwa wzbogaci się o kolejne tablice. Tym razem odsłonięte zostaną tablice między innymi Andrzeja Serediuka, Grzegorza Krejnera, Leszka Stępniewskiego. Wizyta byłych znanych kolarzy będzie sporą atrakcją dla kibiców, podobnie jak koncerty, przedstawienia i konkurs na najciekawiej przystrojoną i kibicującą miejscowość przy trasie niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego.

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym są współorganizowane przez Lang Team i KS Ślęża Sobótka.– Nasze kolarstwo szosowe zasługuje na to, by mieć Mistrzostwa Polski z prawdziwego zdarzenia. To musi być prawdziwy spektakl dla kibiców i widzów. A przy tej oprawie medialnej, przy pełnej widowni sami zawodnicy jeszcze bardziej angażują się w rywalizację – mówi dyrektor Lang Team Czesław Lang. Mistrzostwa będą szeroko relacjonowane przez patronów medialnych – Telewizję Polską, a także Polskie Radio, Onet, "Przegląd Sportowy" i tytuły Polska Press Grupa. Sponsorem głównym Mistrzostw Polski jest TAURON.


Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Sobótka - Strzelin - Kondratowice 2015

Mistrzostwa odbędą się od 24 do 28 czerwca 2015. W środę 24 czerwca w Strzelinie o tytuły mistrzowskie w jeździe indywidualnej na czas rywalizować będą: juniorki - 15 km, juniorzy - 22 km, elita kobiet i U-23 oraz niewidomi i niedowidzący - 22 km. Tego samego dnia także w Strzelinie jazda indywidualna na czas orlików (U23) oraz elity mężczyzn - 44 km. W piątek 26 czerwca wyścigi ze startu wspólnego (start i meta w Sobótce) juniorek - 72 km i juniorów - 144 km oraz niewidomych i niedowidzących - 72 km (kobiety) i 90 km (mężczyni). W sobotę 27 czerwca wyścigi ze startu wspólnego elity kobiet - 126 km i orlików - 180 km. W niedzielę wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn - 234 kilometrów. Biuro zawodów Mistrzostw Polski: hotel Sobotel ul. Św. Anny 16 Sobótka.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL