Jestes 41037429 gosciem na naszej stronie
Wyścigi poza Polską

Borys Szpilewski od pierwszego dnia kolarskiego Tour of Hainan jest jego bohaterem. We wtorkowym prologu był drugi, by następnego dnia wygrać pierwszy etap i we czwartek również zwyciężyć na dystansie drugiego etapu.

Reprezentant Federacji Rosyjskiej w prologu na dystansie 3 km zajął drugie miejsce, przegrywając o 21 setnych sekundy z zawodnikiem z Kazachstanu Dmitrijem Gruzdewem, w czasie trzech minut 46 sekund i 84 setne. Zwycięzca jechał po swój sukces ze średnią prędkością 46.655 km/h. To było we wtorek 11 listopada.

Następnego dnia Borys Szpilewski wygrał w pięknym sprinterskim stylu pierwszy etap i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej chińskiego wyścigu.

Czwartkowy etap drugi, z Xinglong do Wenchang o długości 159.4 km, był kopią dnia poprzedniego. Na finiszową kreskę przyjechał peleton w liczbie 110 kolarzy, z których najszybciej finiszował Borys Szpilewski. Wygrał o całą długość roweru, zyskał cenne sekundy bonifikaty i zwiększył swą przewagę w klasyfikacji generalnej do 23 sekund nad Amerykaninem Bradleyem Huffem.

Z siedmiu Polaków sześciu przyjechało w zasadniczej grupie. W wyścigu jedzie 121 kolarzy.