R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41625483 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Wielkopolskie Rowerowanie ma pięć lat

 

Rok 2012 zapowiada się niezwykle interesująco


Iwona Bocian-Zaciewska (Telewizja Polska) i Piotr Kurek. Bielawa, Skandia Maraton Lang Team (morderczy maraton w deszczu), 19 maja 2008.

Dzisiaj minęło 5 lat od dnia, w którym do życia powołana została strona Wielkopolskie Rowerowanie. 28 marca 2007 roku przed godziną 16 w cyberprzestrzeni pojawił się adres www.kurek-rowery.pl, z informacją, że taki portal powstał i z pierwszymi tekstami.

Była to nota o autorze strony oraz relacja z przejazdu grupy chodzieskich pasjonatów MTB, marzec 2007, po terenach wokół miasta porcelany, gdzie miesiąc później odbył się pierwszy, inauguracyjny maraton na rowerach górskich - zorganizowany przez Czesława Langa i Skandię.

Wielkopolskie Rowerowanie powstało 28 marca 2007. Od tego czasu (dokładnie 1838 dni) na tej stronie znalazło się prawie 1500 tekstów, kilka tysięcy zdjęć.

Przez pięć lat byłem blisko rowerów, kolarzy szosowych i górskich, także dzieliłem czas i przygodę z tymi, którzy biorą udział w rajdach turystycznych i wyprawach po Europie. Sam uczestniczyłem w rozmaitych imprezach na rowerze (jako aktywny pasjonat) i je opisywałem.


Z Frankiem Schleckiem (z prawej w rozmowie z dziennikarką TVP Sport) wjeżdżałem na Orlinek. Karpacz, 17 września 2007.

x Dwadzieścia pięć razy stawałem jako zawodnik na starcie Skandia Maraton Lang Team i zawsze ją kończyłem. W tej pierwszej imprezie w Chodzieży (29 kwietnia 2007), jak i ostatniej w Kwidzynie (1 października 2011). Trzy razy dane było mi stanąć na podium - zawsze w Nałęczowie. Współpraca z Czesławem Langiem i Skandią przez minione pięć lat była istotnym fragmentem mej dziennikarsko-rowerowej działalności. Także w wymiarze kolejnych edycji Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów.


Z poznańskimi entuzjastami w lipcu 2010 pokonałem na rowerze 1700 km po sześciu krajach Europy. Miejscowość Sysme (Finlandia), 23 lipca 2010.

x Od początku istnienia Wielkopolskiego Rowerowania najwięcej miejsca poświęcam, co w pełni zrozumiałe, imprezom w naszym regionie oraz zawodnikom stąd pochodzącym. Zawody XC organizowane przez Wojciecha Gogolewskiego gromadzą najlepszych zawodników w naszym kraju od roku 2003 i wyłaniają przyszłych reprezentantów Polski MTB: przykładem niech będą nazwiska Weroniki Rybarczyk, Michała Kowalczyka i Wojciecha Wiktora.


Ryszarda Szurkowskiego odwiedziłem w jego rodzinnym Świebodowie w dniu, w którym odwiedził go Tadeusz Mytnik. Świebodów, 5 lipca 2011.

x Jeżdżę na rowerze po Europie od lat i od 2007 roku z poznańskimi fanami takiej turystyki pokonałem ponad 5 tysięcy kilometrów po Starym Kontynencie. W 2007 była to jazda po Austrii, Słowacji i Polsce, w 2008 - z Czech wzdłuż Nysy Łużyckiej i Odry do Świnoujścia, w 2009 - z Polski przez Czechy, Słowację na Węgry, w 2010 - z Polski przez Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Wyspy Alandzkie i Szwecję, przed rokiem - z Przemyśla do Puńska. Grażyna i Ryszard Głowaccy z Suchego Lasu, Maria i Tadeusz Matuszkowie z Kiekrza to dalece nie wszyscy ci, z którymi łokieć w łokieć objechałem na swym Wheelerze Pro 59 kawał Europy.


Piotr Kurek (od lewej), Czesław Lang, Krzysztof Golwiej i Paweł Ziemba. Finał Skandia Maraton Lang Team. Rzeszów, 26 września 2010.

x Mistrzowie kolarstwa. Polska ma ich wielu - szczególnie tych z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Ryszard Szurkowski i Czesław Lang - to dwa nazwiska najbardziej znane. Pisałem o ich aktywności, bywałem w ich domach, towarzyszyłem w tym i nadal to czynię, co robią dobrego dla rowerów, kolarstwa, promocji Polski wreszcie.

Wielkopolskie Rowerowanie. Pięć lat pracy za mną. Stronę www.kurek-rowery.pl tworzę sam. Jestem jej jedynym autorem, choć zamieszczam teksty od innych. Jestem autorem, redaktorem, fotografuję i wydaję na świat to, co sam stworzyłem. Przez te pięć lat przejechałem samochodem po Polsce, z imprezy kolarskiej na imprezę kolarską, kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.


Maję Włoszczowską i Paulę Gorycką witałem na Okęciu po powrocie z Mistrzostw Świata MTB w Kandzie. Warszawa, 7 września 2010.

Pięć lat minęło anim się obejrzał. Z Frankiem Schleckiem we wrześniu 2007 wjeżdżałem na Orlinek podczas przedniej zabawy kolarskiej zorganizowanej dzień po zakończeniu 64. Tour de Pologne przez Czesława Langa. W maju 2008 kończyłem bodaj swój najbardziej morderczy maraton MTB w Bielawie i byłem świadkiem sukcesu Marcina Sapy w Złotoryi, gdy zdobywał tytuł mistrza Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Rok później pisałem wiele o wielkopolskim kolarzu i jego jeździe w Tour de France. Rok 2010 zapisuje się w mej pamięci jako rok, w którym Czesław Lang zorganizował po raz pierwszy Tour de Pologne dla Amatorów na trasie Nowy Targ - Bukowina Tatrzańska - rywalizowałem na niej z Dariuszem "Tigerem" Michalczewskim. Przed rokiem, w sierpniu, miałem okazję uczestniczyć w otwarciu Mostu Rędzińskiego we Wrocławiu (miasto mego dzieciństwa - mieszkałem tu ponad 7 lat i zaczynałem edukację) połączonym z wyścigem parami na dystansie 10 km z udziałem Ryszarda Szurkowskiego i Stanisława Szozdy.


Szwajcar Tony Rominger i Piotr Kurek. Na starcie Tour de Pologne Amatorów. Bukowina Tatrzańska, 5 sierpnia 2011.

Od 28 marca 2007 tworzę swą stronę. Piszę o kolarstwie, fotografuję. Pięć lat za mną. Rok 2012 jest dla mnie rokiem jubileuszy. Dziś 5 lat życia Wielkopolskiego Rowerowania, 1 kwietnia - 20 lat pracy w dzienniku "Głos Wielkopolski", 1 listopada - 40 lat pracy dziennikarskiej.

Kocham jazdę na rowerze i pisanie. Sezon 2012 zapowiada się interesująco. W Wielkopolsce odbędzie się kilkadziesiąt imprez, w Polsce Czesław Lang organizuje od 10 do 16 lipca 69. Tour de Pologne i po raz trzeci Tour de Pologne Amatorów (w Jeleniej Górze - 10 lipca i w Bukowinie Tatrzańskiej - 15 lipca). 6 maja w Krakowie rusza szósta edycja Skandia Maraton Lang Team...


Puchar Wielkopolski - Thule Cup 2007. Pierwsze zawody XC, które opisało Wielkopolskie Rowerowanie. Puszczykowo, 1 kwietnia 2007. Na starcie stanęło ponad stu mastersów.

Powiem krótko, czeka mnie interesujący rok. Dużo imprez, dużo pisania. Zapraszam na stronę Wielkopolskie Rowerowanie. Będę w tym roku towarzyszył, przede wszystkim, wydarzeniom rowerowo-sportowym w Wielkopolsce, ale pozostaję wierny współpracy z Czesławem Langiem i Skandią z jej prezesem Pawłem Ziembą.

Będzie się działo, ja będę pisał. Fanów rowerów, jak dotąd, zapraszam do czytania i także krytycznego komentowania.

                                                                                       Piotr Kurek 
  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL