R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 39500337 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-03-29
Marcin Sapa pięknie uciekał

 

Słoweniec Robert Vercer
liderem wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich

Niemiec Timo Thoemel (Team NSP) wygrał po finiszu z peletonu trzeci etap wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich rozegrany na ulicach Lubina. Złotą koszulkę lidera zachował Słoweniec Robert Vercer (Perutnina Ptuj).

W sobotę kolarze uczestniczący w 46. edycji "Grodów" mieli do pokonania dwa etapy.

Słoweniec Robert Vrecer z grupy Perutnita Ptuj wygrał w Polkowicach drugi etap 46. edycji wyścigu kolarskiego Szlakiem Grodów Piastowskich - jazdę indywidualną na czas na trasie 26,7 km. 31-letni zawodnik wywalczył złotą koszulkę lidera.

W pięknych okolicznościach przyrody, przy święcącym słońcu i temperaturze około 20 stopni Celsjusza, 122 kolarzy toczyło samotny wyścig z czasem. Z rywalizacji musiała się wycofać ekipa Legii-Felt, której w nocy z piątku na sobotę skradziono rowery. Najlepiej na płaskiej, ale pełnej zakrętów trasie radzili sobie Słoweńcy. Zdecydowanie najlepszy czas - 33.26 - uzyskał Robert Vrecer, który zanotował piąte zwycięstwo w sezonie. Mający za sobą wiele lat startów w kolarstwie górskim zawodnik o 37 sekund wyprzedził swojego rodaka i kolegę z grupy Perutnina Ptuj, Gregora Gazvodę.

38 sekund do zwycięzcy stracił Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice), który zajął trzecie miejsce. Czwarty był ubiegłoroczny zwycięzca "Grodów", Marek Rutkiewicz (strata 44 s.), a piąty Tomasz Kiendyś (obaj CCC).

Po przedpołudniowej czasówce, późnym popołudniem przyszedł czas na ściganie na dystansie 16 rund usytuowanych w Lubinie. Już na pierwszym okrążeniu od peletonu oderwała się trzyosobowa grupka, w której byli Marcin Sapa (Kadra Narodowa MTB), Estończyk Rene Mandri (Endura Racing) i Chorwat Kristijan Durasek (Loborika Favorit Team). Czołówka zgodnie współpracowała, uzyskując w pewnym momencie ponadminutową przewagę. Po lotnym finiszu na dziewiątym okrążeniu, wygranym przez Marcina Sapę, od ucieczki odpadł Estończyk, a polsko-chorwacki duet z kilometra na kilometr tracił przewagę.

- Plan na ten etap był jasny - podjąć próbę ataku. Niestety, trasa nie sprzyjała ucieczkom - powiedział na mecie Marcin Sapa, który efektowną akcją w stylu tych ze swoich najlepszych lat przypomniał o sobie polskim kibicom.

Na dwie rundy przed końcem rozpędzony peleton dopadł uciekinierów i było jasne, że o etapowym zwycięstwie zadecyduje finisz z grupy. Pięć kilometrów przed metą olbrzymi pech dopadł kolarzy CCC Polsat Polkowice. Niemal jednocześnie "gumy" złapali Marek Rutkiewicz i Jacek Morajko. Do pomocy kolegom został Mariusz Witecki, ale straty poniesione przez zawodników Piotra Wadeckiego były spore. Nie był to koniec nieszczęść zawodników najlepszej polskiej grupy. Jeden z faworytów do zwycięstwa na kresce, Niemiec Andre Schulze, przebił oponę i stracił szansę na wygraną. Do zasadniczej grupy udało się natomiast dojechać walczącemu o drugi z rzędu triumf w klasyfikacji generalnej "Grodów", Markowi Rutkiewiczowi.

W decydującej rozgrywce najlepszy był Niemiec Timo Thoemel, który wyprzedził swojego rodaka Erika Baumanna (Team NetApp). Na trzeciej pozycji uplasował się niespodziewanie polski młodzieżowiec, Grzegorz Stępniak.

Przed niedzielnym, decydującym etapem prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Robert Vercer, który ma 37 sekund przewagi nad kolegą z ekipy, Gregorem Gazvodą i 38 nad Łukaszem Bodnarem (CCC Polsat Polkowice). Marek Rutkiewicz jest czwarty ze stratą 44 sekund.

Wyścig zakończy się w niedzielę górskim etapem ze Świdnicy do Dzierżoniowa.

Łukasz Widuliński Onet.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL