R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41878367 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkopolska Liga Masters Thule 2008

 Zaczynamy na Cytadeli
Z Wojciechem Gogolewskim, najważniejszym organizatorem imprez MTB w Wielkopolsce, rozmawia Piotr Kurek


www.besttime.me

– Wielkopolska Liga Masters MTB. To już szósty rok imprez pod pana organizacyjnym parasolem. Jak to wszystko się zaczęło?

– Wielkopolska Liga Masters, w tym kształcie, rozpoczęła się istotnie sześć lat temu, w 2003 roku. I jest ona kontynuacją Pucharu Wielkopolski w kolarstwie górskim, który wcześniej organizowali Radosław Woźniak, Marek Witkiewicz, Eugeniusz Orlicki i inni. Pasja kolarska drzemie we mnie od dwudziestu kilku lat. Los organizatora nie składa się tylko z przyjemności i zaszczytów, ale wymaga pracy, pracy i jeszcze raz pracy. Po pięciu latach takiego wysiłku, mojego i moich wspólpracowników, uczyniliśmy Wielkopolską Ligę Masters czytelnym, rozpoznawalnym znakiem sportowym w całym kraju. To cieszy i zmusza do nowych wyzwań.

– W roku ubiegłym imprez w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters MTB odbyło się osiem. Ile ich będzie w tym roku?

– W tym roku takich zawodów będzie aż 10, od pierwszych w dniu 6 kwietnia na poznańskiej Cytadeli po ostatnie w Wągrowcu, które odbędą się 11 października. W tym miejscu chcę podkreślić, że w roku 2007 w naszych zawodach startowało łącznie 479 zawodników, w tym 165 mastersów - czyli panów po trzydziestym roku życia.

– W najbliższą niedzielę (6 kwietnia) zawody na poznańskiej Cytadeli. Jakie są pańskie oczekiwania?

– Oczekuję sportowej rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie. Myślę, że w niedzielę będzie ludnie na Cytadeli, że przyjadą na nią zawodnicy z całego kraju, że zawody odbędą się w słońcu i w sympatyczny sposób zainaugurują całoroczny cykl ścigania się pasjonatów MTB w Wielkopolsce. Cytadela jest trudnym miejscem do rozgrywania wyścigów cross country. Na jednej rundzie, ponad trzy kilometry, jest ponad 120 metrów przewyższenia. Jeśli wiemy, że zawodnicy elity pojadą osiem rund, to mają prawie tysiąc metrów przewyższenia podczas ponad godzinnej jazdy. Ludzie są jednak przygotowani do wysiłku i spragnieni, po przerwie jesienno-zimowej, szlachetnej kolarskiej walki.

– Wyścigi na Cytadeli, pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, odbęda sie we wszystkich kategoriach wiekowych. Kto wystartuje w niedzielę?

– Czołówka Wielkopolski w kolarstwie górskim na pewno, wybierają się do Poznania zawodnicy z Gdyni, Bydgoszczy, Dolnego Śląska. W zależności od pogody, liczę na udział od dwustu do trzystu zawodników MTB z całego kraju. Meta będzie zlokalizowana przy barze "Ostoja", start natomiast w innym miejscu, by dać szanse zawodnikom spokojnie się rozjechać, bez potrąceń, upadków i niepotrzebnych kontuzji.

– Tydzień później, 13 kwietnia, następne zawody w ramach Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2008, odbędą się w Puszczykowie. Ponoć zapowiadaja się niezwykle atrakcyjnie?

- Będą to bardzo interesujące zawody, w których swój udział zapowiedział Czesław Lang - przed laty wspaniały szosowiec, obecnie najważniejszy organizator imprez kolarskich w Polsce. Obok niego stanie na starcie Lech Piasecki. Także Janusz Kowalski, szosowy mistrz świata z 1974 roku, chciałby sprawdzić swą formę w otoczeniu utytułowanych i zarazem młodszych kolegów. Trasa w Puszczykowie w tym roku będzie zmieniona. Start odbędzie się na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Wielspin przy ulicy Wysokiej 8. Jedna runda liczyć będzie 4100 metrów z trudnym, półkilometrowym podjazdem - także po piasku.

– Dwie imprezy Wielkopolskiej Ligi Masters Thule 2008 odbędą się poza naszym regionem? Kiedy i gdzie?
– Jedna z nich odbędzie się 22 czerwca w Myślęcinku. To miejsce jest położone około 12 kilometrów od centrum Bydgoszczy. Jest tu stok narciarski, trasy konne i idealne tereny do rozgrywania zawodów cross country. Druga z tych imprez odbędzie się 12 lipca w Połczynie Zdroju, do którego serdecznie zaprasza pasjonatów MTB z całego kraju burmistrz miasta Barbara Nowak.

– Przed rokiem organizował pan i ognisko TKKF "Pałuki" z Wągrowca, którego jest pan prezesem, Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim na Dziewiczej Górze. Czy w tym roku się one również odbędą?

Bestclock Tak i to w tym samym miejscu. Ustalony jest już termin - niedziela 7 września. Impreza odbędzie się po patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. W tych mistrzostwach ścigać się będą młodziczki i młodzicy, juniorki, juniorzy młodsi i juniorzy, kobiety, zawodnicy elity oraz mastersi.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL