R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41572886 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wojciech Gogolewski

 

rolex datejust replica watch  

Rolex GMT Master Replica Watches

Replica Tag Heuer Monaco

Zawsze uśmiechnięty, pełen optymizmu, życzliwy wobec innych, czuwający nad każdą imprezą kolarską - taki jest Wojciech Gogolewski, który organizacyjnie przez cały rok spina Wielkopolską Ligę Masters Thule. Mówiąc innymi słowy, cykl ośmiu imprez w kolarstwie górskim, które od kwietnia do października odbywają się w naszym regionie. W tym roku roku odbędą się one w Puszczykowie, na poznańskiej Cytadeli, w Turku, Chodzieży, Złotowie, gościnnie w Połczynie Zdroju, we Wrześni i Wągrowcu.

Popularny wśród coraz liczniejszego grona kolarskich mastersów, panów po trzydziestym roku życia, Wojtek stara się o wszystko: wyznacza trasy wyścigów, dba o to, by była opieka medyczna i karetka pogotowia ratunkowego, by sekretariat zawodów działał sprawnie, by sędziowie mieli zapewnione właściwe warunki pracy. I by zawodnicy mogli na jego stronie internetowej - www.gogolmtb.of.pl - na bieżąco dowiadywać się o kolejnych zawodach, miejscach w klasyfikacji.

Poznaniak z urodzenia, rocznik 1965, od dzieciństwa był skazany na sport. Ojciec uprawiał boks, dwaj wujowie - kolarstwo. Z rozrzewieniem wspomina ten dzień, kiedy dostał swój pierwszy rower: był to "Start" na kołach 26-calowych i bez przerzutek. W 1978 roku trafia do silnego wówczas w Polsce klubu kolarskiego Stomil Poznań. Jego trenerami i wychowawcami byli: Bogdan Wiśniewski, Kazimierz Gogolewski, Ryszard Pawlak. Jako junior zdobywa w kolarstwie kilka medali, ale w 1984 roku - z powodów rodzinnych - bierze rozbrat z kolarstwem.

Wraca do niego w 1997 roku w Wągrowcu, do którego przeniósł się z bardzo ważnego powodu. Poznaje sympatyczną i miłą panią Małgorzatę, bierze w 1991 roku ślub i staje się mieszkańcem miasta nad Jeziorem Durowskim. Dziś z żoną są dumni ze swych dzieci, córki Pauliny i syna Patryka.

Ojcu - organizatorowi imprez kolarskich - nie wypada nadmiernie się cieszyć, ale przecież jest bardzo istotny powód do dumy. Patryk, rocznik 1992, w 2006 roku startował w zawodach MTB jako młodzik i odniósł wiele wspaniałych zwycięstw. Ojciec dba o syna, jest jego opiekunem, trenerem i mądrym doradcą. To widać aż nadto dobrze na wielu kolarskich imprezach.

Kolarstwo górskie to jedna z miłości Wojtka Gogolewskiego, ale przecież nie każdy wie, że gra na harmonijce ustnej. W latach 1989-91 grał w zespole RH Blues, a później z Tomkiem Osińskim (gitarzysta zespołu Sweet Noise) stworzył duet Little Blues, grający na gitarze i harmonijce ustnej. Kocha muzykę - blues, swing, klasykę Mozarta. Lubi dobrą literaturę, kiedyś pasjonował go film.

Wojciech Gogolewski ponownie trafił do kolarstwa w 1997 roku. Zorganizował wówczas pierwsze mistrzostwa Wągrowca w kolarstwie górskim. I tak to się zaczęło. Kilka lat później, w 2003 roku, zostaje prezesem ogniska TKKF Pałuki w Wągrowcu. I w tym też roku przejmuje patronat nad Pucharem Wielkopolski w kolarstwie cross country.

Dziś Wojciech Gogolewski wyrasta na organizatora imprez kolarskich dużej klasy. W roku ubiegłym pomagał burmistrzowi Wągrowca Stanisławowi Wilczyńskiemu i Czesławowi Langowi w godnym przyjęciu kolarzy startujących w 63. Tour de Pologne. Dzień 7 września 2006 roku, kiedy Fabrizio Guidi wygrał lotną premię w Wągrowcu, to sukces wągrowiczanina. Ale wcześniej pomagał, w końcu czerwca 2006 roku, w maratonie MTB, którego trasa wiodła przez Puszczę Zielonkę. I w którym wystartowało prawie 900 zawodniczek i zawodników.

Z wykształcenia technik łączności (specjalizacja centrale wewnętrzne, systemy alarmowe, sieci teleinformatyczne), mający w swej biografii zawód prezentera win, Wojciech Gogolewski dziś z każdą kolejną imprezą potwierdza swój talent organizatora zawodów kolarskich. 1 kwietnia 2007 w Puszczykowie będzie to aż nadto widać, kiedy tandem Jacek Wichłacz i Wojciech Gogolewski godnie przyjmą kolarzy i przeprowadzą inaugurację Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2007. Inaugurację z rozmachem i udziałem ponad 200 kolarzy.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL