R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41189891 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Na nartach i na rowerach

 

Maja Włoszczowska i kolarki CCC Polkowice
rozpoczęły przygotowania do sezonu


Maja Włoszczowska i jej koleżanki na rowerach w Szklarskiej Porębie. 16 stycznia 2011. Magdalena Sadłecka (od lewej), Anna Szafraniec, Aleksandra Dawidowicz, Maja Włoszczowska i Paula Gorycka.
Fot. Łukasz Widuliński, Onet.pl

Dwuipółgodzinnym treningiem biegowym na Polanie Jakuszyckiej rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu kolarki górskie CCC Polkowice. W ekipie Andrzeja Piątka nie obyło się bez zmian.

Po dwóch sezonach spędzonych w grupie JBG2 do teamu wróciła Anna Szafraniec, dołączając do Mai Włoszczowskiej, Aleksandry Dawidowicz, Magdaleny Sadłeckiej i Pauli Goryckiej. Z ekipą rozstał się natomiast masażysta Mariusz Rajzer, którego zastąpił pracujący do tej pory z szosowcami i torowcami Jacek Walczak.

Pierwsze tegoroczne zgrupowanie poprzedziły badania wydolnościowe przeprowadzone w warszawskim Instytucie Sportu. Ich wyniki są owiane tajemnicą. - Dane, które zebraliśmy, pozwolą nam dostosować intensywność treningu do aktualnych możliwości zawodniczek. W trakcie sezonu będziemy na bieżąco monitorować kilka parametrów, z których najistotniejsze są maksymalny pułap tlenowy (VO2max), moc oraz współczynnik restytucji, czyli w dużym uproszczeniu - szybkość wypoczywania organizmu - tłumaczy dyrektor sportowy CCC Polkowice i trener kadry narodowej, Andrzej Piątek.


Maja Włoszczowska, mistrzyni świata w kolarstwie górskim, na trasie biegowej na Polanie Jakuszyckiej.
Fot. Łukasz Widuliński, Onet.pl

Pierwotnie zajęcia w Szklarskiej Porębie miał rozpocząć trening na rowerach. Jednak opady deszczu zmusiły trenera Piątka do zmiany planów i ekipa udała się na świetnie przygotowane trasy biegowe na Polanie Jakuszyckiej.


Anna Szafraniec (od lewej), Paula Gorycka i Magdalena Sadłecka radośnie biegają na nartach.
Fot. Łukasz Widuliński, Onet.pl

Doskonale w kroku łyżwowym prezentowała się Maja Włoszczowska, która niełatwy trening zakończyła z uśmiechem na ustach. - Maja już na początku przygotowań jest bardzo mocna. Oczywiście jeszcze za wcześnie, by wyciągać z tego daleko idące wnioski, ale w tym sezonie może być jeszcze silniejsza niż przed rokiem - mówi Piątek. - Liczę na to, że pozostałe dziewczyny będą się starać równać do Mai - dodaje.


Maja Włoszczowska (od lewej), Aleksandra Dawidowicz, Anna Szafraniec, Paula Gorycka i Magdalena Sadłecka.
Fot. Łukasz Widuliński, Onet.pl

Słowa szkoleniowca potwierdziły się w niedzielne przedpołudnie, na pierwszym w tym roku treningu rowerowym. Zamiast zaplanowanych 90 minut podopieczne Andrzeka Piątka trenowały przez ponad dwie godziny. Tempo jazdy dyktowała Maja Włoszczowska, ale tuż obok ubranej w tęczową koszulkę jeleniogórzanki przez cały czas jechała Anna Szafraniec.

W Szklarskiej Porębie zawodniczki CCC Polkowice będą trenować do 3 lutego. Po tygodniowej przerwie ekipa spotka się na badaniach wydolnościowych, by udać się na kolejne zgrupowanie, tym razem w rejon wulkanu Teide na Wyspach Kanaryjskich. Pierwsze starty "Pomarańczowych" zostały zaplanowane na marzec.

Łukasz Widuliński, Onet.pl 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL