R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40918555 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-01-04
Osiem kompletów medali czeka na najlepszych

 

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski
w Jeleniej Górze i Karkonoszach

W najbliższy weekend (12 - 13 września) kolarze szosowi powalczą o tytuły górskich mistrzów Polski w Jeleniej Górze i Karkonoszach. Przez dwa dni rozdanych zostanie osiem kompletów medali w kategoriach od juniora młodszego po elitę. Swoje zmagania będą mieli również amatorzy bez licencji, a więc każdy kto ma rower, kaski i odrobinę kondycji może się spróbować.

Jelenia Góra już po raz trzeci będzie miejscem zmagań najlepszych szosowych "górali" w naszym kraju. Bazą wyścigu, jak co roku, stanie się plac Piastowski, w uzdrowiskowej dzielnicy miasta Cieplice. Stąd kolarze będą ruszać na bardzo wymagającą rundę. Podjazd od Podgórzyna przez Przesiekę do Drogi Sudeckiej uznawany jest za jeden z najtrudniejszych odcinków asfaltowych w Polsce. Przewyższenia ponad 350 metrów na jednej rundzie pozwolą wyłonić prawdziwych specjalistów od górskich wspinaczek.


Tak było przed rokiem. Łukasz Owsian (z lewej) i Tomasz Marczyński dojeżdżają do mety.

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski podzielone zostały na dwa dni rywalizacji. W sobotę (12
września) do walki staną młodsze kategorie wiekowe oraz elita kobiet, w ubiegłym roku panie ścigały się na 60-kilometrowej trasie (4 rundy) a najlepszą zawodniczką okazała się Paulina Brzeźna - Bentkowska z TKK Pacific Toruń. W tym roku w rywalizacji kobiet zaplanowano o jedno okrążenie więcej.

Drugi dzień zmagań (niedziela), to początkowo rywalizacja amatorów. Zawodnicy bez licencji mają do wyboru trasy 35 km lub 60 km. Po amatorach czeka nas kolarska wisienka na torcie, czyli wyścig męskiej elity i orlików. Najlepsi szosowcy w Polsce będą mieli do pokonania 122,5 km na 9 rundach (o jedną rundę więcej niż w roku ubiegłym). W 2014 roku najlepszym polskim góralem okazał się Łukasz Owsian, który na metę wjechał wspólnie ze swom ówczesnym kolegą klubowym Tomaszem Marczyńskim (CCC Polkowice).


Tak było przed rokiem: start do wyścigu amatorów.

Kto zostanie najlepszym szosowym góralem w tym roku? Dowiemy się o tym w niedzielę około godziny 18.

Program Górskich Szosowych Mistrzostw Polski, trasy wyścigów oraz wszystkie inne informacje można znaleźć na stronie www.karkonoskiklasyk.pl oraz na FB imprezy www.fb.com/karkonoskiKlasyk .
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL