R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888471 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zbigniew Krzeszowiec na podium

 

Mastersi walczyli o tytuły mistrzowskie


Najlepsi i zarazem najstarsi mastersi: Zbigniew Krzeszowiec (od lewej - 2. miejsce), Waldemar Banasiński (1. miejsce) i Jan Dymecki (3. miejsce). Z lewej Wojciech Ziętkowski - burmistrz Środy Wielkopolskiej, obok niego Jacek Jędraszczyk - burmistrz Żerkowa, z prawej Michał Główczewski - prezes Superior MTB Energy Team.
Fot. Anna Olszańska

Trzeci dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim 2014 upłynął pod znakiem walki o tytuły najlepszych wśród mastersów. Ścigali się mężczyzni po trzydziestym roku życia, jak i panowie pod siedemdziesiątkę. W sobotę w Żerkowie stanął na podium Zbigniew Krzeszowiec, najstarszy zawodnik tegorocznych MP MTB, przed laty reprezentant kraju, czterokrotny uczestnik Wyścigu Pokoju.

Co tu dużo mówić, trasa w Żerkowie jest trudna i do jej przejechania trzeba mieć siłę i kolarskie umiejetności. Mastersi, w zależności od wieku, pokonywali ją cztery razy - 17,2 km (najmłodsi), trzy razy - 12,9 km (kategorie MII i MIII) lub dwa razy - 8,6 km w przypadku panów po sześćdziesiątym roku życia.

W najliczniej obsadzonej kategorii MI triumfował Piotr Sułek ze Świdnicy przed Tomaszem Pierwochą (JBG-2) i Rafałem Nogowczykiem z Bielska-Białej. W MII pierwsze trzy miejsca zajęli: 1. Jarosław Miodoński (Bieniasz Team), 2. Krzysztof Podolski (Kraków) i Marcin Przybylski (Łask).

W kategorii MIII pewnie triumfował Jacek Brzózka (JBG-2), ojciec Piotra (olimpjczyka z Londynu) i Adriana - naszych znakomitych kolarzy górskich. Drugi był Krzysztof Gierczak z Przemyśla, trzeci Bogusław Ostrowski (Bieniasz Team).

W najstarszej kategorii wiekowej MIV, 60 lat i więcej, triumfował Waldemar Banasiński z Kielec przed Zbigniewem Krzeszowcem z Gliwic i Janem Dymeckim z Czaplinka.

Zbigniew Krzeszowiec (rocznik 1948) był najstarszym uczestnikiem MP MTB 2014. Ten znakomity przed laty polski kolarz debiutował 44 lata temu w reprezentacji Polski na Wyścig Pokoju. W majowej imprezie startował cztery razy, w biało-czerwonych barwach objechał cały świat. W ostatnich kilku latach wygrywa regularnie zawody mastersów na szosie, maratony MTB i swą osobą potwierdza, że rower to jest to.

W sobotę o puchar prezesa PZKol ścigali się także młodzicy/ młodziczki oraz juniorzy młodsi/ juniorki młodsi. W poszczególnych kategoriach triumfowali: młodziczka - Natalia Jeruzalska (KKW Jama Wałbrzych), młodzik - Maciej Biedrończyk (KS Luboń Skomielna Biała), juniorka młodsza - Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty), junior młodszy - Tomasz Budziński (Integral Collection LKK Luks Sławno).

W sobotę także ścigały się na rowerach dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Było ich prawie sto. Wszystkie one otrzymały medale, dyplomy i nagrody.

W niedzielę 20 lipca główne wyścigi Mistrzostw Polski MTB 2014: juniorów, juniorek, U23 oraz elity kobiet i mężczyn. Tytułów sprzed roku bronią w elicie kobiet Maja Włoszczowska, w elicie mężczyn Marek Konwa.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL