R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 40529726 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2023-10-19
Maja Włoszczowska lepsza od
od Marie-Helen Premont na buenos dias

 

Copa Catalana International de Banyoles


Maja Włoszczowska rozpoczęła sezon 2012 zwycięstwem.

Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) wygrała swój pierwszy wyścig w sezonie 2012. Copa Catalana International de Banyoles (kat. 2) została rozegrana w niedzielę i była pierwszym tegorocznym sprawdzianem całego polkowickiego zespołu, który został zdany na piątkę (oczywiście biorąc pod uwagę skalę 2-5).

W wyścigu kobiet, ale także i mężczyzn udział wzięło wielu zawodników ze światowej czołówki - wystarczy tu wspomnieć takie nazwiska jak Maja Włoszczowska, Marie-Helen Premont, czy Julien Absalon.

Tysiące fanów zgromadzonych na Parque de la Draga przy trasie przygotowanej przez Banyoles Cycling Club oglądało niesamowite widowisko, w którym udział wzięło łącznie około 500 kolarzy!


Maja Włoszczowska na prowadzeniu.

Polska wicemistrzyni świata zdominowała cały wyścig już od pierwszego okrążenia (cały liczył cztery rundy po 6,7 km) i pokonała - obecnie chyba swoją największą rywalkę - kanadyjską mistrzynię świata Marie-Helen Premont (Rocky Mountain) o 32 sekundy. Trzecie miejsce zajęła Francuzka Sabrina Enaux (Specialized).

- Wynik oczywiście cieszy, zwłaszcza, że obsada wyścigu była zacna - powiedziała Maja. - Niemniej jednak cały czas patrzę na ten start jak na trening. Prawdziwe ściganie zaczyna się za tydzień. Dziś udało mi się dość łatwo odjechać od startu i później już kontrolowałam tempo, ale nie powiem, by było lekko. Trudy zgrupowania jednak czuć w nogach. Zwłaszcza na ostatniej rundzie, gdy z powodu dużej ilości piachu nie mogłam zrzucić z przodu na małą tarczę i wszystkie podjazdy musiałam pokonywać "z płyty". Teraz mam nadzieję, że mimo długich podróży uda się dobrze zregenerować i w RPA powinno być przyzwoicie. Chyba, że przegram z bólem zęba, który mi od kilku dni mocno doskwiera i niestety nie pomogła wizyta u hiszpańskiego dentysty... - zakończyła wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, której niedawno amerykański dziennik "USA Today" przewidział także srebro podczas olimpijskich zmagań w Londynie.

Świetnie zaprezentowały się także pozostałe zawodniczki CCC Polkowice. Anna Szafraniec była 4., ale o miejsce na podium walczyła do samego końca.

- Przyznam, że jechało mi się bardzo dobrze - powiedziała Anna Szafraniec. - Założenie było takie, żebyśmy nie dały dziś z siebie wszystkiego, bo przed nami długa podróż do RPA. Miał to być taki mocniejszy trening i taki był - zakończyła zadowolona z wyniku wicemistrzyni świata MTB z Kaprun 2002.

Aleksandra Dawidowicz uplasowała się na 5. pozycji, a Magdalena Sadłecka na 6. Wyniki Anny, a także Oli i Magdy cieszą tym bardziej, że zawodniczki miały się oszczędzać.

Słowa swoich koleżanek potwierdziła także Magda Sadłecka. - To był mocny trening przed Pucharem Świata - powiedziała. - Za tydzień natomiast czeka nas bardzo poważny bieg...

Zawodniczki polkowickiego teamu mimo iż potraktowały ten wyścig jak mocny trening pokazały, że są w dobrej dyspozycji przed ostatnią batalią o Londyn, jaką będą cztery pierwsze tegoroczne edycje Pucharu Świata MTB. My osobiście nie mamy nic przeciwko temu, żeby wyniki 1. edycji PŚ - w Republice Południowej Afryki - wyglądały jak te dzisiejsze.


Marek Konwa zajął czwarte miejsce w wyścigu elity.

- To nasza pierwsza konfrontacja z rywalami w tym sezonie - powiedział dyrektor sportowy CCC Polkowice Grzegorz Dziadowiec. - Istotne jest to, że na starcie pojawiły się zawodniczki ze światowej czołówki, które podobnie jak my przyjechały tu na porządny trening przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata w RPA.


Już po wyścigu: Marek Galiński (w środku) i Marek Konwa odpoczywają.

Copa Catalana International została rozegrana także w kategorii mężczyzn. Wygrał Julien Absalon (Orbea) przed swoimi drużynowymi kolegami: Inakim Lejarretą i Rubenem Ruzafą. Czwarte miejsce wśród mężczyzn zajął ścigający się w tym sezonie w kategorii elita, aktualny wicemistrz świata U-23 - Marek Konwa (Milka Superior). Ósme miejsce zajął Marek Galiński (JBG-2), a 9. był Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), który w tym sezonie wrócił na trasy MTB i walczy o kwalifikację olimpijską na Igrzyska XXX Olimpiady Londyn 2012.

Wyniki Copa Catalana International de Banyoles (kat. 2)

Kobiety
1. Maja Włoszczowska (CCC Polkowice) – 1:29:53
2. Marie-Helen Premont (Rocky Mountain) – 1:30:25
3. Sabrina Enaux (Specialized) – 1:30:53
4. Anna Szafraniec (CCC Polkowice) – 1:31:18
5. Aleksandra Dawidowicz (CCC Polkowice) – 1:31:52
6. Magdalena Sadłecka (CCC Polkowice) – 1:34:18

Mężczyzni
1. Julien Absalon (Orbea) – 1:40:05
2. Inaki Lejarreta (Orbea) – 1:41:08
3. Ruben Rufaza (Orbea) – 1:42:16
4. Marek Konwa (Milka Superior) – 1:42:40
...
8. Marek Galiński (JBG-2) – 1:44:24
9. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) – 1:44:41 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL