Jestes 41033744 gosciem na naszej stronie
Paula Gorycka - druga, Marek Konwa - trzeci

Zawody Pucharu Świata w RPA

7 września 2010 witałem na warszawskim Okęciu medalistki mistrzostw świata w kolarstwie górskim w Kanadzie: Maję Włoszczowską i Paulę Gorycką. Dzisiaj obie zawodniczki startowały w RPA: Maja Włoszczowska była ósma w wyścigu elity pań, Paula Gorycka zajęła drugie miejsce w kategorii U23.

Dobre wieści nadeszły dziś z Republiki Południowej Afryki (Pietermaritzburg), gdzie odbyły się rozpoczynające Puchar Świata 2011 zawody w kolarstwie górskim. W wyścigu kobiet do lat 23 Paula Gorycka (CCC Polkowice) zajęła drugie miejsce, wśród młodzieżowców Marek Konwa (Milka - Trek Racing) był trzeci.

Kobiety do lat 23 rywalizowały prawie półtorej godziny. Wygrała Norweżka Elisabeth Sveum (Team Merida Smart Safety) w czasie 1:22:11. Paula Gorycka zameldowała się na mecie jako druga ze stratą 52 sekund do zwyciężczyni. Trzecia była Węgierka Barbara Benko (Focus Mig Team) - 22 sekundy za Polką.

Marek Konwa (414) kilka razy startował w ubiegłym roku w zawodach XC w Wielkopolsce. Wągrowiec, 10 pażdziernika 2010, finał Pucharu Wielkopolski - Thule Cup. I zawsze wygrywał.

Marek Konwa przez ponad połowę dystansu jechał w trzyosobowej czołówce wraz z Włochem Gerhardem Kerschbaumerem (TX Active Bianchi) i Austriakiem Alexandrem Gehbauerem. Po trzech z pięciu rund mocno pracująca trójka uzyskała 42 sekundy przewagi i było niemal pewne, że Polak, Austriak i Włoch między sobą rozstrzygną kwestię zwycięstwa. Niestety, na czwartym okrążeniu rywale odjechali Markowi Konwie, któremu pozostała walka o utrzymanie trzeciej pozycji. Ostatecznie z wygranej cieszył się Kerschbaumer, który o 18 sekund wyprzedził Gehbauera. Konwa stracił do zwycięzcy minutę i 10 sekund.

Wyścig elity mężczyn wygrał Szwajcar Nino Schurter (Scott-Swisspower Mtb-Racing), wśród elity kobiet triumfowała Chinka Chengyuan Ren (Specialized Racing). Najlepszym Polakiem był Marek Galiński, który zajął 41. miejsce, natomiast Maja Włoszczowska uplasowała się na ósmej pozycji w wyścigu elity kobiet.

Kolejne zawody w ramach Pucharu Świata odbędą się w dniach 20-22 maja w brytyjskim Dalby Forest.