R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 42558179 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-12-02
65. Tour de Pologne

 

65. Tour de Pologne jedzie z Warszawy do Krakowa 

Przyszłoroczny 65. Tour de Pologne rozpocznie się 14 września jazdą drużynową na czas w Warszawie, zakończy zaś 20 września w Krakowie. Zaplanowano tylko jeden górski etap - z metą w Zakopanem. Miastami etapowymi będą ponadto: Olsztyn, Białystok, Lublin i Rzeszów. Kolarze będą mieli do pokonania 1259 kilometrów.

www.moschinooutletshop.com


Czesław Lang z najbliższymi i Wojciechem Olejniczakiem podczas uroczystej gali w Wieliczce.

Prezentacja trasy 65. Tour de Pologne odbyła się w piątek 14 grudnia 130 metrów pod ziemią, w Kopalni Soli "Wieliczka". Główny jego organizator Czesław Lang zaprosił na imprezę stu kilkudziesięciu ludzi - polityków, gospodarzy miast, które gościć będą w 2008 roku szosowców z całego świata, sponsorów naszego narodowego, ludzi biznesu, dziennikarzy oraz kolarzy.


W 2008 roku 65. Tour de Pologne pojedzie wzdłuż wschodniej granicy Polski.


Lech Piasecki i Ryszard Szurkowski byli także w Wieliczce.

 

Co tu dużo mówić, gala w Wieliczce zgromadziła wiele znakomitości. Pierwsze z nich zjawiły na terenie Kopalni Soli "Wieliczka" już przed godziną 16. Ryszard Szurkowski, Lech Piasecki, Zbigniew Szczepkowski, Zbigniew Piątek, Jan Brzeżny, Krzysztof Sujka, Józef Gawliczek, Jan Jankiewicz, Henryk Charucki, Dariusz Baranowski, Cezary Zamana i wielu, wielu znakomitych twarzy polskiego kolarstwa było w piątek 14 grudnia przez kilka godzin razem.

 


W piątek każdy z obecnych w Wieliczce chciał zamienić kilka słów ze Stanisławem Szozdą (z prawej).

Był także serdecznie witany przez kolegów i dziennikarzy Stanisław Szozda, wicemistrz świata z Barcelony (1973), triumfator Tour de Pologne (1971) i Wyścigu Pokoju (1974).


W Wieliczce było sporo dziennikarzy.

Najpierw obejrzeli oni unikatową w skali świata kopalnię soli (odwiedza ją rocznie ponad milion ludzi), następnie uczestniczyli w mszy świętej, celebrowanej przez biskupa polowego Wojska Polskiego generała dywizji Tadeusza Płoskiego. Życzył on i dyrektorowi TdP Czesławowi Langowi, i jego współpracownikom, i ludziom kochającym kolarstwo - dobra, samych sukcesów, rozsławiania naszego cyklizmu.


Pamiątkowe zdjęcie z biskupem polowym WP Tadeuszem Płoskim.

Tak jak w tym roku Tour de Pologne 2008 rozpocznie się w Warszawie jazdą drużynową na czas. Drugi etap poprowadzi z Płocka do Olsztyna, a dalej terenami, które rzadko albo w ogóle w czasach dyrekcji Czesława Langa nie gościły kolarzy. Miastami etapowymi będą Białystok, Lublin i Rzeszów. Najtrudniejsza próba czeka kolarzy na szóstym etapie, z Krynicy Górskiej do Zakopanego. Wyścig zakończy odcinek z Rabki do Krakowa.


Zbigniew Szczepkowski i Henryk Charucki w przyjacielskiej pogawędce.

www.puretimes.net

 

 

 

 

 

 

 

 

Tour de Pologne będzie obchodzić w przyszłym roku potrójny jubileusz. We wrześniu 2008 minie 80 lat od startu pierwszego wyścigu, jednocześnie będzie to jego 65. edycja oraz piętnasta organizowana przez Czesława Langa.


Czesław Lang w 2008 roku już po raz piętnasty zorganizuje Tour de Pologne.

Warto wiedzieć, że od trzech lat Tour de Pologne ma najwyższą rangę - Pro Tour. Do startu w wyścigu są zobowiązane wszystkie ekipy zawodowe elity (w przyszłym sezonie będzie ich 18). Organizator może ponadto zaprosić ekipy z niższej dywizji - Continental Pro, a także, co jest nowością, reprezentację gospodarzy. Czesław Lang nie ukrywa, że start kolarzy w biało-czerwonych koszulkach będzie wielką atrakcją przyszłorocznego wyścigu.


Kilkudziesięciu kolarzy swą obecnością potwierdziło, że trzeba popierać taki wyścig jak Tour de Pologne.

swiss replica watches

W uroczystej prezentacji uczestniczyli także politycy- wicepremier Waldemar Pawlak i przewodniczący SLD Wojciech Olejniczak, to ci, którzy lubią jeździć na rowerze i życzliwie wspomagają nasze kolarstwo.


Wicepremier Waldemar Pawlak lubi jeździć na rowerze.

 

 

Program 65. Tour de Pologne

 

 

 

 

 

 

 

14 września - 1. etap: jazda drużynowa na czas w Warszawie (4 km)
15 września - 2. etap: Płock - Olsztyn (230,3 km)
16 września - 3. etap: Mikołajki - Białystok (190,8 km)
17 września - 4. etap: Bielsk Podlaski - Lublin (233,8 km)
18 września - 5. etap: Nałęczów - Rzeszów (236,5 km)
19 września - 6. etap: Krynica Górska - Zakopane (206,2 km)
20 września - 7. etap: Rabka Zdrój - Kraków (157,6 km)

 

 
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL