R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 17065882 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2017-02-21
Aktualności - Aktualności - Aktualności

 

Dojazd na cmentarz w Chojnicy
Wojsko Polskie zezwala na kilka dni 


Urząd Gminy w Suchym Lesie informuje, że zgodnie z decyzją Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych wjazd na teren poligonu Biedrusko w celu odwiedzenia cmentarza w Chojnicy jest możliwy od piątku 31 października od godz. 16.00 do niedzieli 1.11 - do końca dnia.

Jednocześnie proboszcz parafii ścięcia św. Jana Chrzciciela ks. Tomasz Kulka informuje, że nabożeństwo na cmentarzu w Chojnicy odbędzie się 8 listopada o godz. 15.00. Dojazd autem na nabożeństwo też jest dozwolone.

 

Sprzątanie cmentarza w Chojnicy
Trzeba mieć jednorazowe karty wstępu

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Suchy Las po raz kolejny organizuje akcję sprzątania cmentarza w Chojnicy (teren poligonu). Tym razem akcja została zaplanowana 17 października (sobota) w godzinach 9.00-14.00.

Jednorazowe karty wstępu na teren poligonu – na akcję sprzątania cmentarza można odbierać w parafiach w: Chludowie, Sobocie, Złotnikach, Suchym Lesie, Morasku oraz w kwiaciarni "Karol" w Biedrusku (pomiędzy blokami 10 i 296).

Organizatorzy tradycyjnie proszą o zabranie ze sobą rękawic ochronnych, grabi, pojemników, worków do noszenia śmieci, sekatora, piłki do cięcia gałęzi, czy też sprzętu do koszenia.Stój, ostre strzelania!
Droga Złotniki - Biedrusko niedostępna
w październiku dla rowerzystów

Do końca października na terenie poligonu Biedrusko będa odbywać się strzelania i ćwiczenia z użyciem amunicji bojowej oraz środków minerskich. Zgodnie z ustawą z dnia 22 czerwca 1995 r. o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP (Dz.U. z dnia 20.04.2002 r. nr 42 poz. 368 art. 79) na teren poligonu Biedrusko obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu, a osoby które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny.

Jednocześnie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu informuje, że obecnie w czasie strzelań granice poligonu wojskowego nie są strzeżone przez żołnierzy, a jedynym zabezpieczeniem terenu przed osobami postronnymi są tablice ostrzegawcze z napisem:
POLIGON WOJSKOWY
WSTĘP WZBRONIONY

Podniesiona kula na maszcie i opuszczony szlaban na drodze wjazdowej na teren poligonu oznacza, że na terenie obiektów szkoleniowych prowadzone jest szkolenie z użyciem amunicji bojowej i środków minerskich.

Wyświetlanie napisu "STÓJ OSTRE STRZELANIA" w soboty, niedziele i inne dni ustawowo i dodatkowo wolne od pracy oznacza zakaz ruchu rowerowego na drodze Złotniki - Biedrusko.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL