R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyślij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jesteś 28110863 gościem na naszej stronie
Aktualizowano: 2018-09-19

 
Sobótka czeka na szosowców

 

Kolarze Bank BGŻ Teamu już w Polsce


Ośmiu zawodników Bank BGŻ Teamu ścigało się (na zdjęciu) od 20 do 24 marca w Portugalii.

We wtorek wieczorem, ze zgrupowania w Hiszpanii (i wyścigu w Portugalii) do Polski wrócili zawodnicy Bank BGŻ Teamu. W zgrupowaniu nie uczestniczył Patryk Komisarek oraz Mateusz Nowaczek, który do 29 marca przebywa z kadrą torową w Chorwacji.

Do Lloret de Mar, gdzie odbywało się drugie zagraniczne zgrupowanie ekipy wybrało się 12 zawodników kierowanej przez Zbigniewa Szczepkowskiego ekipy. W Polsce pozostał chory wówczas Patryk Komisarek i Mateusz Nowaczek, który został powołany przez trenera kadry Jacka Kasprzaka na zgrupowanie polskiej reprezentacji torowej.

Spośród zawodników przebywających na hiszpańskim wybrzeżu, 8 wystartowało w portugalskim wyścigu Volta ao Alentejo (od 20 do 24 marca), który był pierwszym startem grupy na szosie w tym roku. Najlepiej z grupy Bank BGŻ Team spisał się tam Adam Stachowiak, który podczas ostatniego etapu zajął 9. miejsce, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 19. pozycji.

– Wyścig Volta ao Alentejo był pierwszym starem w sezonie naszej ekipy - powiedział Adam Stachowiak. – Po tygodniowym pobycie w Hiszpanii pojechaliśmy na wyścig i wiedzieliśmy dobrze, że najważniejsze jest przejechać go całego. Dla nas był to pierwszy start, a dla większości ekip kolejny, więc zdawaliśmy sobie sprawę, że jeszcze ciężko będzie nam podjąć walkę o wysokie miejsca. Każdy etap stał na w wysokim poziomie i średnie prędkości etapów również. Mi osobiście z etapu na etap jechało się coraz lepiej. Podczas ostatniego ścigaliśmy się po rundach, na których był 2-kolometrowy podjazd na metę. Po trzech rundach pozostało nas około 60 kolarzy, a etap rozstrzygnął się w samej końcówce. Myślę, że mogłem zacząć trochę bliżej samą końcówkę, ale ogólnie jestem zadowolony z mojej dyspozycji na tym etapie i miejsca jakie zająłem. Ogólnie wyścig oceniam bardzo dobrze, organizacja na wysokim poziomie. Na pewno ten start zaowocuje nam dobrymi wynikami w sezonie - zakończył Adam Stachowiak.


Klasyfikacja generalna Volta ao Alentejo

1. Jasper Stuyven (Bontrager Cycling Team/Belgia) - 19:30:47 h
2. Chad Haga (Team Optum/USA) - 10 sekund straty
3. Alejandro Marque (OFM/QUINTA DA LIXA/Hiszpania) - 29 sekund straty
...
19. Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team/Polska) - 2.46 min.
35. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team/Polska) - 6.38 min.
50. Dariusz Batek (Bank BGŻ Team/Polska) - 14.14 min.
57. Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ Team/Polska) - 15.57 min.
60. Tomasz Smoleń (Bank BGŻ Team/Polska) - 16.26 min.
73. Mieszko Bulik (Bank BGŻ Team/Polska) - 19.23 min.
79. Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team/Polska) - 21.01 min.
Wyścigu nie ukończył Mariusz Witecki.

Jednym z tych, którzy pozostali i trenowali w Lloret de Mar był Paweł Brylowski. Pogoda dopisała, bo jak powiedział Paweł w ciągu 14 dni pobytu na miejscu, tylko 4 dni były pochmurne. A jak trenował...? – Byłem tam nie pierwszy raz, więc tamtejsze tereny treningowe znam dobrze - powiedział Paweł Brylowski. – Treningi zacząłem od wprowadzenia 5-dniowego, w którym realizowałem głównie treningi wytrzymałościowe, potem zrobiłem dzień regeneracyjny: około 1 godziny spokojnej jazdy, a następnie treningi z ćwiczeniami, żeby wejść w intensywność. Treningi wahały się od trzech do pięciu godzin. Plan wykonany został w 120 procentach, więc okres przygotowawczy kończę z dobrym nastrojem i nastawieniem do sezonu. Ten rozpocznie się tradycyjnie wyścigiem w Sobótce. Ruszy także BGŻ ProLiga, więc sezon wystartuje już na dobre chociaż pogoda jeszcze zimowa, a nie wiosenna - zakończył.

W Chorwacji do piątku przebywał będzie jeszcze z kadrą torową wspominany Mateusz Nowaczek. Nasz specjalista od toru także potrenował solidnie, choć tam pogoda z kolei nie rozpieszczała. - Jest chłodno i przedwczoraj (we wtorek) w nocy temperatura spadła poniżej zera. Jest 8 stopni, ale deszcz rano padał i trening na popołudnie mamy przełożony. Jednak w treningach pogoda nam nie przeszkodziła, bo tylko dwa nam odpadły przez deszcz. W środę pojechaliśmy na 7-godzinną wycieczkę, także potrenowaliśmy trochę - poinformował Mateusz Nowaczek, który do Polski wraca w piątek.

Wkrótce Święta Wielkanocne, a tuż po nich kolejne wyjazdy i sezon ruszy już na całego. Część zespołu już 2 kwietnia uda się do Francji na Circuit des Ardennes International (05-07.04.2013), a reszta zawodników w okolice Sobótki, gdzie rozpocznie się polski sezon kolarski Anno Domini 2013.

7 kwietnia
Ślężański Mnich - Ogólnopolskie Rozpoczęcie Sezonu Kolarskiego 2013/ Memoriał Romana Ręgorowicza

W trakcie imprezy odsłoniętych zostanie osiem tablic w Alei Sław Polskiego Kolarstwa. Do Sobótki zostali zaproszeni: Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda, Czesław Lang, Mieczysław Nowicki oraz inni przed laty znakomici szosowcy.

Organizator: KS "Ślęża" Sobótka, Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Sobótka
Gdzie: Sobótka - ulica Świętej Anny 16
Start: Wyścig przeprowadzony zostanie na trasie okrężnej o długości 17 km: Sobótka, Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki, Przezdrowice, Sobótka. Start i meta na ulicy Św. Anny (przy hotelu Sobotel). Startują, pierwszy wyścig o godzinie 10.00, wszystkie kategorie wiekowe - od młodzików do mastersów. Dystanse do pokonania od 17 km (młodziczki) do 136 kilometrów (elita mężczyzn).
Więcej informacji: http://www.kolarstwomasters.pl/kalendarzimprez.htm

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzieży rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL