R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 18123855 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-05-29
Witamy na stronie Kurek-Rowery.pl

 

To będzie niezła jazda na Pomorzu
Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2017
już za niecały miesiąc - w Krokowej i Gdyni 
 

Tego lata drogi wszystkich fanów jazdy na rowerze w naszym kraju będą prowadzić na Pomorze. W dniach 21-26 czerwca stolicą polskiego kolarstwa zostanie Gdynia. Swój wielki udział w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym 2017 będzie miała także Krokowa, gdzie rozegrane zostaną wyścigi jazdy indywidualnej na czas.

Do Trójmiasta przyjadą największe gwiazdy światowego peletonu, które ścigają się dla biało-czerwonych barw. Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, Maciej Bodnar czy Katarzyna Niewiadoma to elita swojej dyscypliny. Najbardziej prestiżowa rywalizacja ze startu wspólnego to wyścigi na dystansach 125 kilometrów dla pań i 260 kilometrów dla panów.

Trasa obu wyścigów elity będzie zaczynała się w Gdyni. Później zawodniczki i zawodnicy ruszą w stronę Kartuz. Runda zacznie się w Koleczkowie, a po drodze kolarki i kolarze przejadą przez: Kielno, Czeczewo, Kłosowo, Hopy, Pomieczyńską Hutę, Sianowo, Staniszewo, Mirachowo, Nową Hutę, Miłoszewo, Strzepcz, Pobłocie, Smażyno, Częstkowo, Przetoczyno, Sopieszyno i Bieszkowice, aby na najważniejsze rozstrzygnięcia znów wrócić na gdyński Skwer Kościuszki. Start wyścigów jazdy indywidualnej na czas zaplanowany jest w Krokowej. Kolarze pojadą przez Jeldzino, Glinki, Sobieńczyce i Kartoszyno nad brzegiem Jeziora Żarnowieckiego.

- Mistrzostwa Polski to jedno z najważniejszych wydarzeń w kolarskim kalendarzu. Cieszę się, że w tym roku ich gospodarzem będzie Gdynia. Jesteśmy gotowi, by sprostać kolejnemu wyzwaniu i wykorzystać doświadczenie zdobyte przy organizacji dużych imprez sportowych. Dla kibiców i fanów kolarstwa zawody będą też okazją, by zobaczyć najlepszych polskich zawodników, prezentujących światowy poziom, o czym świadczy choćby niedawne zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego w klasyku Mediolan – San Remo – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Do obrony tytułów w najważniejszych wyścigach elity szykują się Rafał Majka (wyścig ze startu wspólnego) i Maciej Bodnar (jazda indywidualna na czas). Wśród kobiet absolutnym hegemonem w 2016 roku była Katarzyna Niewiadoma, która zdobyła mistrzostwa w obu rywalizacjach.

- O triumfie w Mistrzostwach Polski myśli każdy kolarz stający na starcie. Zwycięstwo i możliwość noszenia biało-czerwonej koszulki to ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Jestem przekonany, że tegoroczne mistrzostwa będą wyjątkowe, zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Zapoznałem się z trasą i bardzo mi się podoba. Premiuje zawodników wszechstronnych. Szanse mają dobrze radzący sobie na podjazdach sprinterzy, jak i zawodnicy specjalizujący się w cięższym terenie, jeśli tylko tempo wyścigu będzie odpowiednie. – cieszy się na zbliżającą się rywalizację Dariusz Banaszek, prezes Polskiego Związku Kolarskiego.

Mistrzostwa Polski, które jeszcze do niedawna były przez kolarzy traktowane po macoszemu odzyskują dawny blask. To zasługa decyzji Międzynarodowej Unii Kolarskiej, która wyznaczyła ściganie o krajowy prymat we wszystkich państwach świata tego samego dnia. Wyścig ma rangę UCI World Tour, a zwycięzca dostaje 100 punktów do klasyfikacji generalnej cyklu. Taka rywalizacja musi mieć odpowiednią otoczkę, o co zadba Czesław Lang i jego Lang Team.

- Nie znam zawodowego kolarza, który nie chciałby mieć na swoim koncie mistrzostwa Polski, dlatego jestem przekonany o tym, że jeśli tylko nie zdarzy się nic nieprzewidzianego, wszystkie nasze gwiazdy przyjadą na Pomorze. Chcemy aby ten wyścig pokazany był tak samo jak Tour de Pologne, czy inne wyścigi World Touru. Kibice obejrzą dwie godziny transmisji telewizyjnej na żywo. W tym roku zajrzymy nie tylko do środka peletonu dzięki kamerom bezprzewodowym na motocyklach, ale także pokażemy walkę na trasie z góry, z helikopterów. Wszystko to ma spowodować, że to będzie wyjątkowa rywalizacja i pokazanie siły kolarstwa w naszym kraju. Chcemy z roku na rok wzmacniać rangę tych zawodów, bo w przyszłości marzy nam się organizacja mistrzostw Europy i świata. – podkreśla dyrektor generalny Lang Team, Czesław Lang.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym rozgrywane są od 1919 roku. Pierwszym zwycięzcą wyścigu ze startu wspólnego został Franciszek Zawadzki. Po nim na najwyższym stopniu podium stawały takie sławy kolarstwa jak: Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda czy Lech Piasecki. W tym roku kolarze powalczą o 94. tytuł w historii. Od 1957 roku rywalizują panie, a rekordzistką jest Bogumiła Matusiak, która zdobywała tytuł aż 11 razy.

  

Hubert Semczuk - bohater Wyrzyska
21-latek w pięknym stylu pokonał
wszystkich rywali na rodzinnej ziemi 


Hubert Semczuk jedzie po zwycięstwo w Wyrzysku.
Fot. Hanna Marczak

Hubert Semczuk wygrał dziś w pięknym stylu maraton MTB na dystansie Mega (56 km) w swym rodzinnym Wyrzysku. Odjechał rywalom już na czwartym kilometrze i z minuty na minutę powiększał przewagę nad nimi. Na zielony Stadion Miejski wjeżdżał przy aplauzie rodziców, rodziny i lokalnej społeczności.

Ma 21 lat, 20 sierpnia ukończy 22 lata. Pamięta, jakby to było wczoraj, swój pierwszy udział w maratonie MTB. – Był czerwiec 2013 roku i impreza odbywała się w Wyrzysku, moim mieście urodzenia - mówi zawodnik ekipy Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link. – Wystartowałem wówczas na rowerze komunijnym i pedałowałem z całych sił na dystansie Mini (ponad 30 km). Nie wiedziałem wówczas, jak się odżywiać i posilać na trasie. Kiedy dojechałem na finiszową kreskę - byłem kompletnie wyczerpany. Miałem wówczas 16 lat - podkreśla. – I na mecie musiałem poprosić o pomoc medyczną.

Dziś należy do krajowej czołówki maratończyków MTB. Wczoraj, 27 maja, ścigał się w Gdańsku w najbardziej prestiżowym i medialnym cyklu maratonów: Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. Jechał dystans Grand Fondo, czyli trzy rundy po 33 km każda.

Uplasował się na piętnastej pozycji, choć na ostatnich kilometrach miał problemy z uchodzącym powietrzem z jednego z kół. Dojechał do mety.

A dziś po starcie pociągnął z calej mocy do przodu. Na czwartym kilometrze został sam - lider. I z minuty na minutę odjeżdżał rywalom. – Ojciec (Pan Piotr) jest myśliwym, chodziłem z nim od dziecka do lasu. Znam każdy prawie zakątek tych miejsc, po których się ścigaliśmy. Chciałem dziś bardzo wygrać i tak też się stało - mówi nie bez dumy.

W czerwcu zamierza wystartować w szosowych Mistrzostwach Polski w Krokowej i Gdyni. – W Krokowej pojadę na czas (21 czerwca), w Gdyni wyścig ze startu wspólnego (24 czerwca). Jestem dumnym orlikiem.

Dziś w swym pomarańczowym kasku wjeżdżał jako pierwszy na metę z zawodnków dystansu Mega (56 km) przy aplauzie rodziców (Pani Małgorzaty i Pana Piotra), rodziny i mieszkańców Wyrzyska. Zrobił im wszystkim wielki prezent.

Cieszyła się z niego, jego zwycięstwa, nie tylko rodzina, ale i burmistrz miasta Bogusława Jagodzińska.

To już szósta, rok po roku, edycja wyrzyskiego maratonu MTB. Startowało w nim dzisiaj 549 osób, ale bohaterem był 21-letni Hubert Semczuk. Ma talent do ścigania, ma starannie opracowany plan treningowy, wycieniował się ostatnio jak kolarz World Touru.

Start na rowerze komunijnym doprowadził go do miejsca 121. na dystansie Mini. Był rok 2013. Dziś jest bohaterem swego miasta, które kilka lat temu - za sprawą miejscowych entuzjastów - postanowiło zaprosić fanów maratonów MTB nie tylko z Wielkopolski do spotkania, rywalizacji na rowerach.

Idea się przyjęła nad wyraz dobrze, Hubert Semczuk jest potwierdzeniem, że w każdym zakątku polskiej ziemi może trafić się kolarski brylant.

                                                           Piotr Kurek 

  

Słonecznie, rześko i trudno
Anna Sadowska i Dariusz Batek najlepsi
w gdańskim maratonie Czesława Langa


Trzej bohaterowie gdańskiego maratonu Czesława Langa: Dariusz Batek (od  lewej - nr 3000), Wojciech Halejak (2768) i Adrian Brzózka (2771).
Fot. Piotr Kurek

Anna Sadowska i Dariusz Batek triumfowali w sobotę 27 maja podczas trzeciej edycji cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Gdańsku na najdłuższym dystansie Grand Fondo. Ścigało się na trzech dystansach prawie 700 osób, w tym cała czołówka wielkopolskiego MTB. Ja też się trudziłem i poniżej przedstawiam raport z tego, co działo się przez kilka godzin w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Od roku 2007 biorę udział w maratonach Czesława Langa. Zawsze na dystansie Mini. Do wczoraj miałem na swym koncie czterdzieści pięć startów (zawsze z dojazdem na metę) w tym cyklu: do końca roku ubiegłego Skandia Maraton Lang Team/ od tego sezonu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.
 

Michał Bogdziewicz (z lewej - syn) i ojciec Eugeniusz Bogdziewicz . W środku autor Wielkopolskiego Rowerowania. Zawodników z numerami 742 i 720 łączy data urodzenia - rok 1945.
Fot. Teresa Bogdziewicz

Dziś, jak w ostatnich trzech latach, zająłem miejsce w sektorze dwunastym i jako ostatni ruszyłem na trasę o długości 33 kilometrów. Trójmiejski Park Krajobrazowy jest przepiękny w swej leśnej urodzie. Dziś było zielono, śpiewały ptaszki, było rześko.

Kto choć raz był w tym miejscu na rowerze, wie aż nadto dobrze, że maraton w Gdańsku ma wiele elementów klasycznego XC. Są miejsca, gdzie nawet dobrze przygotowani zawodnicy nie są w stanie wjechać pod to czy też inne wzniesienie.
 

Anna Urban jest pełna optymizmu przed czerwcowymi Mistrzostwami Świata w maratonie MTB w niemieckim Singen.
Fot. Piotr Kurek

Ruszałem w drogę na samym końcu i zastanawiałem się, na którym kilometrze dojedzie do mnie czołówka z Grand Fondo (trzy rundy Mini) i kto ją będzie stanowił. Był 19 kilometr mej mordęgi, gdy na asfaltowej drodze wyprzedziła mnie trójka zawodników: prowadził Piotr Brzózka przed swym kolegą klubowym Wojciechem Halejakiem z JBG-2 (miał dziś urodziny), zamykał stawkę Dariusz Batek (numer startowy 3000).

W tym miejscu pomyślałem, kiedy dojadą do mnie następni zawodnicy. Na moim 21. kilometrze pojawiła się kolejna grupka, w której jechał Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Andrzej Kaiser wyprzedzał mnie na moim 23. kilometrze.
 

Agrochest MTB Team pojawił się z Gdańsku z jego głównym sponsorem - Tomaszem Rybarczykiem (drugi z lewej).
Fot. Piotr Kurek

Pedałuję, męczę się i słyszę rozmową dwóch pań. Rozpoznały mnie, a ja nie oglądając sie do tyłu wiem, że za moimi plecami podążają Anna Sadowska i Anna Urban. Działo się to na moim 26. kilometrze.

Dojechałem do mety dystansu Mini (33 km) w czasie 2:45:01. I byłem przekonany, że trójka Adrian Brzózka, Wojciech Halejak i Dariusz Batek rozegra walkę o pierwsze miejsce. Tak też się stało. Wjeżdżali w niewielkich odstępach: Dariusz Batek był pierwszy, za nim na drugiej pozycji zameldował się Wojciech Halejak, trzeci był Adrian Brzózka.
 

Zwycięski Dariusz Batek, Gdańsk - 27 maja 2017.
Fot. Piotr Kurek

Jeśli chodzi o panie, Anna Sadowska minimalnie wygrała z Anną Urban.Trzecia była Zuzanna Madaj (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Mówiąc w wielkim skrócie, to co widziałem jako zawodnik między 19. a 26. kilometrem swej dzisiejszej maratonowej przygody, odzwierciedliło się w wynikach. Także na dystansie Medio, gdzie liderem był Michał Górniak z Poznania, gdy mnie wyprzedzał, i który po raz kolejny triumfował na średniej trasie. Jeśli chodzi o panie na Medio, Katarzyna Hendrzyk-Majewska wyprzedziła mnie pierwsza, mając asystę Wojciecha Mizuro (REAL 64-sto Leszno). I też wygrała rywalizację na trasie 66 km.

Chcesz wiedzieć kto wygra na głównych dystansach? Wystartuj w maratonie Czesława Langa na Mini i obserwuj uważnie, co dzieje się za twymi plecami. Warunek jest jeden: trzeba znać polskich maratończyków MTB (tych najlepszych) i mieć satysfakcję z tego, że z dużą dozą prawdopodobieństwa można przewidzieć, kto będzie najlepszy, zwycięski!

                                Piotr Kurek

 

Robert Żmudzin kroczy
od zwycięstwa do zwycięstwa
Szósty czwartek kolarski na torze "Poznań


Robert Żmudzin pędzi po kolejne zwycięstwo.
Fot. Piotr Kurek

Robert Żmudzin (FTI Racing Team) po raz kolejny w tym roku pokazał swą kolarską klasę. Zawodnik z Wolsztyna dziś na torze samochodowym "Poznań", podczas szóstego czwartku kolarskiego 2017, zainicjował na czwartej rundzie odjazd i na finiszu okazał się najszybszy.

25 maja na torze "Poznań" pojawiło się ponad sto osób chętnych do szosowej rywalizacji, w tym kilka pań. Ponad dwadzieścia osób w tym gronie to reprezentanci FTI Racing Teamu, którzy przed startem stanęli do wspólnego zdjęcia.


FTI Racing Team. W jego barwach startuje Robert Żmudzin. 25 maja 2017.
Fot. Piotr Kurek

Pogoda dziś sprzyjała kolarzom: było ponad 12 stopni Celsjusza, wiatr dmuchał, ale w normie. Na pierwszych trzech rundach różni kolarze próbowali swego szczęścia w próbach odjazdu, ale były one krótkotrwałe.

Na czwartym okrążeniu mocno pociągnął do przodu Robert Żmudzin. Wraz z nim pomknęli Artur Kozal, Paweł Rychlicki, Sławomir Spławski i Jakub Malke, którzy na każdym kolejnym zwiększali przewagę nad zasadniczą grupą.


Renata Kozanecka (z lewej - 2. miejsce) i Marta Gogolewska - 1. miejsce. Z paniami Romuald Szaj - główny organizator czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Cztery rundy, ponad 16 km, przed końcową kreską wiadomo było, że peleton już nie doścignie uciekinerów. Tak też i się stało. Na finiszu Robert Żmudzin wykorzystał swą moc maksymalnie i wygrał zdecydowanie. Za nim przyjechali: 2. Paweł Rychlicki z Poznania (Merx Team), 3. Sławomir Spławski z Bogdanowa (Merx Team), 4. Michał Kowalczyk ze Swarzędza (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).

Robert Żmudzin wygrał dziś po raz drugi w tym roku na torze "Poznań". Wcześniej triumfował 20 kwietnia. W sobotę 20 maja wygrał w Obornikach jazdę indywidualną na czas. W tym też mieście 22 kwietnia wygrał II Ogólnopolski Supermaraton Szosowy na dystansie 180 kilometrów. Mówiąc krótko, zawodnik z Wolsztyna w pierwszym półroczu 2017 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jest kolarską gwiazdą FTI Racing Teamu.


Sławomir Spławski, Robert Żmudzin i Michał Kowalczyk. Z przodu Romuald Szaj.
Fot. Piotr Kurek

Dzisiejsze zawody były premiowane finansowo. Otrzymali je najlepsi startujący w czterech kategoriach wiekowych.

Kobiety
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec
2. Renata Kozanecka, Poznań
3. Kinga Styczyńska, Poznań

M20 i M30
1. Robert Żmudzin, Wolsztyn
2. Sławomir Spławski, Bogdanowo
3. Michał Kowalczyk, Swarzędz

M40 i M50
1. Paweł Rychlicki, Poznań
2. Tomasz Grobelny, Poznań
3. Robert Płotkowiak, Poznań

M60 plus
1. Romuald Szaj, Poznań
2. Bogusław Malke, Poznań
3. Jacek Wichłacz, Poznań

Następne spotkanie na torze "Poznań" w ramach czwartków kolarskich za tydzień - 1 czerwca. Dwa dni wcześniej, 30 maja, o godzinie 18.00 w tym samym miejscu odbędzie się jazda indywidualna na czas na dystansie 12 km.

                                 Piotr Kurek

 

Get Adobe Flash player

To będzie niezła jazda na Pomorzu (2017-05-29)
Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym 2017 już za niecały miesiąc - w Krokowej i Gdyni   Tego lata drogi wszystkich fanów jazdy na rowerze w naszym kraju będą prowadzić na Pom... [ więcej >> ]
 
Hubert Semczuk - bohater Wyrzyska (2017-05-28)
21-latek w pięknym stylu pokonał wszystkich rywali na rodzinnej ziemi  Hubert Semczuk jedzie po zwycięstwo w Wyrzysku. Fot. Hanna Marczak Hubert Semczuk wygrał dziś w pięknym stylu marat... [ więcej >> ]
 
Słonecznie, rześko i trudno (2017-05-27)
Anna Sadowska i Dariusz Batek najlepsi w gdańskim maratonie Czesława Langa Trzej bohaterowie gdańskiego maratonu Czesława Langa: Dariusz Batek (od  lewej - nr 3000), Wojciech Halejak (2768) ... [ więcej >> ]
 
Andrzej Kiaser pierwszy w Żarach,
a co będzie w Sulechowie?
(2017-05-26)
Grand Prix Kaczmarek Electric MTB Andrzej Kaiser triumfował 14 maja w Żarach (na zdjęciu), w sobotę 27 maja wystartuje w Gdańsku (Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe), zaś dzień później... [ więcej >> ]
 
Robert Żmudzin kroczy
od zwycięstwa do zwycięstwa
(2017-05-25)
Szósty czwartek kolarski na torze "Poznań Robert Żmudzin pędzi po kolejne zwycięstwo. Fot. Piotr Kurek Robert Żmudzin (FTI Racing Team) po raz kolejny w tym roku pokazał swą kolarsk... [ więcej >> ]
 
W niedzielę jedziemy do Wyrzyska (2017-05-25)
Górska trasa wielkopolskiego maratonu MTB    Michał Górniak wygrał rywalizację na trasie Mega w Mosinie (na zdjęciu), triumfował także na tym dystansie 9 kwietnia w Dols... [ więcej >> ]
 
Podjazdy i zjazdy już czekają! (2017-05-24)
W sobotę elita polskiego MTB i amatorzy zmierzą się na trudnej trasie w Gdańsku   Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowe wskakują na najwyższe obroty. W sobotę 27 maja odbędzie się już trzeci... [ więcej >> ]
 
Czwartek premiowany kasą (2017-05-24)
Jutro dwanaście rund na torze "Poznań" Jednym z najbardziej aktywnych kolarzy amatorów na torze samochodowym "Poznań" jest Filip Kaczanowski (biały strój, zielo... [ więcej >> ]
 
Puszcza Wkrzańska odkryta! (2017-05-24)
Mariusz Gil w roli głównej podczas Skoda Pehamot Challenge Szczecin MTB Maraton Bajkowa Puszcza Wkrzańska gościła maratończyków MTB. Fot. FB/ Kadroaktywnie W minioną niedzielę o... [ więcej >> ]
 
Czasówka smagana wiatrem (2017-05-23)
Ponad 100 osób ścigało się Obornikach Mistrzowie Obornik w jeździe indywidualnej na czas. Fot. archiwum Obornickiego Towarzystwa Cyklkistów Ponad 100 osób wzięło udział w Mi... [ więcej >> ]
 
Strój kolarski - kiedyś i dziś (2017-05-23)
W czwartek spotkanie w klubie Hetman Piotr Miśkiewicz (w środku) od dwudziestu lat produkuje stroje sportowe dla kolarzy. Tu, na zdjęciu, z synem i wnukiem znanego poznańskiego trenera Franciszka P... [ więcej >> ]
 
Pniewy pełne młodzieży (2017-05-21)
Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim Ekipa z Bralina (jedna z najlepszych szkółek kolarskich w Polsce - południe Wielkopolski) wywalczyła w Pniewach aż sześć tytułów m... [ więcej >> ]
 
Jeden dzień z życia mistrza świata (2017-05-20)
Adrian Tekliński gościł w Obornikach i w Poznaniu Adrian Tekliński i Janusz Kowalski - dwaj polscy mistrzowie świata. Złotkowo, 18 maja 2017.  Fot. Piotr Kurek   Adrian Tekliń... [ więcej >> ]
 
Kolarze górscy Wielkopolski
walczą o tytuły mistrzowskie
(2017-05-19)
W niedzielę 21 maja jedziemy do Pniew W najbliższą niedzielę, 21 maja, w Pniewach odbędą się XIII Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Kolarstwie Górskim. Impreza zostanie przeprowadzona na Ks... [ więcej >> ]
 
Jutro czasówka w Obornikach (2017-05-19)
12,6 km do szybkiego przejechania Jutro, 20 maja, od wczesnych godzin rannych, fani kolarstwa szosowego mogą uczestniczyć w Mistrzostwach Obornik w jeździe indywidualnej na czas. Dystans do pokonan... [ więcej >> ]
 
W najbliższą niedzielę odkrywanie
uroków Puszczy Wkrzańskiej
(2017-05-19)
Skoda Pehamot Challenge Maraton MTB w Szczecinie Oni stoczyli walkę o zwycięstwo w październiku 2016 w pięknych lasach Szczecina. Fot. Piotr Kurek W najbliższą niedzielę fani MTB z całeg... [ więcej >> ]
 
Dużo sympatii dla mistrza świata (2017-05-18)
Adrian Tekliński wystartował w czwartek na torze "Poznań"   Adrian Tekliński doznał dziś dużo sympatii ze strony braci kolarskiej na torze samochodowym "Poznań". Fot... [ więcej >> ]
 
74. Tour de Pologne
- z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej
(2017-05-16)
Uroczysta gala w Pruszkowie   Czesław Lang wygrał wyścig dawnych sław kolarstwa. Fot. Piotr Kurek To będzie tydzień niesamowitych sportowych emocji. Kolarze pokonają 1144 kilomet... [ więcej >> ]
 
Warto pokibicować mistrzowi świata (2017-05-16)
Adrian Tekliński wystartuje w czwartek na torze "Poznań" Piotr Kurek, Adrian Tekliński i Romuald Szaj podczas prezentacji trasy 74. Tour de Pologne na torze kolarskim w Pruszkowie, 1... [ więcej >> ]
 
Michał Bajor śpiewał
w kościółku w Nekielce
(2017-05-14)
102 kilometry w sobotni czas  Michał Bajor dał pokaz swego artyzmu 13 maja w Nekielce. Fot. Piotr Kurek W sobotę 13  maja objeżdżałem na rowerze okolice Promna, Kociałkowej ... [ więcej >> ]
 
Czerwony pociąg rozjechał wszystkich (2017-05-13)
W Krakowie JBG-2 Professional MTB Team i ... długo, długo, długo nic Sześciu zawodników JBG-2 zajęło sześć pierwszych miejsc na dystansie Grand Fondo. Patryk Piasecki na najwyższym miejscu... [ więcej >> ]
 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL