Jestes 41032343 gosciem na naszej stronie
Polska drużyna na czwartym miejscu

Mistrzostwa Europy MTB w Rosji

Polska drużyna w składzie: Marek Konwa, Piotr Brzózka, Piotr Konwa i Maja Włoszczowska zajęła czwarte miejsce w wyścigu sztafetowym podczas mistrzostw Europy w kolarstwie górskim, które rozpoczęły się w czwartek w Moskwie. Złoty medal wywalczyli Włosi.

Wyścig drużynowy był przez lata polską specjalnością. Tym razem Polakom niewiele zabrakło, by nawiązać do sukcesów z minionej dekady. Nasza drużyna przegrała brązowy medal z Holandią o zaledwie pięć sekund. Srebro przypadło Szwajcarom.

Przed ostatnią zmianą biało-czerwoni znajdowali się na prowadzeniu. Jednak jadąca w naszej ekipie Maja Włoszczowska musiała rywalizować z mężczyznami. Najlepszy czas okrążenia spośród wszystkich startujących w wyścigu kobiet nie wystarczył jednak, by obronić medalową pozycję.

Na piątek zaplanowano wyścigi juniorek (z udziałem Aleksandry Podgórskiej i Sabiny Zamroźniak) oraz juniorów (Piotr Konwa).