R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645384 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Cadel Evans jak Lance Armstrong

 

Cadel Evans zamierza w najbliższym sezonie podążać śladami wracającego na kolarskie trasy Lance'a Armstronga. Australijczyk poinformował, że podobnie jak Amerykanin chce wystartować zarówno w Giro d'Italia, jak i w Tour de France.

Roberto Damiani, menedżer włoskiej ekipy Silence-Lotto, której barwy reprezentuje Evans, zdradził już nawet taktykę na wyścig dookoła Włoch. "Cadel pojedzie jak Hiszpan Contador w tym roku - długo będzie się czaił, a zaatakuje dopiero w ostatnim tygodniu" - powiedział Damiani.

Do tej pory Evans (rocznik 1977), były kolarz górski, tylko raz wystartował w Giro d'Italia - w 2002 roku zajął 14. miejsce, choć przez jeden dzień był liderem. Jego największe sukcesy to dwukrotnie drugie miejsce w Tour de France.

"Sądzę, że jestem dostatecznie dojrzały, by w jednym roku uczestniczyć w dwóch wielkich wyścigach - Giro d'Italia i Tour de France. W 2002 roku byłem przez jeden dzień liderem w Giro i fakt ten na zawsze pozostał w mym sercu" - powiedział Evans. Przed sześciu laty Australijczyk startował w barwach teamu Mapei.

Armstrong, siedmiokrotny triumfator "Wielkiej Pętli" w latach 1999-2005, po trzech latach powrócił do kolarstwa wyczynowego. Sezon rozpocznie w styczniu w Australii, ale zapowiedział już, że zamierza wystąpić zarówno w Giro, jak i TdF.

Wiadomo także, że poza Evansem i Armstrongiem faworytami do zwycięstwa końcowego w Giro 2009 będą również Włoch Ivan Basso i Hiszpan Carlos Sastre.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL