R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyœlij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteœ 21326242 goœciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-11-19
Witamy na stronie Kurek-Rowery.pl

 

Mistrz fotografii sportowej
dziœ biegał w Poznaniu
Szymon Gruchalski zachwycony Strzeszynkiem


Chwila przerwy w treningu biegowym. Niedaleko Strzeszynka.
Fot. Piotr Kurek

"Sš sytuacje, spotkania i rzeczy, o których fizjologom się dotšd nie œniło" - mawia regularnie Ferdek Kiepski (Andrzej Grabowski) w popularnym serialu telewizyjnym. Do takiej kategorii nadzwyczajnych okolicznoœci zaliczam dzisiejsze spotkanie na trasie rowerowej Rusałka - Strzeszynek. Z kim? Z człowiekiem, który bodaj najlepiej w Polsce fotografuje kolarzy nie tylko w akcji, czyli z Szymonem Gruchalskim z Jarocina.

– Co pan tu robi? - zapytałem mistrza fotografii sportowej, gdy spotkaliœmy się na kultowej dla poznaniaków œcieżce rowerowej Rusałka - Strzeszynek. Jechałem na rowerze od strony Poznania, natomiast Szymon Gruchalski biegł w drugš stronę.


Szymon Gruchalski podczas niedzielnego treningu biegowego na kultowej trasie rowerowej Rusałka - Strzeszynek.
Fot. Piotr Kurek

– Nasze spotkanie mieœci się w paœmie zdarzeń nadzwyczajnych - mówię do mieszkańca Jarocina, fana kolarstwa i fotografii. Zaczyna padać, wycišgam swego Nikona i zamieniam się rolami z człowiekiem, na którego artystycznym mistrzostwie poznali się Czesław Lang, Polski Zwišzek Kolarstwa, także najlepsze polskie teamy szosowe i, co tu dużo mówić, fani MTB.

Szymon Gruchalski od zawsze, jak go pamiętam - a znamy się już prawie dwie dekady, miał zawieszony na szyi aparat fotograficzny. Od szeœciu lat współpracuje z Czesławem Langiem, uwieczniajšc kolarzy podczas Tour de Pologne i maratonów MTB.


Peter Sagan i Szymon Gruchalski. Tegoroczny 74. Tour de Pologne.
Fot. archiwum Szymona Gruchalskiego

– Byłem w tym roku na szosowych mistrzostwach œwiata w norweskim Bergen - mówi mistrz fotografii i pasjonat zdrowego trybu życia. – Miałem okazję z bliska podpatrywać z obiektywem Michała Kwiatkowskiego, innych polskich kolarzy. Przed startem, w trakcie wyœcigu, także po jego zakończeniu - mówił mi dziœ Szymon Gruchalski. – To niesamowite przeżycie i honor być z naszymi najlepszymi - podkreœlał w listopadowš niedzielę.

W tym roku zrobił tysišce zdjęć. Jedno jest ładniejsze od drugiego. Ma dar obserwacji, nieszablonowe podejœcie do swej pasji. Miał pracowity rok 2017. – Rok 2018 zapowiada się dla mnie równie aktywnie, już od pierwszych miesięcy - opowiada.


Maja Włoszczowska i Szymon Gruchalski.
Fot. archiwum Szymona Gruchalskiego

Ja pokonywałem dziœ swš trasę Rusałka - Strzeszynek i z powrotem (w większej częœci przy padajšcym deszczu), Szymon Gruchalski wpadł na kilka godzin do Poznania i postanowił zobaczyć owš œcieżkę rowerowš jako biegacz, po której pedałujš włodarze Grodu Przemysła (Jacek Jaœkowiak - prezydent, Maciej Wudarski - jego zastępca), i na której trwa przez cały rok ruch. Zwykłych zjadaczy chleba, turystów i zaawansowanych cyklistów.

– Jestem w tym miejscu Poznania po raz pierwszy. Bardzo mi się tutaj spodobało. Biegam dla zdrowia, dla własnej satysfakcji - podkreœlał jarocinianin. – Przygotowuję się do wiosennego startu w ultramaratonie w Chorwacji. 8 kwietnia wystartuję w biegu na dystansie 160 km z ponad 5000 metrów przewyższenia w Austrii - największe wyzwanie w życiu. W marcu zaliczę maraton w Barcelonie. Jakby patrzeć na te zawody w ujęciu statystycznym, będzie to mój szósty maraton i trzeci ultramaraton - podkreœla.


Polscy kolarze na czele peletonu. Szosowe Mistrzostwa Œwiata w Bergen, wrzesień 2017.
Fot. Szymon Gruchalski

Dziœ Szymon Gruchalski przebiegł 22 kilometry na poznańskiej ziemi, za dwa tygodnie w tym miejscu chce powtórzyć swój sympatyczny trening.

Ja ze swej strony dodam, że moje zdjęcie profilowe na Facebooku jest autorstwa właœnie Szymona Gruchalskiego. Uwiecznił mnie podczas imprezy Skandia Maraton Lang Team 2016 w Kwidzynie. Uczynił to po mistrzowsku, jak zwykł zwykle robić.

                              Piotr Kurek 
 

 

Zwycięski kolarz Fortuny
Waldemar Banasiński wygrywa wyœcigi 


Waldemar Banasiński wygrywa wyœcig mastesów. Koziegłowy, 12 listopada 2017.
Fot. Dariusz Krzywański 

Waldemar Banasiński jest wielce zapalonym kolarzem. Trenuje intensywnie, wygrywa wyœcigi. W swym dorobku ma dwadzieœcia tytułów mistrza Polski masters. W tym roku triumfował już w siedmiu zawodach przełajowych w naszym kraju, zdobył też bršzowy medal Mistrzostw Europy w Kolarstwie Przełajowym w czeskim Taborze. Od trzech lat linię mety przejeżdża w koszulce z napisem Fortuna Miłosław - to nazwa browaru wielkopolskiego, który od ponad stu lat warzy doskonałe piwo.

Waldemar Banasiński, rocznik 1953, w wieku dwudziestu lat, a więc stosunkowo póŸno zaczynał przygodę z kolarstwem. Był to rok 1973, w którym Ryszard Szurkowski zdobywał w imponujšcym stylu tytuł mistrza œwiata amatorów na szosie w Barcelonie, a młody pan Waldemar zapisał się do Tęczy Gdynia.

– Od poczštku swej przygody z rowerami, ukochałem kolarstwo przełajowe. Rywalizowałem z polskimi mistrzami tamtych lat: Czesławem Polewiakiem, Andrzejem Mškowskim, Grzegorzem Jaroszewskim i innymi. Lubię jazdę w błocie, na œliskim terenie, to bieganie z rowerem na plecach - mówi o swej niewygasłej pasji.

Zaczynał w roku 1973, miał tylko pięć lat przerwy w kolarskich jazdach, gdy był na kontraktach na Węgrzech i w Niemczech. Nie nudzi go trening, lubi się œcigać i cišgle marzy o wygranych.

– W tym roku od poczštku sezonu przełajowego wygrałem już siedem wyœcigów w swej kategorii wiekowej w Polsce. Ostatnio w niedzielę 12 listopada w Koziegłowach - mówi nie bez dumy.

Największy jego tegoroczny sukces to zdobycie bršzowego medalu Mistrzostw Europy w Kolarstwie Przełajowym w czeskim Taborze. Przegrał ze Szwajcarem Grafem Paulem (1. miejsce) i Hiszpanem Borja Bergareche (2. miejsce). – Miałem w swej kategorii (65-69 lat) dziesięciu rywali. Startowaliœmy w sobotę 4 listopada o godzinie 10.15. Było zimno, œlisko. Œcigaliœmy się pół godziny. Było podium, była radoœć.

W przyszłym tygodniu wystartuje w Goœcięcinie, gdzie pojawiš się krajowi rywale i Czesi. Ale Waldemar Banasiński jest już myœlami w Belgii, gdzie na poczštku grudnia 2017 odbędš się Mistrzostwa Œwiata Mastersów w kolarstwie przełajowym.

– Mam do dyspozycji rower marki "Cube". Sprawuje się dobrze, waży ponad 9 kilogramów. Gdybym miał lżejszy, około 7 kg, mógłbym szybciej pokonywać te odcinki trasy, gdzie trzeba biegać. I pewnie mieć lepsze wyniki - retorycznie pyta.

Od trzech lat dwudziestokrotny mistrz Polski masters w przełajach (ma także kilka tytułów championa kraju w kolarstwie górskim) dumnie reprezentuje Browar Fortuna z Miłosławia. - Poznałem pana Krzysztofa Panka (prezes miłosławskiej firmy), gdy przed laty pracował w Kielcach, w tutejszym browarze - mówi mieszkaniec Œwiętokrzyskiego.

Waldemar Banasiński jest ambasadorem dobrej marki. W tym miejscu trzeba koniecznie napisać, że prezes Browaru Fortuna Krzysztof Panek ma w swym cv start i ukończonš jazdę w kultowym maratonie MTB w Dolomitach nad jeziorem Garda. Kierowana przez niego firma co roku, zawsze w czerwcu, organizuje rajdy rowerowe dla kilkuset osób.

I jeszcze jedno: od wielu lat Browar Fortuna jest sponsorem głównym noworocznych spotkań rowerzystów nad poznańskim jeziorem Rusałka. Tak też i będzie 1 stycznia 2018 o godzinie 13.00.

                                                  Piotr Kurek 


 

Pomosty pełne ludzi
Strzeszynek zmienił oblicze


Robert Nowakowski, Anna Pilch i Piotr Kurek. Pomost w Strzeszynku, 12 listopada 2017.
Fot. Dariusz Sierżant

Dziœ w Strzeszynku było pełno ludzi. Jedni przyjechali tu na rowerach, inni przyszli pieszo, jeszcze inni dotarli tu samochodami. Wszyscy oni byli pod wrażeniem nowego oblicza tego miejsca: pomosty sš już dostępne dla spacerowiczów, kšpielisko zyskało plażę o jasnym piasku, zniknęły hałdy ziemi. Mówišc w skrócie, to popularne wœród poznaniaków miejsce rekreacji i wypoczynku zmieniło swe oblicze. I to kiedy: na 11 listopada 2017.

Strzeszynek jest ważny w moim życiu. Lubię się kšpać w tutejszym jeziorze, odpoczywać nad jego brzegami, ale przede wszystkim - dojechać tutaj na rowerze. Docieram tutaj w styczniu, w lutym, w następnych miesišcach. I tak przez cały rok.


Nowy pomost w miejsce starego w Strzeszynku.
Fot. Piotr Kurek

Jedynš granicš dlań jest temperatura. Jeœli spada poniżej minus 10 stopni Celsjusza, siedzę w domu, jeœli jest ciut w górę - na rower i do Strzeszynka przez Rusałkę.

W tym roku miałem okazję kilka razy we wrzeœniu i w paŸdzierniku obserwować z pozycji siodełka rowerowego pracę ludzi, którzy odmieniali oblicze Strzeszynka. – Jesteœmy z Redy, mamy mocne papiery na stawianie pomostów w wodzie - usłyszałem od nich jesieniš tego roku. – Skończymy robotę do pištku, do 10 listopada - tak mówili mi osiem dni temu, 4 listopada.


Jesienne klimaty listopada 2017.
Fot. Piotr Kurek

Dotrzymali słowa. Dziœ spacerowicze i rowerzyœci podziwiali efekty ich pracy. Pomosty, aż dwa, sš wykonane z estetycznych i niebywale trwałych materiałów. Ludzie w niedzielę 12 listopada tuptali po nich, sprawdzajšc ich jakoœć wykonania i cieszšc się w duszy, że odmieniajš one oblicze Strzeszynka.

Przy pomoœcie wyznaczajšcym kšpielisko wysypano tony białego piasku, tworzšc plażę. W miejscach, gdzie przed oœmioma dniami były hałdy ziemi, widać już zasianš trawę.


Widok z pomostu kšpieliska na plażę i "Oazę".
Fot. Piotr Kurek

Mówišc w wielkim skrócie, Strzeszynek zmienił swe oblicze. Teraz, na 11 listopada 2017.

Dojechałem dziœ tu na rowerze. Nie ja jeden: Anna Pilch i Robert Nowakowski oraz Dariusz Sierżant także. Fotografie na pomoœcie sš œwiadectwem, że dobra kolarska wiara lubi odwiedzać Strzeszynek, objeżdżać tutejsze jezioro na rowerze i serdecznie sekundować Jerzemu Gumnemu (zarzšdca tego terenu), że dba o to, by było to na lata najpiękniejsze miejsce wypoczynku dla Pyrlandczyków z miasta Poznania. I także dla goœci i przyjezdnych do Grodu Przemysła.

                                     Piotr Kurek

  

Od niedzieli do niedzieli
Podziękowanie dla fachowców z Wildy


Las w okolicach Kamińska na terenie Puszczy Zielonka.
Fot. Piotr Kurek

To była piękna jazda na rowerze. Niedzielna, przez poligon Biedrusko i dalej w stronę Puszczy Zielonka - przez Trzaskowo, Kamińsko, Pławno i z powrotem do Poznania. W jej trakcie pokonałem granicę 3333 kilometrów przejechanych w tym roku i spotkałem wielu znanych amatorów MTB. 

Najczęœciej pedałuję treningowo na trasie z osiedla Kosmonautów przez Cytadelę, œcieżkš wzdłuż Bogdanki, Sołacz, Golęcin i dojeżdżam nad Rusałkę. Stšd mam do przejechania ponad 5 kilometrów do Strzeszynka, gdzie objeżdżam jezioro. Wracam tš samš drogš do domu. Ale przecież trzeba od czasu do czasu urozmaicić swe jazdy, pojechać w inne miejsce... 


Marcin i Jacek Wichłaczowie oraz bracia Włodarczakowie. Złotniki, 5 listopada 2017.
Fot. Piotr Kurek

Tym razem postanowiłem zobaczyć dobrze mi znany szlak rowerowy przez poligon Biedrusko. Asfaltowa droga przez miejsce, gdzie ćwiczy wojsko - od roku 1904, jest dostępna tylko w weekendy. I zawsze, od wiosny do jesieni, pełna jest fanów rowerów i kolarstwa.

Nie inaczej było tym razem. Jestem w Złotnikach i zamierzam pokonać jak najszybciej dystans z tego miejsca, wjazd na poligon, do Biedruska. To dokładnie 8820 metrów. Mój rekord życiowy, jazda na rowerze górskim, wynosi 17 minut 52 sekundy. I kiedy tak przygotowuję się do szybkiego pedałowania, podjeżdża do mnie Marcin Wichłacz z Poznania, moment póŸniej jego ojciec Jacek - obaj znani pasjonaci MTB. I kiedy robię im zdjęcia w słonecznej scenerii jesiennego poligonu, dojeżdżajš doń bracia Włodarczakowie - Marek i Łukasz. Oni też łapiš się w zasięg obiektywu mego Nikona. 


Jesienne barwy poligonu Biedrusko.
Fot. Piotr Kurek

Ojciec z synem w jednš stronę, bracia bliŸniacy w drugš, ja zgodnie z planem - ze Złotnik do Biedruska na czas. Œwieci słoneczko, jest przyjemnie, ruszam w drogę. Stoper wskazuje czas 13 minut 20 sekund na wysokoœci koœciołka w Chojnicy (6 kilometrów od startu). Kolejne kilkaset metrów to kolarski mozół na zniszczonej przez czołgi i ciężki sprzęt drogi. W Biedrusku, na rozstaju dróg, kończę jazdę. Czas poniżej 20 minut (dokładnie19:58,4), a więc ponad 2 minuty gorzej od rekordu życiowego. 

– Ale pan cišgnšł, rwał do przodu - słyszę za swoimi plecami. Jechali za mnš Karolina i Tomasz Dopierałowie, którzy swš przygodę z MTB liczš już na dobre dwadzieœcia lat. Rozmawiamy przez chwilę o rowerach, o imprezach kolarskich, o młodym pokoleniu (Pani Karolina jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Przyrodniczym) i jego gotowoœci do sportu i rekreacji. 


Karolina i Tomasz Dopierałowie. Biedrusko, 5 listopada 2017. 
Fot. Piotr Kurek
 
Z Biedruska wolno pedałuję w stronę mostu na Warcie. Zanim tam dojechałem, spotykam Mirka Stencela - przyjaciela z wypraw rowerowych po Europie, także fanów kolarstwa z Obornik - Artura Wencla i Włodzimierza Gomońskiego. 

Promnice, Trzaskowo, Kamińsko, Pławno - pedałuję wolniuteńko w stronę Tuczna. Puszcza Zielonka jest jesiennie już nasycona wilgociš, drogi w niej w niektórych miejscach nie do przejechania. Zawracam...


Leœna droga z Kamińska do Trzaskowa.
Fot. Piotr Kurek

Przejechałem w niedzielę 5 listopada 71 kilometrów. Zajęło mi to ponad cztery godziny. Jazda w tlenie była okazjš do jesiennego sprawdzenia swych sił w pedałowaniu na czas, spotkania wielu sympatycznych ludzi, zrobienia wielu zdjęć. I co najważniejsze, rozkoszowania się pięknem przyrody. 

Ta relacja miała być napisana 5 listopada. Tak się jednak nie stało. Mój laptop Toshiba, po prostu, stracił swš moc œwiecenia. Potrzebna była pomoc specjalistów. Okazali się nimi fachowcy z firmy J-COM SERWIS Jacek Rutkowski, Poznań - ulica Sikorskiego 39. Sprawdzili stan zasilania, wymienili inwerter i mój notebooke wrócił do życia. W tym miejscu dziękuję Wam Panowie za pomoc, szybkoœć działania i pełny profesjonalizm.

                                   Piotr Kurek

  

Chcš być jeszcze lepsi
FTI Racing Team myœli już
o mistrzostwach œwiata w Poznaniu


FTI Racing Team w pełnej krasie. Poznań, kwiecień 2017.
Fot. Piotr Kurek

Artur Kozal z Mosiny w minionš sobotę w imponujšcym stylu wygrał wyœcig kolarski na torze samochodowym "Poznań". I tym samym zrobił żonie i sobie wielki prezent. Podwójnie urodzinowy, gdyż tego dnia Pani Anna œwiętowała je, mšż dzień póŸniej - w niedzielę.

14 paŸdziernika kolarze nie tylko z Wielkopolski spotkali się na wyœcigu o puchar prezesa firmy Merx Ryszarda Kołackiego. Do przejechania było 10 rund, czyli dokładnie 40830 metrów. Impreza była ładnym zwieńczeniem całorocznej rywalizacji w ramach czwartków kolarskich.

Jechało na całego ponad 100 zawodniczek i zawodników. Artur Kozal od startu do mety pedałował jak natchniony, skoncentrowany do granic i z maksymalnym wysiłkiem. Razem ze znakomitym tandemem z Lublina - Marcinem Nowakiem i Michałem Ładoszem , aktualnymi mistrzami œwiata w parakolarstwie.

Artur Kozal jest kolarzem amatorem. Skończył studia na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i ma wiele obowišzków. Jest nauczycielem, trenerem, menadżerem FTI Racing Team - grupy znanej dobrze w całej Polsce. Liczy ona 53 osoby i skupia fanów cyklizmu. Przede wszystkim tych, którzy pokochali szybkš jazdę na szosie. Rozpiętoœć wieku waha się od 54-letniego Piotra Linkowskiego do 21-letniego Piotra Kutschenreitera, tak się składa, że obaj mieszkajš w podpoznańskim Puszczykowie. Z każdym rokiem powiększajš swój skład i odnoszš coraz większe sukcesy. W zespole nie ma żadnego przymusu - zawodnicy sami dbajš o motywację, a starty sš dobrowolne - liczy się zgranie i dobra atmosfera.


Artur Kozal na prowadzeniu, za nim mistrzowie œwiata w parakolarstwie. Tor samochodowy "Poznań", 14 paŸdziernika 2017.
Fot. Miron Kłosiński

Większoœć z nich to amatorzy, ale wyodrębniona została grupa Pro, w której znaleŸli się: Artur Kozal (kapitan), Robert Żmudzin, Daniel Majkowski, Tomasz Minta, Michał Kostuch, Stanisław Michalski, Radosław Kozal i Agata Sobota.

Tych oœmioro osób ma na swym koncie wiele tytułów mistrzów Polski. I w jeŸdzie indywidualnej na czas, w wyœcigach ze startu wspólnego, w jeŸdzie parami i także drużynowej. Tak było w sezonach 2015 i 2016, tak też i w tym roku.

W tym roku FTI Racing Team już po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł najlepszej amatorskiej drużyny w kraju w jeŸdzie na czas (działo się to 15 sierpnia na torze "Poznań" - œrednia prędkoœć 48,3km/h), a dotychczasowym sponsorem tej drużyny jest firma ZOPCNC z Wšgrowca.

Robert Żmudzin

- 1 miejsce - mistrz Polski w jeŸdzie drużynowej 2017
- 1 miejsce - klasyfikacja generalna czasówek na torze "Poznań" 2017
- 1 miejsce - maraton szosowy Oborniki (180 km) 2017
- 1 miejsce - czasówska w Obornikach 2017
- 1 miejsce - mistrz Polski C20 ze startu wspólnego 2016
- 1 miejsce - klasyfikacja generalna kolarskich czwartków 2016
- 1 miejsce - mistrz Polski w jeŸdzie drużynowej 2016
- 1 miejsce - mistrz Polski w jeŸdzie indywidualnej na czas 2015

Daniel Majkowski
:
- 3 miejsce - Mistrzostwa Polski Masters ze Startu Wspólnego 2017
- 2 miejsce - Mazowia MTB Maraton (Giga open) 2017
- 1 miejsce - Ultramaraton 341km Œwinoujœcie 2016
- 1 miejsce - Skandia Maraton MTB (Mini) 2016
- 1 miejsce - Skandia Lang Team Krokowa 2016
- 1 miejsce maraton szosowy Oborniki (180 km) 2016

Artur Kozal

- 3 miejsce - klasyfikacja generalna kolarskich czwartków 2017
- 1 miejsce - finał kolarskiego czwartku na torze "Poznań" 2017
- 1 miejsce - czasówka parami z Robertem Żmudzinem w Żmigrodzie z rekordem trasy 2017
- 2 miejsce w kategorii Cyklo Gdynia 2017
- 1 miejsce - drużynowa jazda na czas w Rewalu 2017
- 1 miejsce - Mistrzostwa Polski w jeŸdzie na czas dwójkami (trzy razy) 2014, 2015, 2016
- 1 miejsce - Mistrzostwa Polski w jeŸdzie drużynowej (trzy razy)
- 1 miejsce - jazda Indywidualna na czas w Bodzyniewie 2016
- 1 miejsce - jazda Indywidualna na czas Œniadanie Mistrzów 2016

Agata Sobota

- 1 miejsce - Mistrzostwa Polski Amatorów Serock 2017
- 1 miejsce – klasyfikacja generalna CYKLO Szosa 2017 (K2)
- 1 miejsce - CYKLO Strzepcz 2017
- 1 miejsce - CYKLO Gdynia 2017 (K2)
- 2 miejsce - VELO Toruń 2017
- 3 miejsce - klasyfikacja generalna w Wyœcigu Etapowym Road Trophy Istebna 2017

Michał Kostuch

- 2 miejsce - Mistrzostwa Polski w jeŸdzie indywidualnej na czas 2017
- 1 miejsce - czasówka Sianów 2017
- 1 miejsce - czasówka Piła 2017
- 1 miejsce - wyœcig UCI Bike Challenge 2017 Poznań (kategoria cyklosport)
- 1 miejsce - czasówka Dębicka 2017

Tomasz Minta

- 1 miejsce - drużynowe Mistrzostwa Polski 2017
- 2 miejsce (open) i 1 miejsce kategoria) - Maraton Szosowy w Rewalu 2017
- 1 miejsce - drużynowa jazda na czas w Rewalu 2017
- 1 miejsce - drużynowa jazda na czas Amber Road (dwa razy) - 2014 i 2015
- 3 miejsce - supermaraton w Zieleńcu 2016

Radosław Kozal

- 1 miejsce - Bike Cross Łopuchowo (Mini) 2017
- 1 miejsce - Maraton Szosowy w Rewalu
- 1 miejsce - drużnowa jazda na czas w Rewalu 2017
- 3 miejsce - Bike Cross Skoki (Mega) 2017
- 4 miejsce (open) - Rowerem na Œnieżkę2017

Przed nimi rok 2018 i nowe wyzwania, ale myœlami sš już w roku 2019. Wówczas to w Poznaniu odbędš się Mistrzostwa Œwiata w Kolarstwie Szosowym Amatorów. W tej imprezie chcieliby sięgnšć po miejsca pierwsze, po tytuły i medale. Na oczach licznie zgromadzonej publicznoœci i własnych rodzin.


Robert Żmudzin (od lewej), Tomasz Minta, Artur Kozal i Grzegorz Golonko. Mistrzowie Polski amatorów w jeŸdzie drużynowej. Tor samochodowy "Poznań", 15 sierpnia 2017.
Fot. archiwum Artura Kozala

– Oczami wyobraŸni widzę wrzesień 2019, kiedy odbędzie się ta mistrzowska impreza, i któregoœ zawodnika z naszego FTI Racing Teamu, który finiszuje pierwszy - rozmarza się Artur Kozal. – Ale by tak się stało, musimy wiele czasu spędzić na treningach, brać udział w szosowej rywalizacji w całej Polsce i także mieć sponsorskie wsparcie. Bez tego ostatniego nawet w społecznoœci kolarskich amatorów trudno o sukces - podkreœla wielokrotny mistrz Polski.

Artur Kozal szefuje FTI Sport - jest to projekt przygotowania treningowego dla kolarzy szosowych, MTB oraz triathlonistów, w ofercie sš pakiety indywidualne oraz grupowe. Każdego roku pod skrzydła FTI Sport przybywa nowych zawodników, trenerów i partnerów biznesowych. W tym sezonie w projekcie FTI Karnet Sport (zajęcia odbywały się w Poznaniu, Obornikach, Mosinie i Gdańsku) uczestniczyło ponad 120 osób, z których aż 53 zdecydowało się na reprezentowanie barw FTI Racing Teamu.

– Poszukujemy sponsorów, którzy chcieliby stać się strategicznym wsparciem naszych działań - mówi Artur Kozal. – FTI Racing Team jest zespołem licznym, z wieloma sukcesami i z ogromnym potencjałemem marketingowym - podkreœla. – Poszukujemy zarówno partnerów klubu, sponsorów głównych, jest rówwnież sponsora tytularnego zespołu. Zapraszam do kontaktu mailowego artur@fti.com.pl - dodaje.

Ja dodam od siebie, że trenerzy prowadzš na Facebooku popularne blogi jak: Przepis na Trening, Pro-trenujemy, Tur-trener, Sobota na kole zaœ jeden z zawodników (Maciej Gryboœ) z talentem i pasjš opisuje sukcesy i wyczyny kolarzy nie tyllko z Wielkopolski.

                            Piotr Kurek 
 
  

Get Adobe Flash player

Od niedzieli do niedzieli (2017-11-12)
Podziękowanie dla fachowców z Wildy Las w okolicach Kamińska na terenie Puszczy Zielonka. Fot. Piotr Kurek To była piękna jazda na rowerze. Niedzielna, przez poligon Biedrusko i dalej ... [ więcej >> ]
 
Zwycięski kolarz Fortuny (2017-11-14)
Waldemar Banasiński wygrywa wyœcigi  Waldemar Banasiński wygrywa wyœcig mastesów. Koziegłowy, 12 listopada 2017. Fot. Dariusz Krzywański  Waldemar Banasiński jest wielce za... [ więcej >> ]
 
Pomosty pełne ludzi (2017-11-12)
Strzeszynek zmienił oblicze Robert Nowakowski, Anna Pilch i Piotr Kurek. Pomost w Strzeszynku, 12 listopada 2017. Fot. Dariusz Sierżant Dziœ w Strzeszynku było pełno ludzi. Jedni przyjechali tu ... [ więcej >> ]
 
Wartostrada pod wodš (2017-11-04)
Prawie 50 kilometrów po Poznaniu Autor relacji na tle zalanej Wartostrady. Fot. Igor Połtawski Pogoda od samego rana zachęcała do tego, by wyjœć z domu i sišœć na rower. Œwieciło słońce... [ więcej >> ]
 
Jacek Głowacki spoczšł na Junikowie (2017-11-03)
W ostatniej drodze towarzyszył Mu barwny peleton kolarzy na rowerach Jacek Glowacki spoczšł dziœ na poznańskim Junikowie. Fot. Piotr Kurek Dziœ w Poznaniu odbył się pogrzeb Jacka Głowackieg... [ więcej >> ]
 
W pištek pożegnamy na Junikowie
Jacka Głowackiego
(2017-10-31)
Maksymilian Bieniasz formuje kolarski peleton  W najbliższy pištek, 3 listopada 2017, o godzinie 9.30 na cmentarzu junikowskim odbędzie się pogrzeb Jacka Głowackiego.  Życzeniem rodziny ... [ więcej >> ]
 
Najlepsi torowcy œwiata
rywalizować będš w Pruszkowie
(2017-10-29)
Zawody Pucharu Œwiata od 3 listopada Adrian Tekliński, mistrz œwiata w scratchu, wystartuje w zawodach Pucharu Œwiata w Pruszkowie. Fot. archiwum Adriana Teklińskiego Już za pięć dni (3-5 listo... [ więcej >> ]
 
Jacek Głowacki nie żyje! (2017-10-26)
Zginšł w wypadku drogowym – Jacek Głowacki nie żyje! – takš wiadomoœć dziœ o poranku usłyszałem od Łukasza Bielawskiego z Wyrzyska. Jacek Głowacki, rocznik 1962, zginšł wczoraj w wypa... [ więcej >> ]
 
Paweł Rychlicki zawieszony
w prawach członka drużyny
(2017-10-25)
Decyzja szefa ekipy Merx Polska  – Zawieszam Pawła Rychlickiego w prawach członka drużyny Merx Polska - poinformował mnie dzisiaj (25 paŸdziernika) Ryszard Kołacki, szef tej ekipy i jej ... [ więcej >> ]
 
Gala Rowerowa
w Murowanej Goœlinie
(2017-10-21)
Znamy kalendarz Bike Cross Maraton Gogol MTB 2018 Trzy najlepsze drużyny cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017: 1. Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link, 2. Agrochest MTB Team, 3. Euro Bike Kaczmare... [ więcej >> ]
 
Chcš być jeszcze lepsi (2017-10-21)
FTI Racing Team myœli już o mistrzostwach œwiata w Poznaniu FTI Racing Team w pełnej krasie. Poznań, kwiecień 2017. Fot. Piotr Kurek Artur Kozal z Mosiny w minionš sobotę w imponujšcym ... [ więcej >> ]
 
Jakœ-Bud Biedrusko MTB Team
patrzy z nadziejš w przyszłoœć
(2017-10-20)
Siedem zwycięstw Joanny Połuch Jakœ-Bud Biedrusko MTB Team podczas pištkowego spotkania w "Motylarni". Fot. Piotr Kurek Spotkali się dziœ w "Motylarni", by w jesiennym... [ więcej >> ]
 
Wielka jesienna wyprzedaż rowerów (2017-10-19)
Od jutra do 28 paŸdziernika w salonach Euro Bike Products Jutro, w pištek 20 paŸdziernika, w salonach Euro Bike Products w Poznaniu rozpoczyna się wielka jesienna wyprzedaż rowerów. Potrwa... [ więcej >> ]
 
W sobotę Gala Rowerowa
w Murowanej Goœlinie
(2017-10-19)
Podsumowanie cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017 Za dwa dni, w sobotę 21 paŸdziernika, wielkopolscy fani kolarstwa górskiego spotykajš się o godzinie 18.30 hali sportowej w Murowanej ... [ więcej >> ]
 
Jesienna jazda w dobrym towarzystwie (2017-10-15)
Wielkopolski Park Narodowy pełen ludzi Piotr Miœkiewicz (od lewej), Piotr Kurek, Waldemar Nowacki, Marek Szymański i Bogusław Malke. Fot. Andrzej Komornicki Puszczykowo, ul. Wrzosowa 11. Kt&oa... [ więcej >> ]
 
Artur Kozal z tandemem
mknšł po zwycięstwo
(2017-10-14)
Bardzo ciekawy wyœcig kolarski o puchar prezesa firmy Merx Artur Kozal przed mistrzami œwiata. Tor samochodowy "Poznań", 14 paŸdziernika 2017. Fot. Miron Kłosiński Marcin Polak i Mi... [ więcej >> ]
 
Dzisiaj wielki finał (2017-10-14)
Uroczyste podsumowanie kolarskich czwartków 2017 Piotr Lis samotnie mknie na metę, 31 sierpnia 2017. Fot. Piotr Kurek Dzisiaj, 14 paŸdziernika, na torze samochodowym "Poznań"... [ więcej >> ]
 
Siedmiu biało-czerwonych
dyktowało dziœ tempo jazdy
(2017-10-12)
Daniel Staniszewski najszybszy na finiszu Siedmiu reprezentantów Polski dało w czwartek pokaz kolarskiej mocy na torze samochodowym "Poznań". Fot. Piotr Kurek Adrian Tekliński... [ więcej >> ]
 
Będzie jazda na całego! (2017-10-09)
Czwartek kolarski z Adrianem Teklińskim i reprezentacjš polskich torowców    Adrian Tekliński w koszulce mistrza œwiata i jego koledzy z torowej reprezentacji Polski. Tor samochod... [ więcej >> ]
 
Trzej Muszkieterowie
jechali znów razem
(2017-10-08)
435 maratończyków MTB w Łopuchowie Trzej "Muszkieterowie", czyli Michał Górniak (od lewej), Hubert Semczuk i Filip Jeleniewski. Łopuchowo, 8 paŸdziernika 2017. Fot. Piotr ... [ więcej >> ]
 
Spotykamy się w Łopuchowie (2017-10-07)
W niedzielę ostatnia w tym roku impreza z cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB   W najbliższš niedzielę, 8 paŸdziernika, w Łopuchowie odbędzie się ostatnia w tym roku impreza z cyklu Bike Cross ... [ więcej >> ]
 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL