R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40918551 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-01-04
Tomasz Marczyński górskim mistrzem Polski

 

Marcin Karbowy z Tarnowa Podgórnego
trzeci wśród młodzieżowcówMarcin Karbowy (z lewej), zawodnik Tarnovii Tarnowo Podgórne, na podium Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w kategorii młodzieżowiec.
Fot. Piotr Broński

Tomasz Marczyński wywalczył dublet w szosowych mistrzostwach Polski - po czerwcowym zwycięstwie w Sobótce, triumfował również dzisiaj w Jeleniej Górze, w górskich mistrzostwach kraju.

Znalazł się on w jednym z pierwszych odjazdów. W kilkunastooosobwej grupie, która zaczęła się formować już na samym początku zmagań, jechali m.in. Jakub Kaczmarek, Patryk Stosz, Sylwester Szmyd, Łukasz Owsian, Piotr Brożyna, Adrian Honkisz, Dariusz Batek, Jacek Morajko, Michał Gołaś, Kamil Zieliński, Piotr Konwa, Adrian Brzózka, Jakub Foltyn, czy też Piotr Skarżyński.

Po pómetku na czoło wyszła ósemka kolarzy, z której wiadomo było, że wyłoniony zostanie zwycięzca. O medale walczyli Owsian, Szmyd, Honkisz, Zieliński, Morajko, Batek, specjalizujący się w kolarstwie MTB Adrian Brzózka, Gołaś i Marczyński.

Pod koniec siódmego z dziewięciu okrążeń zaatakował Marczyński. Dołączył do niego Gołaś, a gonić tę dwójkę próbował Owsian. Ostatecznie duet wjechał razem na metę, a szybszy w końcówce okazał się kolarz Torku Sekersport i wicemistrz sprzed roku. Srebro, podobnie jak w Sobótce wywalczył zawodnik Etixx-Quick Step. Na najniższym stopniu podium stanął‚ ubiegłoroczny triumfator z CCC Sprandi Polkowice.

Z polkowickiej ekipy byłą także pierwsza dwójka w kategorii U23. Wygrał Jakub Kaczmarek przed Piotrem Brożyną. Trzeci był Marcin Karbowy (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL